Tlačové správy

Veľká Javorina opäť spojila Čechov a Slovákov

zverejnené 29. júla 2015
Štátne hranice, vymedzujúce hranice Čechov a Slovákov, v nedeľu 26. júla 2015 na chvíľku zmizli z mapy. Veľká Javorina, symbol kultúrnej i ľudskej blízkosti Slovákov a Čechov, už 23.-krát za sebou privítala slovensko-českú verejnosť pri príležitosti Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov. Medzinárodné podujatie na slovensko-moravskom pomedzí utužuje priateľstvo a pevné spoločenské väzby príslušníkov oboch národov so spoločnou históriou.

Odkaz generála Milana Rastislava Štefánika žije dodnes

zverejnené 28. júla 2015

Obyvatelia obce Košariská, ale aj ľudia zo všetkých kútov Slovenska si v sobotu, 25. júla pripomenuli 135. výročie narodenia jednej z najvýznamnejších slovenských osobností - generála Milana Rastislava Štefánika.

Prehľad očakávaných udalostí v 31. týždni

zverejnené 27. júla 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 31. týždni.

V Trenčianskom samosprávnom kraji sa oplatí cestovať prímestskou autobusovou dopravou aj jednu zastávku

zverejnené 22. júla 2015
Od 1. augusta 2015 sa oplatí cestovať aj jednu zastávku prímestskou autobusovou dopravou (PAD) v tých obciach a mestách v Trenčianskom samosprávnom kraji, v ktorých nejazdí mestská hromadná doprava (MHD). Do „Tarify prímestskej autobusovej dopravy na území TSK“ pribudlo po piatich rokoch nové tarifné pásmo.

Dubnické gymnazistky si zmerali sily so svetovou konkurenciou

zverejnené 22. júla 2015
V druhej polovici mája študentky z Gymnázia v Dubnici nad Váhom, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, vycestovali za „Veľkú mláku“ do amerického štátu Michigan, aby sa zúčastnili svetového finále najväčšej súťaže v kreatívnom myslení – Odysei mysle.

Pútnická Skalka ožila umeleckými dielami už po ôsmykrát

zverejnené 22. júla 2015
Trenčianska Skalka, rekapitulujúca odkaz benediktínskych mníchov a pustovníkov sv. Andreja-Svorada a sv. Beňadika, sa opäť po roku stala miestom stretu duchovných, umeleckých a tvorivých tendencií. V priebehu predposledného júnového týždňa sa v areáli Malej a Veľkej Skalky a v meste Trenčín v rámci medzinárodného výtvarno-literárneho sympózia ORA ET ARS SKALKA 2015 stretlo 16 autorov, tvoriacich vo výtvarnej, literárnej a fotograficko-literárnej sekcii.

Obyvatelia Podlužian oslavovali 720. „narodeniny“ svojej obce

zverejnené 22. júla 2015
Už viac ako sedem stovák rokov písomné dôkazy potvrdzujú existenciu obce, ktorá je vstupnou bránou do mikroregiónu Podhorie. Prvá zachovaná písomná zmienka o obci Podlužany má svoje korene v roku 1295. Názov obce je zrejme odvodený od jej polohy pod luhami, mokrými lokalitami okolo Bebravy. Jej obyvatelia si uplynulý víkend slávnostným programom spoločne pripomenuli už 720. výročie prvej písomnej zmienky o obci. Oslavy vytvorili priestor pre zábavu a kultúrny program, ale poskytli aj možnosť stretnutia rodákov, priateľov a podporovateľov tejto obce. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja, Jaroslav Baška.

Oslavy narodenia gen. Dr. Milana Rastislava Štefánika verejnosti predstavia aj leteckú bundu, v ktorej havaroval

zverejnené 20. júla 2015
V rodisku generála Milana Rastislava Štefánika si v sobotu 25. júla 2015 pripomenú 135. výročie narodenia jedného z našich najväčších diplomatov, vynikajúceho stratéga, astronóma či vedca. Návštevníci si budú môcť vypočuť spomienky generálovej pranetere a na vlastné oči si prezrieť leteckú bundu, v ktorej ukončil svoju životnú púť. Podujatie začína o 13.00 h slávnostným aktom položenia vencov a kytíc k buste M. R. Štefánika pred jeho rodným domom v obci Košariská.

Prehľad očakávaných udalostí v 30. týždni

zverejnené 20. júla 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 30. týždni.

K novému dizajnu trenčianskoteplickej električky sa od zajtra pridá aj nový grafikon

zverejnené 15. júla 2015

Nový grafikon Trenčianskej elektrickej železnice by mal nielen pre cestujúcich, ale aj kúpeľných hostí znamenať viac príležitostí odviezť sa v električke, ktorá má v technickom preukaze dátum výroby 1951. Aktualizovaný cestovný poriadok na letné mesiace platný od 16. júla 2015 je pružnejší a navrhnutý tak, aby nadväzoval na vlakové spojenia jazdiace cez stanicu v Trenčianskej Teplej. Zmena v čase odchodov trenčianskej električky je súčasťou súboru viacerých noviniek, ktoré vyplynuli zo spolupráce medzi Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK), Trenčianskou elektrickou železnicou, n.o. (TREŽ, n.o.) ako ja ďalšími subjektmi.

Galéria M. A. Bazovského sprístupnila virtuálnu prehliadku

zverejnené 15. júla 2015

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne sa začiatkom júla pripojila k svetovým i domácim výstavným sieňam, ktoré si môžu návštevníci pozrieť vďaka unikátnemu „Google Art Projektu“ priamo cez monitor počítača. Priaznivci trenčianskej galérie sa môžu virtuálne poprechádzať po stálych expozíciách, obdivovať detaily diel nasnímaných vo vysokom rozlíšení či v skratke si prezrieť aspoň výber zo zbierkového fondu.

Trenčianska galéria pozýva na letné filmové večery

zverejnené 15. júla 2015
Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne, ktorej zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj, prichádza s ďalšou letnou novinkou. Počas piatkových večerov sa nádvorie galérie premení na letné kino. Cieľom tejto aktivity je vytvoriť priestor pre komunitné stretnutia a pomôcť oživiť večerné mesto kultúrnym podujatím.

Na Zubáckych letných slávnostiach otvorili nové multifunkčné ihrisko

zverejnené 14. júla 2015
Zubácke letné slávnosti sa pomaly ale isto stávajú neodmysliteľnou súčasťou kultúrneho života Zubáčanov. Punc dôležitosti 3. ročníku slávností zvýšilo aj sprievodné otvorenie multifunkčného ihriska, ktoré sa obci podarilo dobudovať vďaka finančnej podpore z fondov Európskej únie.

Prehľad očakávaných udalostí v 29. týždni

zverejnené 13. júla 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 29. týždni.

Výtvarné spektrum prvýkrát v priestoroch hradnej kasárne

zverejnené 09. júla 2015
Možnosť porovnať si silu kreatívneho ducha a fantázie ponúklo mladým i dospelým neprofesionálnym výtvarníkom 19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja 2015. Vernisáž krajskej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby sa uplynulý týždeň prvýkrát uskutočnila v nových priestoroch hradnej kasárne. Do súťaže sa celkovo zapojilo 83 autorov, ktorí súťažili s 224 umeleckými prácami.

Zamestnanci Úradu TSK pomohli mladému chlapcovi aj životnému prostrediu

zverejnené 09. júla 2015
Jeden rok, štyri vrecia a 120 kilogramov PET-uzáverov. Taká je bilancia ročnej aktivity zamestnancov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), ktorí od apríla 2014 do júna 2015 odkladali PET-uzávery z plastových fliaš. Cieľom ich aktivity bolo nazbierať čo najviac uzáverov, určených na pomoc 14-ročnému Andrejovi Biernatovi so zdravotnými problémami. Vyzbierané štuplíky sú určené na recykláciu. Za ich odovzdanie rodina Biernatových získa finančné prostriedky, ktoré aspoň čiastočne pomôžu zlepšiť situáciu mladého Považskobystričana.

Stanovisko Trenčianskeho samosprávneho kraja k informácii o vypovedaní zmlúv ZP Dôvera nemocnicami

zverejnené 07. júla 2015

Vypovedaniu zmlúv so ZP Dôvera zo strany troch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK, NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach, NsP Myjava a NsP Považská Bystrica, predchádzali samostatné rokovania jednotlivých nemocníc, ako aj spoločné rokovania na úrovni predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Prehľad očakávaných udalostí v 28. týždni

zverejnené 06. júla 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 28. týždni.

Deň otvorených dverí alebo 8. Bôrikovské hody

zverejnené 06. júla 2015
Centrum sociálnych služieb Bôrik je umiestnené v príjemnom a peknom lesnom prostredí, vzdialenom dva kilometre od obce Nitrianske Pravno. CSS pravidelne pripravuje klientom bohatý program, kultúrne a spoločenské akcie, ku ktorým patril už 8. ročník Bôrikovských hodov, ktoré sú aj dňom otvorených dverí a vytvárajú priestor pre stretávanie sa klientov, ich rodinných príslušníkov, priateľov aj bývalých zamestnancov. V piatok 3. júla 2015 zavítali do Bôrika aj zástupcovia Trenčianskeho samosprávneho kraja. Predseda TSK Jaroslav Baška, podpredseda TSK Richrad Takáč, starostovia blízkych obcí, ale aj zástupcovia štátnej správy.

Cyrilometodským hodom v Dohňanoch prialo počasie aj dobrá nálada

zverejnené 06. júla 2015

Na pódiu vo futbalovom areáli v Dohňanoch včera strieľalo šampanské.

Pracovnú zmluvu podpísali skôr, ako odpromovali – absolventi Fakulty špeciálnej techniky TNUAD

zverejnené 03. júla 2015

Do pracovného života dnes viac ako šesťdesiatku absolventov odprevadilo vedenie Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne (TNUAD) spoločne s ich rodinami a priateľmi.

Delegácia bavorských starostov po príkladoch dobrého fungovania samospráv v Trenčianskom kraji

zverejnené 02. júla 2015

Delegácia bavorských starostov z Bavorského štátneho ministerstva na 4 dni vymenila svoje domáce pôsobisko za návštevu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Svoje miesto si ich v programe našlo hneď viacero miest a obcí. Od pondelka 29. júna do štvrtku 2. júla kráčali po stopách verejnej správy, územnej samosprávy, medziobecnej spolupráce či sociálnych služieb, ale aj kúpeľníctva, turizmu a čerpania prostriedkov z eurofondov.

Po kontrole NKÚ zmena vo vedení SOŠ podnikania v Trenčíne

zverejnené 01. júla 2015

Nastala zmena na poste riaditeľa SOŠ podnikania v Trenčíne

Výstavba tržnice v Beluši s podporou TSK

zverejnené 30. júna 2015
Bohatú jarmočnú históriu v Beluši, ktorá siaha až do 17. storočia, oživuje Belušský jarmok už desať rokov. Tak, ako sa kedysi na jarmokoch prezentovalo umenie remeselnej výroby, aj jubilejný 10. ročník Belušského jarmoku nadviazal na túto tradíciu a v nedeľu 28. júna 2015 predstavil návštevníkom množstvo remeselných stánkov a sprievodných atrakcií.

Návštevníkov Trenčianskeho hradu zaujali ikebany aj kimoná

zverejnené 30. júna 2015
Dolné nádvorie Trenčianskeho hradu zaliali 28. júna 2015 lúče kultúry a gastronómie krajiny vychádzajúceho slnka. Takmer 550 návštevníkom historickej kasárne sa naskytla jedinečná príležitosť pochopiť filozofiu čajového obradu, ochutnať tradičné jedlo či nazrieť do mytológie japonského folklóru.

V sídle župy predstavili smernicu na ochranu zamestnancov

zverejnené 30. júna 2015

V súvislosti so Zákonom NR SR č. 307/2014 Z. z. o niektorých opatreniach súvisiacich s oznamovaním protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov sa v sídle trenčianskej župy uskutočnila 26. júna 2015 pracovná porada. Programom stretnutia bol výklad a organizačné zabezpečenie Smernice č. 4/2015 „Vnútorný systém prijímania, preverovania a evidencie podnetov pri oznamovaní protispoločenskej činnosti v podmienkach Trenčianskeho samosprávneho kraja“.

Prehľad očakávaných udalostí v 27. týždni

zverejnené 29. júna 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 27. týždni.

Najlepší guláš na Medzihorí varia gulášmajstri z Oslian

zverejnené 28. júna 2015

Občianske združenie mikroregión Medzihorie už celú dekádu organizuje podujatie Deň Medzihoria.

Uhrovská dolina sa stretla v Horných Našticiach

zverejnené 27. júna 2015

Obce združené v mikroregióne Uhrovská dolina kladú dôraz na aktívny kultúrno-spoločenský život jeho obyvateľov.

Trenčiansky župan ocenil dva úspešné festivalové filmy

zverejnené 27. júna 2015

Slávnostným ceremoniálom vyvrcholil 23. ročník medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest.

Firma CCN Group vytvorila v Trenčianskom kraji nové pracovné miesta

zverejnené 26. júna 2015
V záujme zvýšenia kvality a zabezpečenia požiadaviek svojich zákazníkov sa francúzska spoločnosť CCN Group Slovakia rozhodla po rokoch úspešného fungovania na Slovensku posunúť svoje výrobné kapacity na vyššiu úroveň. Vo štvrtok 25. júna 2015 slávnostne otvorila v Beluši (okres Púchov) novopostavený výrobný závod CCN Group Slovakia.

Po 200 rokoch študenti vrátili Ľudovíta Štúra do centra Trenčína

zverejnené 26. júna 2015
Dvojsté výročie narodenia Ľudovíta Štúra si v trenčianskej knižnici pripomenuli zážitkovou formou. V stredu, 24. júna 2015, sa študenti na jeho éru pozreli dnešnými očami cez tematické divadelné predstavenie. Kulisy hľadali aj v teréne.

Nové „Hry bez hraníc“ prilákali dve stovky účastníkov

zverejnené 26. júna 2015
Športové hry pre klientov sociálnych zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) nadobudli nový rozmer. Nahradili ich Hry bez hraníc. Novinkou je priestor na realizáciu pre väčšiu skupinu ľudí. Zámer organizátora oslovil tucet zariadení, ktoré reprezentovalo 205 účastníkov.

Trenčiansky a Zlínsky kraj predstavili vlastnú cyklomapu

zverejnené 24. júna 2015

Výsledkom slovensko-českej spolupráce a výmeny skúseností v oblasti cykloturistiky je mapa s trasami, tipmi na výlety a vybranými turistickými cieľmi v partnerských regiónoch. Mikroprojekt „Spoznávaj prihraničie Trenčianskeho a Zlínskeho kraja zo sedla bicykla“ zavŕšila v utorok, 23. júna 2015, rovnomenná konferencia v sídle trenčianskej župy.

Takmer trojstovka seniorov posilnila telo i ducha na športových hrách seniorov JDS

zverejnené 23. júna 2015

V športovej hale nad Mestskou plavárňou v Novej Dubnici sa dnes uskutočnili už IX. okresné a VIII. krajské športové hry seniorov JDS Trenčianskeho kraja.

Tankové dni Laugaricio lákajú každým rokom viac divákov

zverejnené 23. júna 2015
Cez víkend sa medzi obcami Trenčianske Stankovce a Bodovka uskutočnil už III. ročník Tankových dní Laugaricio. Ľudovít Francl a Marián Simeon z Klubu vojenskej histórie Laugaricio, organizátori celého podujatia sa aj tento rok, pri príležitosti 70. výročia skončenia II. svetovej vojny, podujali pripraviť pre verejnosť zaujímavé predstavenie.

Otvorili kasáreň, vďaka ktorej Trenčiansky hrad nikdy nedobyli

zverejnené 23. júna 2015
Na Trenčianskom hrade, kam si vlani našlo cestu vyše stotisíc návštevníkov, sprístupnili stredovekú kasáreň. Historický objekt zo 16. storočia začína ožívať umením, starými zbraňami i kultúrnymi podujatiami. Jeho prínosom je vznik jedinečných expozičných priestorov s možnosťou vystavenia predmetov, ktoré boli doteraz pred očami návštevníkov ukryté v depozitároch. V pondelok, 22. júna 2015, kasáreň slávnostne otvoril trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Sobota v Trenčianskom kraji patrila dobrovoľným hasičom

zverejnené 22. júna 2015
Podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák v sobotu 20. júna 2015 opäť navštívil Trenčiansky kraj, aby osobne odovzdal novú aj zrekonštruovanú hasičskú techniku hneď piatim dobrovoľným hasičským zborom z obcí Pruské, Vaďovce, Čachtice, Pobedim a z mesta Trenčianske Teplice.

Prehľad očakávaných udalostí v 26. týždni

zverejnené 22. júna 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 26. týždni.

Trenčiansky župan privítal na Úrade TSK amerických študentov

zverejnené 21. júna 2015

V piatok 19. júna 2015 Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja po roku opäť navštívila delegácia mladých amerických študentov z Central Washington University.

Trenčiansky župan otváral folklórny festival Myjava 2015

zverejnené 21. júna 2015

Tisíce ľudí tiahnuce z okolitých kopaníc i hŕstka umelcov z Afriky dotvorili kulisy úvodného dňa 56. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu (MFF) Myjava 2015.

Seminár OKNO v Trenčíne spojil historickú hudbu s architektúrou

zverejnené 19. júna 2015
Jubilejný piaty raz doplnil program výtvarno-literárneho sympózia Ora et Ars Skalka kultúrno-historický seminár. Ústrednou témou tohtoročnej konferencie bola kláštorná hudba a architektúra. Jej dejinné súvislosti osvetlili 18. júna 2015 prednášky v refektári Kolégia piaristov na Piaristickom gymnáziu Jozefa Braneckého v Trenčíne.

V sídle trenčianskej župy predstavili Štúra tradične i netradične

zverejnené 18. júna 2015

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) prispel ďalším sklíčkom do mozaiky Roku Ľudovíta Štúra.

Kasárne na Trenčianskom hrade konečne sprístupnia verejnosti

zverejnené 17. júna 2015
Trenčiansky hrad vytiahol počas letnej sezóny ďalší silný tromf. Rekonštrukcia historického objektu kasární, ktorá prebiehala od roku 2010, je ukončená. Slávnostné otvorenie trojpodlažnej stavby za účasti predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku sa uskutoční v pondelok, 22. júna 2015, o 10.00 h. Všetkým návštevníkom hradu bude umožnený bezplatný vstup na dolné nádvorie a do kasární počas celého dňa. V interiéri budovy ich na prízemí privíta výstava diel s ikonografiou mesta Trenčín, Trenčianskeho hradu a ďalších pamiatok stredného Považia. Na prvom poschodí sa môžu tešiť na novú expozíciu Nedobytý.

Nová cyklistická cestička má prepojiť Handlovú s Partizánskym

zverejnené 17. júna 2015
Cyklotrasa na hornej Nitre dostáva reálne kontúry. Projektový zámer Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) z marca tohto roka vyústil do oficiálnej obhliadky terénu. Na takomto postupe sa počas pracovnej porady 4. júna 2015 dohodli podpredseda TSK Richard Takáč, krajský cyklokoordinátor Matej Tinka a zástupcovia jednotlivých miest a obcí, cez ktoré bude cyklotrasa prechádzať.

Prehľad očakávaných udalostí v 25. týždni

zverejnené 15. júna 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 25. týždni.

V pondelok začína ôsmy ročník Medzinárodného výtvarno-literárneho sympózia ORA ET ARS SKALKA 2015

zverejnené 12. júna 2015

Najstaršie pútnické miesto na Slovensku – starobylá Skalka pri Trenčíne, tento rok opäť privíta umelcov – účastníkov 8. ročníka medzinárodného výtvarno-literárneho sympózia ORA ET ARS SKALKA 2015.

Kasárne na Trenčianskom hrade konečne sprístupnia verejnosti

zverejnené 12. júna 2015

Trenčiansky hrad vytiahol počas letnej sezóny ďalší silný tromf. Rekonštrukcia historického objektu kasární, ktorá prebiehala od roku 2010, je ukončená. Slávnostné otvorenie trojpodlažnej stavby za účasti predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku sa uskutoční v pondelok, 22. júna 2015, o 10.00 h.

V Trenčíne vyznamenali úspešných absolventov akadémie tretieho veku

zverejnené 12. júna 2015
Celoživotné vzdelávanie seniorov trenčianskeho regiónu uzavrelo 28. kapitolu. Osvedčenie o absolvovaní Akadémie tretieho veku Trenčín (ATV) 10. júna 2015 získalo 125 poslucháčov. Záštitu nad školským rokom 2014/2015 držal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška.

Návštevníci BIKEFESTU 2015 víťazmi wellness

zverejnené 12. júna 2015
Adrenalínové bicyklové podujatie BIKEFEST 2015, ktorého počet návštevníkov sa podľa slov organizátorov tento rok blížil k 10 000, sa po prvýkrát uskutočnilo s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Zamestnanci Úradu TSK šliapaním do pedálov ušetrili 1,1 tony CO2

zverejnené 11. júna 2015

Celoslovenský projekt Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR „Do práce na bicykli 2015“ má za sebou úspešný II. ročník.

Návštevníci BIKEFESTU 2015 víťazmi wellness

zverejnené 11. júna 2015

Adrenalínové bicyklové podujatie BIKEFEST 2015, ktorého počet návštevníkov sa podľa slov organizátorov tento rok blížil k 10 000, sa po prvýkrát uskutočnilo s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.

SOŠ strojnícka v Považskej Bystrici realizátorom projektu „Moderné vzdelávanie - úspešní absolventi“

zverejnené 11. júna 2015
Na pôde Strednej odbornej školy strojníckej v Považskej Bystrici, ktorej zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), sa uplynulý piatok uskutočnila záverečná konferencia zameraná na zhrnutie výsledkov a výstupov projektu „Moderné vzdelávanie – úspešní absolventi“.

Letná čitáreň v Trenčíne sľubuje viacero noviniek

zverejnené 10. júna 2015
„Kto číta, ten vie. Kto vie, ten oddychuje pod holým nebom,“ uisťujú v trenčianskej knižnici, kde po roku opäť otvárajú letnú čitáreň. Oáza pokoja s bezbariérovým prístupom čaká na návštevníkov od 15. 6. do 3. 9. 2015. Aj tento raz bezplatne a pre všetkých.

Na skvalitnení stredoškolského vzdelávania spolupracuje už približne 250 subjektov v Trenčianskej župe

zverejnené 10. júna 2015
Rozrastajúce sa rady absolventov pred dverami úradu práce podnecujú vedenie Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) k aktívnemu riešeniu vzniknutej situácie. Okrem spustenia atraktívneho projektu Hrdina remesla a zníženia počtu tried na gymnáziách, obchodných akadémiách a tried v skupinách s ekonomickým zameraním kraj hľadá aj ďalšie riešenia.

Dobudovanie obchvatu Prievidze bude prínosom pre obyvateľov hornej Nitry. Trenčianska župa iniciovala pracovné stretnutie

zverejnené 10. júna 2015

Pracovné rokovanie k téme vybudovania „Obchvatu mesta Prievidze“ sa konalo z iniciatívy trenčianskeho župana na pôde Úradu TSK v pondelok 8. júna 2015. Pozvanie prijali okrem iných, generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest Roman Žembera, primátor mesta Bojnice František Tám a vedúci kancelárie primátorky mesta Prievidza  Alojz Vlčko.

Deň TSK venovaný zariadeniam sociálnych služieb a procesu deinštitucionalizácie

zverejnené 09. júna 2015

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) aktívne pracuje na realizácii celonárodného projektu „Podpora procesu deinštitucionalizácie a transformácie systému sociálnych služieb“, ktorý realizuje Fond sociálneho rozvoja, resp. Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Prehľad očakávaných udalostí v 24. týždni

zverejnené 08. júna 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 24. týždni.

Dubnická priemyslovka inovuje učebné texty a rozvíja kompetencie svojich pedagógov

zverejnené 05. júna 2015
„Stredná priemyselná škola v Dubnici nad Váhom patrí medzi špičkové školy v Trenčianskom kraji. Svedčia o tom nielen výsledky a technické vybavenie školy, ale aj obrovský záujem žiakov o štúdium na tejto škole a realizácia projektov, ktorých úspešnú implementáciu máme možnosť, vidieť už dnes,“ skonštatovala vedúca odboru školstva a kultúry TSK, Daniela Hilčíková

Trenčianska župa riadi strategické projekty lacno a pritom kvalitne

zverejnené 04. júna 2015
Trenčiansky samosprávny kraj koncom minulého roka vypracoval novú smernicu týkajúcu sa projektového riadenia. Ďalší krok na ceste k zefektívneniu prípravy projektov a predkladania žiadostí o nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie, dotačných programov a fondov jednotlivých ministerstiev SR, ako aj vlastných finančných prostriedkov samosprávneho kraja predstavuje nástroj Microsoft (MS) Project.

Trenčiansky župan sa zapojil do projektu Celé Slovensko číta deťom

zverejnené 04. júna 2015
Začiatok júna každoročne patrí deťom. V rámci 1. Týždňa čítania deťom v Slovenskej republike (1. – 7. 6.) ich sviatok doznieva o čosi dlhšie. Vo štvrtok 4. júna sa do putovného projektu zapojil aj Trenčiansky samosprávny kraj.

Možnosti novej obchodnej spolupráce delegáti TSK zisťovali priamo v Číne

zverejnené 04. júna 2015
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) rozvíja svoje kontakty aj na ostatných kontinentoch. Delegáti TSK v priebehu mesiaca máj navštívili čínske mesto Lang Fang. V provincii HEBEI sa v termíne od 18. do 21. mája 2015 uskutočnilo stretnutie Asociácie guvernérov provincií a regiónov Číny a krajín strednej a východnej Európy.

Účastníci medzinárodnej konferencie absolvovali cyklojazdu dlhú 36 kilometrov

zverejnené 03. júna 2015

V priebehu 28. a 29. mája 2015 sa obec Bzenec (ČR) stala miestom konania medzinárodnej konferencie, zameranej na oblasť cyklodopravy a cykloturistiky v rámci mikroprojektu „Spolupráca Jihomoravského kraje (JMK) a Trenčianskeho samosprávneho kraje (TSK) v oblasti cyklistiky“.

Trenčiansky župan prešiel jednu etapu športovo-charitatívneho podujatia s hendikepovanými cyklistami

zverejnené 01. júna 2015
Viac než 400 kilometrov ciest naprieč Slovenskom čaká tento týždeň na fanúšikov cyklistiky, ktorí si dnes dopoludnia v Trenčianskych Tepliciach obliekli cyklistické dresy.

Prehľad očakávaných udalostí v 23. týždni

zverejnené 01. júna 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 23. týždni

Trenčianska a žilinská župa podporujú salašníctvo

zverejnené 31. mája 2015

V sobotu Občianske združenie Bačova cesta slávnostne otvorilo na Kolibe v Papradne už III. ročník salašníckej sezóny.

Trenčiansky župan podporil Tradičný stolnotenisový turnaj pri príležitosti 70. výročia oslobodenia mesta Trenčín

zverejnené 31. mája 2015
Stolnotenisový oddiel Telovýchovnej jednoty (TJ) Kubran Trenčín v spolupráci s Oblastným výborom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (OV SZPB) zorganizoval v sobotu 30. mája 2015 v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne IX. ročník Tradičného stolnotenisového turnaja pri príležitosti 70. výročia oslobodenia mesta Trenčín.

Trenčiansky župan preveril pripravenosť dobrovoľných hasičov v okresoch Partizánske a Prievidza

zverejnené 31. mája 2015

V sobotu 30. mája sa v obci Veľké Kršteňany konala previerka pripravenosti na zásah Dobrovoľných hasičských zborov (DHZ) z okresu Partizánske.

V DSS – Púchov – Nosice oslávili MDD s predstihom

zverejnené 29. mája 2015

Sviatok tých najmenších, Medzinárodný deň detí, si v Domove sociálnych služieb v Nosiciach, ktorého zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), pripomenuli už dnes.

Za návštevu výstavného stánku TSK na wellness do Hotela Flóra a do Parkhotela na Baračke v Trenčianskych Tepliciach

zverejnené 27. mája 2015
Na štvrtom ročníku výstavy cestovného ruchu Region Tour Expo 2015 v Trenčíne predstavil Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) projekt regionálnej kuchárky.

Súťaž o najlepší stredoškolský časopis prvýkrát s novými pravidlami

zverejnené 26. mája 2015

Dodržanie témy, inovatívny prístup, štylistická zručnosť, ale aj grafické spracovanie. To sú niektoré z kritérií, podľa ktorých porota už niekoľko rokov určuje víťaza súťaže o najlepší stredoškolský časopis. Organizátor súťaže „Stredoškolské časopisy Trenčianskeho kraja“, Krajské centrum voľného času (KCVČ), tentokrát súťaž obohatilo o praktickú časť, ktorú žiaci vypracúvali priamo na mieste.

Celé Slovensko číta deťom

zverejnené 26. mája 2015

Občianske združenie CELÉ SLOVENSKO ČITA DEŤOM chce nás všetkých vrátiť ku knihám, k ich kráse, nežnosti, farebným fantáziám, chce nás všetkých vrátiť k sebe, k spoločne prežitým rodinným chvíľam, malých i veľkých, kedy máme možnosť predstavovať si, tvoriť, zdokonaľovať sa, inšpirovať, učiť sa novým veciam, iným pohľadom, skúsenostiam a odovzdávať si radosť a pohodu zo spoločne stráveného času pri krásnych slovách, príbehoch, ilustráciách i následných rozhovoroch, kedy sa upevňujú rodinné vzťahy a životné hodnoty.

Prehľad očakávaných udalostí v 22. týždni

zverejnené 25. mája 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 22. týždni

Bilaterálne rozhovory honorárnych konzulov so slovenskými podnikateľmi, po prvýkrát v Trenčianskom kraji

zverejnené 22. mája 2015
V Trenčíne sa po prvýkrát uskutočnilo stretnutie honorárnych konzulov, ktorí zastupujú záujmy Slovenskej republiky a jej občanov v zahraničí. Viac ako 20 honorárnych konzulov z Filipín, Japonska, Nepálu, Nového Zélandu, Nórska, Pakistanu, Rakúska, Ruskej federácie, Srí Lanky, Sudánu, Talianska a Spojených štátov amerických, sa stretlo v stredu (20.5.), v Hoteli Elizabeth v Trenčíne.

O titul Dedina roka 2015 zabojuje 22 obcí

zverejnené 18. mája 2015
Súťaž Dedina roka vstúpila do svojho 8. ročníka s 22 obcami, ktoré si zmerajú sily v prezentácii výsledkov dosiahnutých pri ich obnove a rozvoji.

Prehľad očakávaných udalostí v 21. týždni

zverejnené 18. mája 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 21. týždni

Siedmy ročník ŠKODA maratónu Marikovskou dolinou s podporou TSK

zverejnené 18. mája 2015

Lúka v Udiči sa po dvojročnej prestávke opäť stala miestom konania pravého horského ŠKODA maratónu Marikovskou dolinou. Siedmemu ročníku pretekov v sobotu 16. mája 2015 prialo počasie a do Marikovskej doliny na maratónske trate pritiahlo viac než šesť stovák bikerov, na detský cyklomaratón viac ako 150 detí a samozrejme množstvo fanúšikov cyklistiky.

Na 4. ročník výstavy Region Tour Expo v Trenčíne prišla Trenčianska župa s novým výstavným stánkom a regionálnou kuchárkou „Od frištiku k večeri“

zverejnené 17. mája 2015

Vo piatok 15. mája 2015 otvorilo svoje brány výstavisko Expo Center v Trenčíne, aby privítalo návštevníkov na 4. ročníku výstavy cestovného ruchu Region Tour Expo 2015, na ktorom sa prezentoval Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) v samostatnom výstavnom stánku. V stánku TSK sa prezentoval aj partnerský Jihomoravský kraj s ponukou svojich turistických destinácií.

Považská Bystrica spozná Mladého remeselníka 2015

zverejnené 14. mája 2015
Mladí remeselníci z ôsmich základných škôl v Považskej Bystrici si 3. júna 2015 vyskúšajú svoje zručnosti na súťaži Mladý remeselník 2015, ktorú organizuje Stredná odborná škola na Ulici slovenských partizánov v Považskej Bystrici, ktorej zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj (TSK).

Kultúrne zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK pozývajú na Noc múzeí a galérií 2015

zverejnené 14. mája 2015

Stalo sa tradíciou, že sa každoročne pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí aj galérie a múzeá v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja zapájajú do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií.

Stredné školy z Trenčína bodovali na súťaži venovanej Ľudovítovi Štúrovi

zverejnené 13. mája 2015

V priebehu roka 2015 si jednotlivé kultúrne inštitúcie na území celého Slovenska organizovaním tematických podujatí pripomínajú významného slovenského dejateľa – Ľudovíta Štúra.

Prehľad očakávaných udalostí v 20. týždni

zverejnené 11. mája 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 20. týždni

Podjavorinské folklórne slávnosti lákajú čoraz viac návštevníkov

zverejnené 10. mája 2015

Zrekonštruovaný amfiteáter na vrchu Roh nad obcou Lubina opäť ožil tradíciou slovenského folklóru.

Stredné školy z Trenčianskeho kraja bodovali na „Mladom tvorcovi“ v Nitre

zverejnené 07. mája 2015

Posledné tri aprílové dni sa na nitrianskom výstavisku Agromokomplex Nitra uskutočnil už 23. ročník celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl s názvom „Mladý tvorca“.

Rok Ľudovíta Štúra v kultúrnych inštitúciách TSK na hornej Nitre

zverejnené 07. mája 2015
„Svätá je naša povinnosť všetko nášmu ľudu podávať, na čom sa on povýšiť môže a seba samého viacej vážiť navykne“, píše Ľudovít Štúr vo svojom diele Nárečie slovenské alebo potreba písania v tomto nárečí.

Po prvýkrát môžu malé a stredné podniky čerpať financie z európskeho programu

zverejnené 06. mája 2015
Praktické informácie o možnostiach financovania firiem v oblasti výskumu, vedy a inovácií z najväčšieho európskeho programu na podporu výskumu a inovácií – Horizont 2020 a z operačného programu Výskum a inovácie včera prítomnej podnikateľskej verejnosti poskytla konferencia s názvom Inovačný región – Možnosti financovania inovácií. Približne päťdesiatke podnikateľov v Kongresovej sále Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja boli poskytnuté aj informácie k novele zákona o dani z príjmov, ktorá umožňuje dodatočný odpočet nákladov na výskum a vývoj.

Na Mohyle opäť zapálili vatry na počesť slovenského generála M. R. Štefánika

zverejnené 06. mája 2015
Ani sychravé chladné počasie neodradilo verejnosť z celého Slovenska, aby si v nedeľu 3. mája 2015 prišla na kopec Bradlo pripomenúť výročie úmrtia slovenského velikána. Na Mohyle generála Milana Rastislava Štefánika si jeho životné zásluhy slávnostnou pietnou spomienkou a symbolickým zapaľovaním vatier pripomínajú každý rok.

TSK a dobrovoľní hasiči z Trenčianskeho kraja rozvíjajú spoluprácu

zverejnené 05. mája 2015
Spolupráca medzi Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) a dobrovoľnými hasičskými zbormi na území Trenčianskeho kraja funguje už dlhodobo. Predseda TSK Jaroslav Baška a predseda Krajského výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany Trenčín (KV DPO) Michal Jurdík sa však rozhodli spečatiť spoločnú snahu a záujmy v oblasti požiarnej ochrany podpísaním Memoranda o partnerstve a spolupráci medzi TSK a KV DPO.

Predseda trenčianskej župy krstným otcom jediného folklórneho súboru svojho druhu v kraji

zverejnené 05. mája 2015
Kultúrny dom v Nemšovej spojil v nedeľu 3. mája 2015 všetkých priaznivcov Domova sociálnych služieb Čistá Duša.

Trenčianska župa krok pre založením Krajskej organizácie cestovného ruchu. Zasadalo ustanovujúce valné zhromaždenie „Trenčín región“

zverejnené 05. mája 2015
Dňa 30. marca 2015 zastupiteľstvo Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) schválilo založenie a vznik krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) s názvom Trenčín región. Krajskí poslanci zároveň odsúhlasili členstvo TSK v tejto organizácii.

V Kolačíne oslavovali obyvatelia aj hasiči

zverejnené 05. mája 2015
V prvú májovú sobotu si obyvatelia mestskej časti Kolačín v Novej Dubnici spoločne pripomenuli hneď dve výročia.

V Trenčíne pribudli nové cyklostojany a zvýšil sa aj počet cyklistov zapojených do celonárodnej súťaže Do práce na bicykli

zverejnené 05. mája 2015
Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja, Jaroslav Baška, sa spoločne s ďalším viac než tuctom zamestnancov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) už po druhýkrát zapojil do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli.

Prehľad očakávaných udalostí v 19. týždni

zverejnené 04. mája 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 19. týždni

Oslavy Sviatku práce, stavanie májov v Trenčianskom kraji a výročie Jánošíka

zverejnené 04. mája 2015
Sviatok práce si každoročne na 1. mája pripomínajú milióny ľudí na celom svete. Na Slovensku má tento sviatok dlhoročnú tradíciu, ktorá siaha až do čias Prvej česko-slovenskej republiky a jeho oslavy sú už tradične spojené so stavaním pestrých májov.

Víťazom etapy jubilejného 40. ročníka medzinárodného Karpatského preteku kuriérov rodák z Dohnian

zverejnené 02. mája 2015

Dvadsiatimi ôsmimi mestami a obcami na strednom Považí sa dnes prehnal pelotón s približne 200 súťažiacimi cyklistami.

Gymnázium M. R. Štefánika v Novom Meste nad Váhom najstaršou strednou školou v meste

zverejnené 30. apríla 2015

Novomestské Gymnázium Milana Rastislava Štefánika, ktorého zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), je vzhľadom na svoju dlhoročnú tradíciu bohaté na osobnosti aj historické udalosti.

V 10. ročníku regionálneho kola súťaže Mladý Európan 2015 s veľkým náskokom uspela Spojená škola Nováky

zverejnené 29. apríla 2015
Pätnásť stredných škôl z Trenčianskeho kraja vyslalo svojich zástupcov vo forme trojčlenných súťažných tímov na reprezentáciu v celoslovenskej vedomostnej súťaži Mladý Európan 2015.

Trenčiansky kraj na striebornej priečke na celoštátnej prehliadke SOČ

zverejnené 28. apríla 2015

Kúpeľné mesto Piešťany sa na štyri dni stalo miestom konania už 37. ročníka celoštátnej prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ).

Výstava „Samostatne a pritom spoločne“ výsledkom cezhraničnej spolupráce

zverejnené 27. apríla 2015
Pitný pavilón Kúpeľov Nimnica sa vo štvrtok 23. apríla 2015 stal miestom prezentácie výstavy „Samostatne a pritom spoločne“, ktorá je výsledkom cezhraničnej spolupráce Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici a Muzea regionu Valašsko vo Vsetíne.

Prehľad očakávaných udalostí v 18. týždni

zverejnené 27. apríla 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 18. týždni

Za unikátny úspech mladých hokejistov sa poďakovala aj župa a prisľúbila pomoc

zverejnené 25. apríla 2015

Mládež hokejového klubu Dukla Trenčín zaznamenala v sezóne 2013/2014 unikátny úspech. Po 10 rokoch získali tri najcennejšie mládežnícke trofeje – juniorský, dorastenecký aj žiacky titul majstra Slovenska. Kvalita prípravy sa ukázala aj tento rok. Všetky tri tituly obhájili mládežnícke družstvá aj v sezóne 2014/2015.

Kraj hodnotí zimnú údržbu komunikácií

zverejnené 23. apríla 2015
Viac ako 184 tisíc obhospodárených kilometrov ciest, 37 tisíc ton posypového materiálu a takmer 3 milióny eur.

Prehľad očakávaných udalostí v 17. týždni

zverejnené 20. apríla 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 17. týždni

Začalo sa s rekonštrukciou urgentného príjmu v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici

zverejnené 18. apríla 2015
Nemocnica s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici, v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, od 15. apríla realizuje rekonštrukciu a reprofiláciu stavebnej časti urgentného príjmu, s predpokladaným ukončením prác do konca júna 2015.

Švajčiarsky veľvyslanec hodnotil výsledky 5-ročného projektu na SOŠ sklárska

zverejnené 16. apríla 2015

V utorok 14. apríla 2015 Anna Krupičková, poverená riadením Strednej odbornej školy sklárskej v Lednických Rovniach (SOŠ sklárska) v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, privítala na pôde školy J.E., Alexandra Wittwera, mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Švajčiarskej konfederácie na Slovensku a Ulricha Stürzingera zo Švajčiarskej agentúry pre rozvoj a spoluprácu.

Vojnoví veteráni si prevzali medaily aj čaše s poďakovaním pri príležitosti 70. výročia od ukončenia 2. svetovej vojny

zverejnené 15. apríla 2015
Sloboda je jedna z najprirodzenejších práv človeka. Aj napriek tomu pred sedemdesiatimi rokmi stála životy niekoľko desiatok miliónov ľudí a zasiahla takmer všetky kontinenty.

Mesto Trenčín si pripomenulo 70. výročie svojho oslobodenia

zverejnené 15. apríla 2015
Každý rok približne v tom istom dátume smerujú kroky mnohých Trenčanov k Pamätníku umučených v lesoparku Brezina.

V Trenčíne sa zišlo viac než 370 zdravotníckych pracovníkov

zverejnené 13. apríla 2015

Trenčiansky Posádkový klub v priebehu dnešného i zajtrajšieho dňa poskytuje svoje priestory takmer štyrom stovkám zdravotníckych pracovníkov.

Prehľad očakávaných udalostí v 16. týždni

zverejnené 13. apríla 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 16. týždni

Prečo som na svete rád alebo beseda o tom, ako nepodľahnúť závislosti

zverejnené 10. apríla 2015
„V živote človeka sú len dve cesty. Cesta pokory a cesta pýchy. Piješ? Si pyšný. Fajčíš? Si pyšný. Droguješ? Si pyšný. Si gambler? Si pyšný.

24. ročník medzinárodnej Dejepisnej súťaže gymnázií Českej a Slovenskej republiky

zverejnené 10. apríla 2015
V stredu 8. apríla 2015 prebehli krajské kolá 24. ročníka medzinárodnej Dejepisnej súťaže gymnázií v Českej a Slovenskej republike.

Výstava Záhradkár 2015 prekonala počtom vystavovateľov svoj rekord

zverejnené 09. apríla 2015
Tretí najväčší subjekt vo výstavníctve na Slovensku, trenčianske výstavisko Expo Center a.s., Trenčín, sa opäť stal miestom stretnutia fanúšikov záhradkárčenia, ale aj včelárstva, poľovníctva a zdravého životného štýlu.

Prehľad očakávaných udalostí v 15. týždni

zverejnené 06. apríla 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 15. týždni

SOŠ Pod Sokolicami Trenčín 13. školou, ktorá podpísala memorandum o spolupráci

zverejnené 02. apríla 2015
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) podpísal memorandum v poradí už s 13. strednou odbornou školu v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK.

Jubilejného 10. ročníka Trenčianskeho robotického dňa sa zúčastnilo najviac súťažiacich za celú históriu

zverejnené 02. apríla 2015

Už po desiatykrát sa Stredná odborná škola Pod Sokolicami 14 v Trenčíne, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), podpísala pod organizáciu Trenčianskeho robotického dňa (TRD).

Prvé memorandum v oblasti osobnej verejnej dopravy na Slovensku podpísala Trenčianska a Žilinská župa

zverejnené 01. apríla 2015

Podpis „Memoranda o spolupráci v oblasti osobnej verejnej dopravy“ v posledný marcový deň predstavil nový rozmer spolupráce Trenčianskeho a  Žilinského samosprávneho kraja. Historicky späté kraje tak aj písomne deklarovali svoj záujem neustále zlepšovať kvalitu verejnej osobnej dopravy a prilákať verejnosť do autobusov hlavne lepšími podmienkami cestovania. Či už sú to domáci obyvatelia, alebo návštevníci krajov.

Trenčiansky hrad patrí Turkom

zverejnené 01. apríla 2015

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) sa rozhodol darovať jeden zo svojich najväčších historických skvostov; Trenčiansky hrad. Pri príležitosti včerajšej oficiálnej návštevy tureckého prezidenta na Slovensku a v rámci udržiavania dobrých vzájomných vzťahov s Tureckou republikou TSK s priateľským gestom daroval dominantu krajského mesta, Trenčiansky hrad, za symbolické jedno euro.

Týždeň slovenských knižníc prilákal ku knihám desiatky nových čitateľov

zverejnené 01. apríla 2015

Posledný marcový týždeň sa kľučky na dverách župných knižníc podávali omnoho frekventovanejšie, ako býva zvykom.

Prehľad očakávaných udalostí v 14. týždni

zverejnené 30. marca 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 14. týždni

V Trenčianskom kraji pribudli moderné hasičské vozidlá aj nový cestný most

zverejnené 27. marca 2015
Dvadsiaty piaty marcový deň sa do pamäti Trenčanov zapíše ako významný moment z pohľadu motoristickej verejnosti.

Vážska cyklotrasa najrozsiahlejším projektom v TSK

zverejnené 27. marca 2015

Z dôvodu kratšej vzdialenosti do cieľa cyklisti v súčasnosti využívajú na presun aj frekventované a nebezpečné cesty I. triedy.

Vynikajúci pedagóg Trenčianskeho kraja 2015

zverejnené 27. marca 2015
Pri príležitosti Dňa učiteľov Trenčiansky samosprávny kraj spoločne s Okresným úradom Trenčín po roku opäť ocenili najlepších pedagógov Trenčianskeho kraja. Slávnostné podujatie nesúce názov „Vynikajúci pedagóg Trenčianskeho kraja 2015“ sa konalo v pondelok 23. marca 2015 v Galérii M. A. Bazovského v Trenčíne.

Vyhlásenie súťaže Dedina roka

zverejnené 26. marca 2015
Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila 26. 3. 2015 podmienky a pravidlá súťaže Dedina roka pre rok 2015.

Vláda pomôže Trenčianskemu samosprávnemu kraju sumou 13 miliónov eur

zverejnené 25. marca 2015

Ministri opäť opustili Bratislavu a na rokovaní vlády sa stretli v Trenčíne. Ide už o 13. výjazdové rokovanie v tomto volebnom období.

Predseda TSK slávnostne privítal literátov z celého kraja

zverejnené 25. marca 2015
Najväčšia knižnica v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK, Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne, v rámci Týždňa slovenských knižníc zorganizovala v poradí už VII. stretnutie trenčianskych literátov s blízkym vzťahom k Trenčínu a Trenčianskemu kraju.

Trenčiansky samosprávny kraj chce získať na opravu mosta mimorozpočtové zdroje

zverejnené 24. marca 2015

V Správe ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja (SC TSK), je spolu 629 mostov, z toho na cestách III. triedy 464 a zvyšných 165 na cestách II. triedy.

TSK pracuje na stratégii rozvoja stredného odborného školstva

zverejnené 24. marca 2015

Trenčiansky samosprávny kraj aktívne pracuje na vypracovaní dokumentu, ktorý sa má zaoberať problematikou podpory odborného školstva v regióne a určiť stratégiu jeho rozvoja vrátane možností prepojenia s trhom práce.

Prehľad očakávaných udalostí v 13. týždni

zverejnené 23. marca 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 13. týždni

Najstaršia obyvateľka z okresu Nové Mesto nad Váhom oslávila 103. narodeniny

zverejnené 20. marca 2015
Vo veku úctyhodných 103 rokov sa pani Paulína Hendrichová môže pýšiť nielen titulom najstaršej obyvateľky okresu Nové Mesto nad Váhom, ale aj najstaršieho klienta všetkých sociálnych zaradení v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Zdravotníctvo v TSK v červených číslach

zverejnené 20. marca 2015
Osobné stretnutia trenčianskeho župana Jaroslava Bašku so zástupcami všetkých troch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK, ktorými sú Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach

Netradičnú aktivitu seniorov podporuje aj Trenčiansky kraj

zverejnené 18. marca 2015

Zvyšovanie kvality života seniorov je jednou z dôležitých oblastí, ktorú Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) dlhodobo podporuje.

Prehľad očakávaných udalostí v 12. týždni

zverejnené 16. marca 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 12. týždni

Na hornej Nitre vznikne takmer 70 kilometrov dlhá cyklistická cestička

zverejnené 13. marca 2015

K hlavným cieľom realizácie segregovanej cyklistickej cestičky patrí bezpečnosť zraniteľných účastníkov cestnej premávky (cyklistov),

Centrá sociálnych služieb v Trenčianskom kraji zavádzajú tréningové aktivity

zverejnené 13. marca 2015
Viaceré z centier sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa snažia prostredníctvom rozličných aktivít skvalitňovať život svojich klientov. Ich pracovníci sa zameriavajú aj na činnosti, ktoré môžu výrazne prispieť k samostatnosti obyvateľov.

Originálny komiks už pozná viac než 12 000 ľudí a 11 regionálnych zamestnávateľov

zverejnené 13. marca 2015

V priebehu februára a prvej polovice marca sa s myšlienkou projektu Hrdina remesla, ktorého cieľom je podpora stredného odborného školstva, zoznámili aj niektorí významní zamestnávatelia z kraja.

V Trenčianskom kraji odštartovala séria informačných dní IROP-u

zverejnené 13. marca 2015

Viac ako 200 účastníkov sa zišlo na prvom z ôsmich plánovaných stretnutí zameraných na predstavenie Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) na programové obdobie 2014 - 2020 vo štvrtok 12. marca 2015 v Posádkovom klube v Trenčíne.

75. rokov Strednej priemyselnej školy v Považskej Bystrici

zverejnené 11. marca 2015

Stredná priemyselná škola v Považskej Bystrici oslávila 75. výročie svojho založenia.

Podpis memoranda o spolupráci so SOŠ Považská Bystrica

zverejnené 10. marca 2015

Trenčiansky samosprávny kraj pokračuje v podpisovaní memoránd o spolupráci so strednými odbornými školami, ktoré sú v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti.

Prvé stretnutie zástupcov miest a obcí po novembrových komunálnych voľbách

zverejnené 09. marca 2015 | Video

Takmer 120 starostiek, starostov a primátorov členských obcí a miest Regionálneho združenia miest a obcí stredného Považia (RZMOSP) sa v piatok 6. marca 2015 stretlo v Spoločenskom dome v Trenčianskych Stankovciach na rokovaní Valného zhromaždenia RZMOSP.

Prehľad očakávaných udalostí v 11. týždni

zverejnené 09. marca 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 11. týždni

Jarná kvapka krvi v Trenčianskom kraji

zverejnené 06. marca 2015 | Video

Aj tento rok pokračuje TSK v úspešnej spolupráci s Národnou transfúznou službou Trenčín (NTS Trenčín). Pridali sa aj považskobystrická, bojnická a myjavská nemocnica, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja.   

 

Žiaci základných škôl si vyskúšali úlohu Hrdinu remesla

zverejnené 04. marca 2015
Jedinečný projekt Hrdina remesla, ktorý ako jediný na Slovensku vo februári 2015 odštartoval TSK, sa stal hlavnou myšlienkou prvého ročníka Technickej olympiády žiakov 8. – 9. ročníka základných škôl.

Nové cestovné poriadky pre prímestskú autobusovú dopravu, zmeny od 1.3.2015

zverejnené 03. marca 2015 | Video

Na území Trenčianskeho samosprávneho kraja zabezpečujú prímestskú autobusovú dopravu dvaja zmluvní dopravcovia SAD Prievidza a. s. a SAD Trenčín, a. s. v súlade so zmluvou o službách  vo verejnom záujme.

 

TSK uzatvoril prvú desiatku podpisov memoránd s odbornými školami

zverejnené 03. marca 2015

Už desiata škola v rámci Trenčianskeho samosprávneho kraja podpisom memoranda spečatila vzájomnú spoluprácu so zamestnávateľmi.

Prehľad očakávaných udalostí v 10. týždni

zverejnené 02. marca 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 10. týždni

TSK pokračuje v podpise memoránd o spolupráci medzi strednými školami a významnými zamestnávateľmi v kraji

zverejnené 28. februára 2015

Vzájomnú spoluprácu a podporu v oblasti odborného vzdelávania a prípravy v piatok 27.2.2015 podpisom Memoranda o spolupráci potvrdili Stredná odborná škola v Starej Turej

Duálne vzdelávanie spoločnou témou SNOPK, ministra školstva aj predsedu TSK

zverejnené 23. februára 2015

Duálne vzdelávanie má pomôcť mladým ľuďom uplatniť sa na súčasnom trhu práce. Tlačovej konferencie na tému duálneho vzdelávania, ktorá sa konala na pôde Slovensko-nemeckej obchodnej a premyselnej  komory sa zúčastnili Juraj Draxler, MA, Minister školstva, vedy, výskumu a šport SR (MŠVVaŠ SR), Dr. Peter Lazar, Člen predstavenstva Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory (SNOPK), predseda TSK, Ing. Roman Nosko, Predseda Výboru pre odborné vzdelávanie SNOPK. Ing. Jaroslav Baška.

Prehľad očakávaných udalostí v 9. týždni

zverejnené 23. februára 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 9. týždni

Úrad TSK organizuje „Jarnú kvapku krvi“ už 6. marca 2015

zverejnené 19. februára 2015

Minulý rok v auguste na výzvu Fakultnej nemocnice Trenčín a Národnej transfúznej služby SR zareagovalo 21 zamestnancov Úradu TSK

Trenčianska knižnica Michala Rešetku v Trenčíne oslávila deväťdesiatročnicu

zverejnené 17. februára 2015

Už deväť desaťročí poskytuje Verejná knižnica Michala Rešetku (VKMR) v Trenčíne, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK)

Predseda trenčianskej župy na fašiangoch v kraji

zverejnené 16. februára 2015

Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy je typické fašiangovými veselicami a organizovaním dedinských zabíjačiek.

SÚŤAŽ Názov a logo krajskej organizácie cestovného ruchu TSK

zverejnené 16. februára 2015

Zapojte sa do súťaže, ktorú vyhlasuje Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) a získajte 200 EUR.

Nové byty a fašiangová veselica v Trenčianskej Teplej

zverejnené 16. februára 2015

Najväčšia obec v okrese Trenčín, Trenčianska Teplá sa od roku 2002 aktívne snaží o rekonštrukciu centra malebnej obce, ktorá v tomto roku oslávi 660. výročie od jej prvej písomnej zmienky.

Prehľad očakávaných udalostí v 8. týždni

zverejnené 16. februára 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 8. týždni

Pacienti už nebudú platiť toľko nezmyselných poplatkov

zverejnené 13. februára 2015 | Video

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, trenčianski krajskí poslanci Milan Panáček, Dušan Bublavý spolu s predsedom Žilinského samosprávneho kraja Jurajom Blanárom a žilinským krajským poslancom Jánom Podmanickým prispeli k poriadku v poplatkoch v zdravotníctve

Cesty do komunity - Úvodné stretnutie o komunitných službách

zverejnené 12. februára 2015
V kongresovej sále Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v utorok, 10. februára 2015 uskutočnilo Úvodné stretnutie o komunitných službách.

Výročná konferencia Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov

zverejnené 12. februára 2015
Kongresovú sálu Úradu TSK zaplnilo takmer päť desiatok ľudí združených pod hlavičkou Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Trenčín.

Historicky prvá konferencia krajských komunikátorov na pôde TSK

zverejnené 10. februára 2015 | Video

Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja sa vo štvrtok, 5. februára 2015, stal historicky po prvýkrát miestom stretnutia krajských komunikátorov z celého Slovenska.

Prehľad očakávaných udalostí v 7. týždni

zverejnené 09. februára 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 7. týždni

Organizácia postihnutých chronickými chorobami v Trenčíne pokračuje v tradícii fašiangového veselia

zverejnené 07. februára 2015

Členovia Organizácie postihnutých chronickými chorobami (OPCHCH) v Trenčíne sa aj tento rok rozhodli využiť čas fašiangových zábav a plesov na rozvíjanie záľuby v živej hudbe a spoločných stretnutiach.

Trenčiansky župan Baška chce robiť zmeny v zdravotníctve v spolupráci s nemocnicami

zverejnené 07. februára 2015

Takmer trojhodinové stretnutie trenčianskeho župana Jaroslava Bašku s riaditeľmi troch nemocníc, ktoré má župa v zriaďovateľskej pôsobnosti, by malo viesť k zmenám, ktoré avizoval župan už v roku 2014. Stretol sa aj so zástupcami petičného výboru k „Petícii za zaradenie bojnickej nemocnice do koncovej siete“.

Pracovná porada trenčianskeho župana s riaditeľmi zariadení sociálnych služieb

zverejnené 06. februára 2015
Koncom januára 2015 sa predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška stretol na Úrade TSK s riaditeľmi zariadení sociálnych služieb

Počas kalamity sa minulo štvornásobne viac posypového materiálu a ukázala sa aj ľudská spolupatričnosť

zverejnené 06. februára 2015

Husté sneženie v dopoludňajších hodinách v piatok, 30. januára, spôsobilo dopravné problémy nielen v Trenčianskom kraji. Prednosta Okresného úradu v Trenčíne, Štefan Bohúň,

Trenčiansky samosprávny kraj má ako jediný na Slovensku „Hrdinu remesla“

zverejnené 03. februára 2015 | Video

Trenčiansky samosprávny kraj, ako zriaďovateľ stredných škôl, nie je úplne spokojný so systémom náborov na odborné školy.

Trenčianska župa podpísala memorandum o spolupráci s mestom Trenčín

zverejnené 02. februára 2015

Dňa 2. februára 2015 predseda TSK, Jaroslav Baška a primátor mesta Trenčín, Richard Rybníček podpísali memorandum

Stredná odborná škola v Starej Turej šampiónom TSK

zverejnené 02. februára 2015

Stredné odborné školstvo v Trenčianskom samosprávnom kraji sa môže pochváliť ďalším úspechom.

Prehľad očakávaných udalostí v 6. týždni

zverejnené 01. februára 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 6. týždni

Metodická porada kultúrnych zariadení na Úrade TSK

zverejnené 30. januára 2015

V piatok 23. januára 2015 sa predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška stretol na Úrade TSK s riaditeľmi dvanástich kultúrnych zariadení.

Projektové riadenie má prispieť k efektívnejšiemu čerpaniu eurofondov

zverejnené 27. januára 2015

Slovenská republika (SR) podpísala s Európskou komisiou Partnerskú dohodu o využívaní európskych štrukturálnych a investičných fondov v novom programovom období 2014 – 2020.

Zástupcovia škôl a školských zariadení sa stretli s predsedom TSK

zverejnené 26. januára 2015

V kongresovej sále Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v stredu 21. januára 2015 uskutočnilo pracovné stretnutie riaditeľov škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK.

Prehľad očakávaných udalostí v 5. týždni

zverejnené 26. januára 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 5. týždni

Prehľad očakávaných udalostí v 4. týždni

zverejnené 19. januára 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 4. týždni

Prehľad očakávaných udalostí v 3. týždni

zverejnené 12. januára 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 3. týždni

Trenčianska župa podporí unikátnu železnicu

zverejnené 08. januára 2015

Šesťkilometrová Trenčianska elektrická železnica (TREŽ), ktorá v tomto roku oslávi 106. výročie od svojho vzniku, po dlhšej dobe opäť obnovila svoju prevádzku.

Prehľad očakávaných udalostí v 2. týždni

zverejnené 05. januára 2015

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 2. týždni


Kalendár akcií

Predchádzajúci mesiac Júl 2015 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1
Podujatia na deň 1.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Príťažlivosť hliny II.

4.6.2015 - 10.7.2015

„MÁME RADI ŠŤASTNÉ KONCE“

11.6.2015, 10:00 - 09.7.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

Výstava fotoklubu Obzor, Žilina

16.6.2015 - 06.7.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

2
Podujatia na deň 2.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Príťažlivosť hliny II.

4.6.2015 - 10.7.2015

„MÁME RADI ŠŤASTNÉ KONCE“

11.6.2015, 10:00 - 09.7.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

Výstava fotoklubu Obzor, Žilina

16.6.2015 - 06.7.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

3
Podujatia na deň 3.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Príťažlivosť hliny II.

4.6.2015 - 10.7.2015

„MÁME RADI ŠŤASTNÉ KONCE“

11.6.2015, 10:00 - 09.7.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

Výstava fotoklubu Obzor, Žilina

16.6.2015 - 06.7.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

4
Podujatia na deň 4.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Príťažlivosť hliny II.

4.6.2015 - 10.7.2015

„MÁME RADI ŠŤASTNÉ KONCE“

11.6.2015, 10:00 - 09.7.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

Výstava fotoklubu Obzor, Žilina

16.6.2015 - 06.7.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

12. ročník kultúrnych slávností Združenia obcí Bánovecko a 560. výročia prvej písomnej zmienky o obci DVOREC

04.7.2015, 14:00

Festival dychových hudieb Lehota pod Vtáčnikom 2015

04.7.2015, 13:00

MISIA v kontextoch a súvislostiach

04.7.2015, 19:00 - 15.7.2015

DEŇ OBCE HATNÉ

04.7.2015

Cyrilometodské dni a Mojtínske hody

04.7.2015 - 05.7.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

5
Podujatia na deň 5.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Príťažlivosť hliny II.

4.6.2015 - 10.7.2015

„MÁME RADI ŠŤASTNÉ KONCE“

11.6.2015, 10:00 - 09.7.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

Výstava fotoklubu Obzor, Žilina

16.6.2015 - 06.7.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

MISIA v kontextoch a súvislostiach

04.7.2015, 19:00 - 15.7.2015

Cyrilometodské dni a Mojtínske hody

04.7.2015 - 05.7.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

Regionálny folklórny festival Partizánske 2015

05.7.2015, 15:30

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

6
Podujatia na deň 6.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Príťažlivosť hliny II.

4.6.2015 - 10.7.2015

„MÁME RADI ŠŤASTNÉ KONCE“

11.6.2015, 10:00 - 09.7.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

Výstava fotoklubu Obzor, Žilina

16.6.2015 - 06.7.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

MISIA v kontextoch a súvislostiach

04.7.2015, 19:00 - 15.7.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

7
Podujatia na deň 7.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Príťažlivosť hliny II.

4.6.2015 - 10.7.2015

„MÁME RADI ŠŤASTNÉ KONCE“

11.6.2015, 10:00 - 09.7.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

MISIA v kontextoch a súvislostiach

04.7.2015, 19:00 - 15.7.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

Beseda s PhDr. Zlaticou Meravou

07.7.2015, 15:00

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

8
Podujatia na deň 8.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Príťažlivosť hliny II.

4.6.2015 - 10.7.2015

„MÁME RADI ŠŤASTNÉ KONCE“

11.6.2015, 10:00 - 09.7.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Príroda mojimi rukami

8.7.2015, 9:00 - 8.7.2015, 12:00

MISIA v kontextoch a súvislostiach

04.7.2015, 19:00 - 15.7.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

9
Podujatia na deň 9.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Príťažlivosť hliny II.

4.6.2015 - 10.7.2015

„MÁME RADI ŠŤASTNÉ KONCE“

11.6.2015, 10:00 - 09.7.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

MISIA v kontextoch a súvislostiach

04.7.2015, 19:00 - 15.7.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

10
Podujatia na deň 10.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Príťažlivosť hliny II.

4.6.2015 - 10.7.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

MISIA v kontextoch a súvislostiach

04.7.2015, 19:00 - 15.7.2015

55. KOPANIČÁRSKÉ SLAVNOSTI

10.7.2015, 18:00 - 12.7.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

11
Podujatia na deň 11.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

MISIA v kontextoch a súvislostiach

04.7.2015, 19:00 - 15.7.2015

55. KOPANIČÁRSKÉ SLAVNOSTI

10.7.2015, 18:00 - 12.7.2015

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

12
Podujatia na deň 12.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Festival dychových hudieb Ostratice

12.7.2015, 15:00

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

23. Marikovské folklórne slávnosti

12.7.2015

MISIA v kontextoch a súvislostiach

04.7.2015, 19:00 - 15.7.2015

55. KOPANIČÁRSKÉ SLAVNOSTI

10.7.2015, 18:00 - 12.7.2015

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

13
Podujatia na deň 13.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

MISIA v kontextoch a súvislostiach

04.7.2015, 19:00 - 15.7.2015

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

14
Podujatia na deň 14.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

MISIA v kontextoch a súvislostiach

04.7.2015, 19:00 - 15.7.2015

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

15
Podujatia na deň 15.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Záhady v múzeu

15.7.2015, 9:00 - 15.7.2015, 12:00

Letný podvečer s Evou Kristínovou

15.7.2015, 16:00 - 15.7.2015, 17:00

MISIA v kontextoch a súvislostiach

04.7.2015, 19:00 - 15.7.2015

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

Letný podvečer s Evou Kristínovou

15.7.2015, 16:00

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

16
Podujatia na deň 16.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

17
Podujatia na deň 17.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Čipkové sny

01.6.2015, 16:00 - 17.7.2015, 0:00

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Dielo, pocta a portrét - Ľudovít Štúr v slovenskom výtvarnom umení

16.6.2015, 11:00 - 17.7.2015, 0:00

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

Letné kino: Čas grimás

17.7.2015, 21:00

18
Podujatia na deň 18.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

ORA ET ARS Skalka 2015 - Slávnostná vernisáž

18.7.2015, 15:00

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

720. výročie prvej písomnej zmienky o obci Podlužany

18.7.2015, 14:30

19
Podujatia na deň 19.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

20
Podujatia na deň 20.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

21
Podujatia na deň 21.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

ORA ET ARS Skalka 2015 - Výstava diel zo sympózia

21.7.2015 - 13.8.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Na cestách s Nikolou a Petrom

21.7.2015, 17:00 - 21.8.2015, 0:00

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

22
Podujatia na deň 22.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Šaty robia človeka

22.7.2015, 9:00 - 22.7.2015, 12:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

ORA ET ARS Skalka 2015 - Výstava diel zo sympózia

21.7.2015 - 13.8.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Na cestách s Nikolou a Petrom

21.7.2015, 17:00 - 21.8.2015, 0:00

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

23
Podujatia na deň 23.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

ORA ET ARS Skalka 2015 - Výstava diel zo sympózia

21.7.2015 - 13.8.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Na cestách s Nikolou a Petrom

21.7.2015, 17:00 - 21.8.2015, 0:00

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

24
Podujatia na deň 24.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

ORA ET ARS Skalka 2015 - Výstava diel zo sympózia

21.7.2015 - 13.8.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Na cestách s Nikolou a Petrom

21.7.2015, 17:00 - 21.8.2015, 0:00

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

Letné kino: Pásmo študentských filmov

24.7.2015, 21:00

Krok za krokom do sveta farieb

24.7.2015, 10:00

25
Podujatia na deň 25.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

ORA ET ARS Skalka 2015 - Výstava diel zo sympózia

21.7.2015 - 13.8.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Na cestách s Nikolou a Petrom

21.7.2015, 17:00 - 21.8.2015, 0:00

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

Country pod hviezdami 2015

25.7.2015

JAVORINA TOUR 2015

25.7.2015, 14:00

26
Podujatia na deň 26.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

ORA ET ARS Skalka 2015 - Výstava diel zo sympózia

21.7.2015 - 13.8.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Na cestách s Nikolou a Petrom

21.7.2015, 17:00 - 21.8.2015, 0:00

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

XXIII. SLÁVNOSTI BRATSTVA ČECHOV A SLOVÁKOV

26.7.2015, 9:00

27
Podujatia na deň 27.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

ORA ET ARS Skalka 2015 - Výstava diel zo sympózia

21.7.2015 - 13.8.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Na cestách s Nikolou a Petrom

21.7.2015, 17:00 - 21.8.2015, 0:00

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

28
Podujatia na deň 28.7.2015
Klub výtvarníkov Prievidza

28.7.2015, 16:00

Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

ORA ET ARS Skalka 2015 - Výstava diel zo sympózia

21.7.2015 - 13.8.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Na cestách s Nikolou a Petrom

21.7.2015, 17:00 - 21.8.2015, 0:00

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

29
Podujatia na deň 29.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Čo nežije, ožije

29.7.2015, 9:00 - 29.7.2015, 12:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

ORA ET ARS Skalka 2015 - Výstava diel zo sympózia

21.7.2015 - 13.8.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Na cestách s Nikolou a Petrom

21.7.2015, 17:00 - 21.8.2015, 0:00

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

30
Podujatia na deň 30.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

ORA ET ARS Skalka 2015 - Výstava diel zo sympózia

21.7.2015 - 13.8.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Na cestách s Nikolou a Petrom

21.7.2015, 17:00 - 21.8.2015, 0:00

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

31
Podujatia na deň 31.7.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 31.12.2015, 0:00

Pohľady do vesmíru

08.7.2015, 0:00 - 30.8.2015, 0:00

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica

02.3.2015, 9:00 - 31.12.2015, 0:00

10 rokov v POHODE

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

Andrea Uváčiková: Hommage a Flusser

03.7.2015, 17:00 - 02.8.2015, 17:00

70. výročie skončenia II. svetovej vojny

07.4.2015 - 06.9.2015

Ako plynie čas

14.5.2015 - 4.9.2015

Kúpeľ večnej mladosti

01.6.2015 - 31.8.2015

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba

06.6.2015, 17:00 - 15.10.2015, 0:00

Draci a drakobijci

06.6.2015 - 02.9.2015

Jiří Skřipský – Škótsko – krajina, kde svetlo vie učarovať

23.6.2015, 17:00 - 14.8.2015

19. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015, 17:30 - 02.8.2015

Malebné putovanie dolu Váhom

19.6.2015 - 09.8.2015

Ďjelnički pre poTVORky

10.7.2015, 0:00 - 28.8.2015, 0:00

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

11.7.2015 - 19.9.2015

Revival ČSR

03.7.2015 - 29.11.2015

ORA ET ARS Skalka 2015 - Výstava diel zo sympózia

21.7.2015 - 13.8.2015

19. výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja

02.7.2015 - 02.8.2015

Na cestách s Nikolou a Petrom

21.7.2015, 17:00 - 21.8.2015, 0:00

Výstava fotografií Žena/ Krajina

09.7.2015 - 28.8.2015

Letné kino: Ženy môjho muža

31.7.2015, 21:00

 

Predaj reprezentačných publikácií TSK