Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Mladý Európan 2017 - regionálne kolo vedomostnej súťaže

Mladý Európan 2017 - regionálne kolo vedomostnej súťaže

Zastúpenie Európskej komisie a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct vyhlasujú tento rok už 12. ročník celoslovenskej súťaže Mladý Európan. Súťaž je určená študentom druhých a tretích ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska.

„Súťaž Mladý Európan dáva študentom možnosť zmerať si svoje sily vo  vedomostiach o Európe a vyhrať zaujímavé ceny. Zároveň sa zábavnou formou naučia veľa nového napríklad o histórii, geografii, osobnostiach či najvýznamnejších pamätihodnostiach v EÚ. Verím, že aj vďaka Mladému Európanovi získajú mladí ľudia lepší prehľad o výhodách spoločnej Európy ako aj o možnostiach, ktoré im Európska únia prináša a ktoré si v rýchlosti bežného dňa nestihnú uvedomiť,” povedal v tejto súvislosti vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

Záštitu nad súťažou v roku 2017 prevzal predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico a podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR.

Regionálne kolo pre Trenčiansky kraj sa uskutoční v pondelok 24. apríla 2017 o 10:00 h v Kongresovej sále na Úrade TSK. O titul Mladých Európanov v kraji budú bojovať nasledovné školy: Gymnázium Prievidza, Gymnázium Púchov, Gymnázium Handlová, Obchodná akadémia Prievidza, Bilingválne slovensko-španielske gymnázium Nové Mesto nad Váhom, SPŠ Nové Mesto nad Váhom, Spojená škola Nováky, Gymnázium Partizánske, SOŠ obchodu a služieb Prievidza, Gymnázium Bánovce nad Bebravou, Gymnázium Považská Bystrica, Gymnázium Nové Mesto nad Váhom, SOŠ Handlová, SOŠ obchodu a služieb Nové Mesto nad Váhom a SUŠ Trenčín. 

Prvé kolo regionálnych súťaží bude pozostávať z vedomostného testu o Európskej únii. V druhom kole môžu súťažiaci preukázať svoje jazykové zručnosti. Do tretieho kola regionálnych súťaží postúpia tri najlepšie súťažiace družstvá, čakajú ich zaujímavé vedomostné otázky doplnené obrázkami. Víťazi regionálnych kôl postúpia do finálového celonárodného kola.

Národné kolo súťaže Mladý Európan sa uskutoční 6. júna 2017 v Bratislave. Na víťazov čakajú hodnotné a zaujímavé ceny.

Zdroj: Veronika Králiková, M.A., Europe Direct Trenčín

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK