Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kúpeľníctvo

Kúpeľníctvo má v Trenčianskom regióne široké zastúpenie. Bohatosť minerálnych a termálnych vôd známych už z dávnej minulosti spôsobila veľký rozmach kúpeľníctva a dnes prispieva k ďalšiemu rozvoju a zatraktívneniu Trenčianskeho regiónu.

Trenčianske Teplice sú najznámejším kúpeľným mestom Trenčianskeho kraja. Patria medzi najstaršie kúpele Slovenska. Teplé pramene vyskytujúce sa na tomto území ľudia poznali už na začiatku nášho letopočtu. Do 19. storočia patrilo územie s liečivými termálnymi prameňmi majiteľom Trenčianskeho hradu. Od konca 19. storočia sa tu poskytovali komplexné služby kúpeľnej liečby. Na liečbu reumatických ochorení sa využívajú nielen zdroje síranovej, vápenato-horečnatej a sírnej vody, ale aj liečivé zeminy v podobe liečebných zábalov. Architektúra mesta a jeho umiestnenie uprostred lesov predurčuje toto miesto k relaxačným prechádzkam a oddychu.
(Viac informácií na www.slktn.sk)

Kúpeľné a turisticky atraktívne mesto Bojnice leží v bezprostrednej blízkosti mesta Prievidza. Liečivé účinky prameňov teplej až horúcej prírodnej vody, mierne mineralizovanej, sú známe už od 12. storočia. Využívajú sa predovšetkým na liečbu chorôb reumatického a protizápalového charakteru, liečbu bolestí chrbtice a poúrazových stavov. Pramene majú rovnako priaznivý účinok na nervový a vegetatívny systém. Nachádzajú sa v atraktívnej lokalite ponúkajúcej široké možnosti relaxu a odpočinku.
(Viac informácií na www.kupele-bojnice.sk)

Nimnické kúpele sú najmladším kúpeľným mestom Slovenska. Alkalický prameň s obsahom jódu bol objavený pri stavbe Nosickej priehrady v roku 1952. Od roku 1959 sa v liečebných domoch liečia pacienti s chorobami dýchacích ciest, látkovej výmeny, tráviaceho ústrojenstva, pohybového ústrojenstva, so ženskými a onkologickými chorobami.
(Viac informácií na www.kupelenimnica.sk)

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK