Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Aktuality

Približne 400 seniorov vyspievalo svoje radosti i spomienky na hornej Nitre

Kultúra | 06. októbra 2015 |

Do mesiaca úcty k starším počas uplynulého víkendu aktívne vstúpili seniori z hornej Nitry, ktorí sa stretli v Zemianskych Kostoľanoch na podujatí pod názvom Jeseň je dar.

Remeslo murárov, maliarov a kováčov ovládajú už žiaci základných škôl

05. októbra 2015

Na Strednej odbornej škole (SOŠ) stavebnej E. Belluša v Trenčíne, ktorej zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), sa minulý týždeň 29. septembra 2015 uskutočnila stavebná súťaž, ktorú zorganizovalo Krajské centrum voľného času (KCVČ) v Trenčíne ako inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK.

Na Úrade TSK si žiaci ZŠ zmerajú vedomosti o Európskej únii

05. októbra 2015

Dňa 6. októbra 2015 o 10:00 h sa na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja v Kongresovej sále uskutoční druhý ročník vedomostnej súťaže o EÚ s názvom Euroškolák 2015 pre základné školy Trenčianskeho kraja.

Za športom prišli až z Košíc

Sociálna pomoc | 05. októbra 2015

Prvý októbrový deň sa niesol v znamení športových aktivít v Centre sociálnych služieb (CSS) LIPA Kostolná-Záriečie, ktoré sa rozhodlo zorganizovať celodenné športové hry nielen pre svojich klientov, ale aj s účasťou centier sociálnych služieb z viacerých samosprávnych krajov.

Deň otvorených dverí v CSS - Chmelinec Púchov

Sociálna pomoc | 05. októbra 2015

Srdečne Vás pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať dňa 08.10.2015 v CSS - Chmelinec Púchov.

Zriadenie informačno-poradenských centier zníži zbytočnú administratívnu záťaž

Regionálny rozvoj | 01. októbra 2015

S cieľom zlepšiť poskytovanie informovanosti a poradenstva o nenávratnej i návratnej forme podpory zo štrukturálnych fondov EÚ sa v piatok 25. septembra 2015 v budove Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) stretla tridsiatka starostov, projektových manažérov z regionálnej a miestnej samosprávy, členov miestnych akčných skupín (MAS) a združení samospráv.

CSS – DOMINO v Prievidzi potešilo klientov čokoládovým týždňom

Sociálna pomoc | 30. septembra 2015

Čokoláda – každý ju pozná, no málokto vie tejto lahodnej dobrote odolať. Centrum sociálnych služieb (CSS) DOMINO v Prievidzi, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, si pripomenulo Medzinárodný deň tejto obľúbenej sladkej pochúťky. Prvý septembrový týždeň sa v CSS DOMINO niesol v znamení tohto dňa.

SOŠ Handlová dala zelenú podpore technického vzdelávania žiakov základných a stredných škôl

Školstvo a šport | 30. septembra 2015

Stredná odborná škola v Handlovej v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja v spolupráci so Slovenskými elektrárňami, spoločnosťou skupiny Enel vypracovala projekt zameraný na podporu technického vzdelávania žiakov základných škôl. Úlohou projektu je dosiahnuť efektívnejšiu spoluprácu so základnými školami a skvalitniť prípravu žiakov základných škôl v oblasti technického vzdelávania.

Prejavili záujem o žiakov SOŠ Pruské

Školstvo a šport | 29. septembra 2015

Riaditeľka Strednej odbornej školy (SOŠ) Pruské, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), Janka Fedorová sa v letných mesiacoch zúčastnila Dňa otvorených dverí v nemeckej firme HORSCH, ktorá sa zaoberá výrobou najmodernejšej poľnohospodárskej techniky na svete.

Bánovskí gymnazisti oživili čaro listovej korešpondencie

Školstvo a šport | 29. septembra 2015

Gymnázium v Bánovciach nad Bebravou v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja vytvára pre svojich žiakov aj mimoškolské aktivity. Dôkazom toho je aj aktivita bývalej študentky Lucie Filovej, ktorá sa rozhodla v spolupráci s učiteľkou Michaelou Hlavinou vytvoriť pre žiakov zaujímavý medzinárodný projekt – tzv. „penfriendship“.

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK