Hlavná stránka > Medzinárodné vzťahy > 8. francúzsko-slovenská konferencia

8. francúzsko-slovenská konferencia o decentralizovanej spolupráci

na tému

„Vedomostná ekonomika vo väzbe na hospodársky rast regiónov“

pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Róberta Fica a veľvyslanca Francúzska v Slovenskej republike J.E. Henry Cunyho

Konferenciu organizoval Trenčiansky samosprávny kraj v spolupráci s Veľvyslanectvom Francúzska v Slovenskej republike a ďalšími významnými partnermi Cités unies France (= Spojené mestá Francúzska), združením France-Slovaquie developpement - Francúzsko-slovenský rozvoj, Trenčianskou univerzitou Alexandra Dubčeka v Trenčíne a Trenčianskou regionálnou komorou SOPK.

Význam, odbornosť a úroveň tejto medzinárodnej konferencie umocňuje fakt, že záštitu nad ňou prebral za slovenskú stranu pán Róbert Fico, predseda vlády Slovenskej republiky a za francúzsku stranu Jeho Excelencia pán Henry Cuny, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Francúzska v Slovenskej republike.

Vzhľadom na to, že v tomto roku Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne oslavuje 10. výročie svojho založenia, integrálnou súčasťou konferencie o vedomostnej ekonomike bola po dohode organizátorov aj vedecká medzinárodná konferencia „Význam univerzít pre regionálny rozvoj“. Nad touto časťou konferencie prevzal záštitu pán Dušan Čaplovič, podpredseda vlády SR pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny.

Konferenciu slávnostne otvoril predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja pán MUDr. Pavol Sedláček, MPH.

Počas plenárneho zasadnutia slávnostnej časti programu vystúpili s kľúčovými príspevkami títo hostia:

  • pán Dušan Čaplovič, podpredesda vlády SR
  • J.E. pán Henry Cuny, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Francúzska v SR
  • pán Peter Baco, poslanec Európskeho parlamentu
  • pani Michčle Cahu, podpredsedníčka Regionálnej rady Pikardie, partnerského regiónu TSK
  • pán Jacques Meyer, podpredseda Regionálnej rady regiónu Campagne-Ardenne, partnerského regiónu NSK
  • pán Jozef Habánik, štátny tajomník Ministerstva školstva SR
  • pán Ľubomír Plško, predseda predstavenstva Regionálnej komory SOPK a predseda predstavenstva Konštrukta Industry, a.s.
  • pán Juraj Wagner, rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne

V pracovnej časti vystúpilo 61 prednášateľov, celkový počet účastníkov bol 200.

Medzi poslucháčmi boli pán Miroslav Zozulák a Jana Brázdová z Veľvyslanectva ČR v SR, Alexander Turov - obchodný zástupca veľvyslanectva Ruskej federácie v SR, pani Monika Krabáčová z Ministerstva zahraničných veci SR poverená zastupovaním ministra Jána Kubiša, Madelaine Escorbiac z Obchodnej a priemyselnej komory Francúzska, veľkú časť auditória tvorili zamestnanci úradov VÚC, najmä odborov pre regionálny rozvoj, zástupcovia priemyselných firiem na území TSK, rozvojových agentúr, predstavitelia Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne, ich hostia zo  zahraničných partnerských univerzít z Ruska, Rakúska a Nemecka, dekani a vedeckí pracovníci jednotlivých fakúlt, poslanci Zastupiteľstva TSK, zamestnanci a partneri Trenčianskej regionálnej komory SOPK, zástupcovia SARIO a ďalší.

Vzhľadom na nosnú tému a odborné zameranie konferencie, potrebu detailnejšie predstaviť aktuálne problémy v oblasti regionálnych stratégií sociálno-ekonomického rozvoja a poskytnúť priestor na odborné diskusie a  transfér skúseností, bol program rozvrhnutý do štyroch pracovných skupín:

1. Regionálne stratégie sociálno-ekonomického rozvoja

Predsedajúci: PaedDr. Jozef Božík, podpredseda TSK
Odborní garanti:
Eugčne Pazman, architekt - urbanista
Ing. Daniel Bánoci, CSc., prodekan Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov TnUAD pre vedu, výskum a zahraničné vzťahy
Prednášatelia:
pp. Mária Molnárová, Eugčne Pazman, Marián Cipár, Jean Boutry, Juraj Kerekeš, Jean-Michel Larroche, Viera Čeplíková, Alain Blanchar, Štefan Králik.

1. bis - pokračovanie: Miestne stratégie kultúrneho rozvoja - pohľady z oboch strán

Predsedajúci:
Bianca Botea , antropologička
Ing. Marta Šajbidorová, vedúca Odboru kultúry TSK
Prednášatelia:
pp. Bianca Botea, Marek Adamov, Christelle François, Anna Ondrušeková, Lukáš Kodoň, Olivier Dutel, Marek Kolárčik, Joseph, Paillard, Lea Hurbanová, Raphaëlle Leclerc, Marta Šajbidorová.

2. Konkurencieschopnosť a hospodársky rast regiónov

Predsedajúci: Ing. Ľubomír Plško, predseda predstavenstva Trenčianskej regionálnej komory SOPK a predseda predstavenstva Konštrukta Industry, a.s., Trenčín
Odborní garanti:
Georges Mercier, doktor urbanistických vied a konzultant
Dr.h.c., prof. Ing. Július Alexy, CSc., predseda Akademického senátu TnU AD
Prednášatelia:
Georges Mercier, Radoslav Behul, Jean-Michel Larroche, Igor Iliaš, Pierre Possard, Dagmar Líšková, Erica Delpêch.

3. Aktuálny stav vzájomnej spolupráce samospráv, podnikov a sektorov výskumu a inovácií

Predsedajúci: Doc. Ing. Jozef Buday, CSc, generálny riaditeľ Elektrotechnického výskumného a projektového ústavu, a.s., Nová Dubnica, prezident združenia pre vedu a výskum
Odborní garanti:
Christian Laur, vice-prezident združenia Francúzsko-slovenský rozvoj
Dr.h.c., doc. Ing. Juraj Wagner, PhD., rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne
Prednášatelia:
pp. Jacques Meyer, Štefan Medvecký, Anne Marie Zigmant, Jana Braciníková, Jean-Marie Chauvet, Jaromír Pastorek, Francis Aďvar, Marína Spirová, Madelaine Escorbiac, Juraj Slabeycius.

4. Úloha univerzít a samospráv pri budovaní vedomostnej spoločnosti

Predsedajúci: Doc. Ing. Miroslav Mečár, dekan Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov TnUNI AD
Odborní garanti:
Jacques Meyer, podpredseda Regionálnej rady kraja Champagne-Ardenne
Ing. Jozef Habánik, PhD., štátny tajomník Ministerstva školstva SR
Prednášatelia:
pp. Jozef Habánik, Wolfgang Sabler, Maisa Emirovna Seyfullajeva,  Milan Šikula, Badrutin M. Seyfullajev, Chtista Fittschen, František Godla, Nicole Lambour.

Všetky príspevky, ktoré odzneli, budú publikované v zborníku aj s prílohami, fotografiami, grafmi a pod., ktorý bude v slovenskom a vo francúzskom jazyku. Jeho jazykovú úpravu a preklady vyhotoví Veľvyslanectvo Francúzska v SR a vydá ho Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne.

Spoločenská časť konferencie

Pre vytvorenie priestoru pre neformálnu výmenu skúseností a nadväzovanie kontaktov, ako aj vytvorenie celkovej príjemnej atmosféry boli po ukončení pracovnej časti zorganizované dve spoločenské recepcie.

Prvú recepciu 28.6.2007 organizovala TSK a konala sa v reprezentačných priestoroch Trenčianskeho hradu, v Delovej bašte.

Druhú recepciu 29.6.2007 organizovala francúzska strana – Veľvyslanectvo Francúzska v SR a konala sa v reštaurácii Fatima.

Poznávací zájazd pre zahraničných účastníkov konferencie. Vzhľadom na vysoký počet účastníkov z Francúzska a v nadväznosti na priebeh predchádzajúcich slovensko-francúzskych konferencií, uskutočnili sme v sobotu 30.6.2007 poznávací zájazd, ktorého trasa a program boli zvolené tak, aby účastníci zájazdu videli krásnu kopaničiarsku oblasť nášho kraja a odniesli si z jeho návštevy aj zážitky, aj vedomosti. Hlavným cieľom bola mohyla generála M. R. Štefánika na Bradle a návšteva jeho múzea v Košariskách. Náš výber bol v súlade so záujmami francúzskych účastníkov konferencie, lebo osobnosť M. R. Štefánika je im veľmi dobre známa a jeho považujú za výrazný symbol slovensko-francúzskych vzťahov a spolupráce.

Na Bradle nás čakali členovia Asociácie slovensko-francúzskeho priateľstva z Brezovej pod Bradlom, veľmi sympatickým spôsobom privítali účastníkov zájazdu pred mohylou. Navyše v ten deň bolo nádherné slnečné počasie, čo prispelo k celkovému priaznivému dojmu.

Separátne pracovné rokovania

Konanie konferencie a prítomnosť partnerov poskytli príležitosť zorganizovať pracovné stretnutia záujmových skupín - nad rámec konferencie, po jej oficiálnom ukončení sa stretli pracovníci Regionálnej rady Picardie pp. Michčle Cahu, Erica Delpêch, Bruno Boyer spolu s p. Gillom Rouetom s pracovníkmi TSK a poslancami Zastupiteľstva TSK: Viera Vienerová, Peter Bulík, Vojtech Čičmanec, Beáta Balková, Katarína Duchová, Róbert Galko, Sylvia Maliariková, Silvia Kotrhová, Martina Michalcová, Zuzana Šaradinová a riaditeľ RA TSK Peter Nižňanský.  Predstavitelia pikardskej Regionálnej rady nám predniesli svoju ponuku pomoci, spolupráce a výmeny skúseností hlavne v oblasti spolupráce škôl, sociálnych zariadení a v oblasti čerpania financií zo štrukturálnych fondov, vzhľadom na to, že majú už veľa skúseností a časový náskok - jedno programovacie obdobie. 

Program konferencie (PDF PDF, 341 KB)

  

        


Kalendár akcií

Predchádzajúci mesiac Marec 2015 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1
Podujatia na deň 1.3.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 05.3.2015, 00:00

Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

Očarený chrobákmi a inou háveďou

15.1.2015 - 1.3.2015

Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska

05.2.2015, 8:00 - 11.3.2015, 15:00

Zimné slávnosti Hornonitria

14.2.2015, 15:00 - 07.3.2015, 0:00

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

Tanečná dielňa Jána Fidricha a tanca verbunk z Myjavy

27.2.2015 - 01.3.2015

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

Súzvuky

01.3.2015, 15:00

VESMÍR OČAMI DETÍ 2015, XXX. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

01.1.2015 - 11.3.2015

2
Podujatia na deň 2.3.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 05.3.2015, 00:00

Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska

05.2.2015, 8:00 - 11.3.2015, 15:00

Zimné slávnosti Hornonitria

14.2.2015, 15:00 - 07.3.2015, 0:00

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ 2015, XXX. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

01.1.2015 - 11.3.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

3
Podujatia na deň 3.3.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 05.3.2015, 00:00

Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska

05.2.2015, 8:00 - 11.3.2015, 15:00

Zimné slávnosti Hornonitria

14.2.2015, 15:00 - 07.3.2015, 0:00

E. Hornáková - spisovateľka a farmárka

03.3.2015, 16:00 - 03.3.2015, 17:30

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ 2015, XXX. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

01.1.2015 - 11.3.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Ozveny Jedného sveta v Prievidzi

03.3.2015, 17:30

61. Hviezdoslavov Kubín - obvodné kolo (okres Trenčín)

03.3.2015, 8:00 - 04.3.2015, 8:00

4
Podujatia na deň 4.3.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 05.3.2015, 00:00

Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska

05.2.2015, 8:00 - 11.3.2015, 15:00

Zimné slávnosti Hornonitria

14.2.2015, 15:00 - 07.3.2015, 0:00

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ 2015, XXX. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

01.1.2015 - 11.3.2015

Vansovej Lomnička - okresné kolo

04.3.2015, 14:00

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

61. Hviezdoslavov Kubín - obvodné kolo (okres Trenčín)

03.3.2015, 8:00 - 04.3.2015, 8:00

5
Podujatia na deň 5.3.2015
Výstava historických motocyklov - od počiatkov po zlatú éru

05.3.2013, 16:00 - 05.3.2015, 00:00

Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska

05.2.2015, 8:00 - 11.3.2015, 15:00

Zimné slávnosti Hornonitria

14.2.2015, 15:00 - 07.3.2015, 0:00

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

A. Baláž: Rozhovory s R. Dobiášom

05.3.2015, 16:00 - 05.3.2015, 17:30

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ 2015, XXX. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

01.1.2015 - 11.3.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

EFEKTÍVNA KOMUNIKÁCIA A METODIKA OBČIANSKYCH SLÁVNOSTÍ

05.3.2015, 8:30

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

6
Podujatia na deň 6.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska

05.2.2015, 8:00 - 11.3.2015, 15:00

Zimné slávnosti Hornonitria

14.2.2015, 15:00 - 07.3.2015, 0:00

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ 2015, XXX. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

01.1.2015 - 11.3.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

7
Podujatia na deň 7.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska

05.2.2015, 8:00 - 11.3.2015, 15:00

Zimné slávnosti Hornonitria

14.2.2015, 15:00 - 07.3.2015, 0:00

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ 2015, XXX. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

01.1.2015 - 11.3.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

Majstri pravnianskej doliny

07.3.2015, 15:00

Tvorivá dielnička ZDOBENIA VEĽKONOČNÝCH MEDOVNÍKOV

07.3.2015, 13:00 - 07.3.2015, 18:00

8
Podujatia na deň 8.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska

05.2.2015, 8:00 - 11.3.2015, 15:00

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ 2015, XXX. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

01.1.2015 - 11.3.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

9
Podujatia na deň 9.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska

05.2.2015, 8:00 - 11.3.2015, 15:00

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ 2015, XXX. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

01.1.2015 - 11.3.2015

ČO VIEŠ A NEVIEŠ O VESMÍRE, odborné semináre z astronómie

09.3.2015 - 11.3.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

10
Podujatia na deň 10.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska

05.2.2015, 8:00 - 11.3.2015, 15:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ 2015, XXX. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

01.1.2015 - 11.3.2015

ČO VIEŠ A NEVIEŠ O VESMÍRE, odborné semináre z astronómie

09.3.2015 - 11.3.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

Pre pamäť

10.3.2015 - 10.3.2015

11
Podujatia na deň 11.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska

05.2.2015, 8:00 - 11.3.2015, 15:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

Krajská prehliadka v umeleckom prednese

11.3.2015, 9:00

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ 2015, XXX. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

01.1.2015 - 11.3.2015

ČO VIEŠ A NEVIEŠ O VESMÍRE, odborné semináre z astronómie

09.3.2015 - 11.3.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

12
Podujatia na deň 12.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

Jazykový kvet - semifinále

12.3.2015, 9:00 - 12.3.2015, 12:30

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

13
Podujatia na deň 13.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

ROZPRÁVKOVÉ JAVISKO

13.3.2015 - 13.3.2015

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

FOTOROZKVET 2014

12.2.2015 - 13.3.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

14
Podujatia na deň 14.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

Nevšedné podoby prútia 2015

14.3.2015

15
Podujatia na deň 15.3.2015
Deň hvezdárni a planetárii

15.3.2015, 15:00 - 15.3.2015, 22:00

Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

16
Podujatia na deň 16.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Vedecká hračka

16.3.2015 - 25.3.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

Deň ľudovej rozprávky

16.3.2015, 8:00 - 16.3.2015, 14:00

17
Podujatia na deň 17.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Vedecká hračka

16.3.2015 - 25.3.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

18
Podujatia na deň 18.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Svet sa nás týka (Voices)

18.3.2015, 16:00 - 18.3.2015, 17:00

Vedecká hračka

16.3.2015 - 25.3.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

19
Podujatia na deň 19.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

MORENA, MORENA

19.3.2015, 10:00 - 19.3.2015, 15:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

ŠAFFOVA OSTROHA

19.3.2015, 10:00 - 19.3.2015

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Čo prežíva autista?

19.3.2015, 16:00 - 19.3.2015, 17:00

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Vedecká hračka

16.3.2015 - 25.3.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

20
Podujatia na deň 20.3.2015
Čiastočné zatmenie Slnka 2015

20.3.2015, 0:00 - 21.3.2015, 0:00

Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Vedecká hračka

16.3.2015 - 25.3.2015

VESMÍR OČAMI DETÍ

02.3.2015, 10:00 - 20.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

21
Podujatia na deň 21.3.2015
Deň hviezd

21.3.2015, 15:00 - 21.3.2015, 22:00

Čiastočné zatmenie Slnka 2015

20.3.2015, 0:00 - 21.3.2015, 0:00

Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Vedecká hračka

16.3.2015 - 25.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

Večer klasickej hudby

21.3.2015, 18:00

22
Podujatia na deň 22.3.2015
Nové Mosty / New Bridges: 11:11

13.2.2015, 17:00 - 22.3.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Výstava "Vršatec"

02.2.2015, 0:00 - 22.3.2015, 0:00

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Vedecká hračka

16.3.2015 - 25.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

23
Podujatia na deň 23.3.2015
VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Hľadáme stratenú rozprávku

23.3.2015, 10:00

Stretnutie trenčianskych literátov

23.3.2015, 15:30 - 23.3.2015, 17:00

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Vedecká hračka

16.3.2015 - 25.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

24
Podujatia na deň 24.3.2015
VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Hľadáme stratenú rozprávku

24.3.2015, 10:00

Za poznaním sveta: Mexiko

24.3.2015, 17:00 - 24.3.2015, 19:00

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Vedecká hračka

16.3.2015 - 25.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

25
Podujatia na deň 25.3.2015
VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Minitalent

25.3.2015, 9:30

Pieseň Lýdie Fajtovej

25.3.2015, 16:00 - 25.3.2015, 17:15

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Vedecká hračka

16.3.2015 - 25.3.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

26
Podujatia na deň 26.3.2015
VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Hviezdoslavov Kubín

26.3.2015, 9:00 - 26.3.2015

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Novinky vo svete zvukových kníh

26.3.2015, 10:00 - 26.3.2015, 11:00

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

27
Podujatia na deň 27.3.2015
Jana Hýbalová Ovšáková: Nádych

27.3.2015, 17:00 - 10.5.2015, 17:00

Vladimír Gažovič: Grafická tvorba

27.3.2015, 17:00 - 10.5.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

28
Podujatia na deň 28.3.2015
Jana Hýbalová Ovšáková: Nádych

27.3.2015, 17:00 - 10.5.2015, 17:00

Vladimír Gažovič: Grafická tvorba

27.3.2015, 17:00 - 10.5.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

29
Podujatia na deň 29.3.2015
Jana Hýbalová Ovšáková: Nádych

27.3.2015, 17:00 - 10.5.2015, 17:00

Vladimír Gažovič: Grafická tvorba

27.3.2015, 17:00 - 10.5.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Regionálna postupová súťaž divadla mladých

29.3.2015 - 29.3.2015

Regionálna postupová súťaž amatérskeho divadla dospelých

29.3.2015 - 29.3.2015

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

30
Podujatia na deň 30.3.2015
Jana Hýbalová Ovšáková: Nádych

27.3.2015, 17:00 - 10.5.2015, 17:00

Vladimír Gažovič: Grafická tvorba

27.3.2015, 17:00 - 10.5.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

31
Podujatia na deň 31.3.2015
Trenčiansky robotický deň

31.3.2015, 0:00 - 01.4.2015, 0:00

Jana Hýbalová Ovšáková: Nádych

27.3.2015, 17:00 - 10.5.2015, 17:00

Vladimír Gažovič: Grafická tvorba

27.3.2015, 17:00 - 10.5.2015, 17:00

VÝTVARNÉ SPEKTRUM

10.3.2015, 17.00 - 10.4.2015

Jozef Banáš: Velestúr

31.3.2015, 16:00 - 31.3.2015, 17:30

O CENU DOMINIKA TATARKU

22.2.2015 - 22.5.2015

Milada Ždrnja – Koráby času

06.3.2015, 17:00 - 02.4.2015

Prekliatie vojny

5.3.2015 - 3.4.2015

Hľadanie stratených ciest

05.3.2015, 17:00 - 24.4.2015, 0:00

 

Predaj reprezentačných publikácií TSK