Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Jozef Tomík

Jozef Tomík

Jozef Tomík je hlavným manažérom dušou a motorom skupiny skoliarov AQUILA, ktorá bola založená v roku 1994. V tom roku, keď sa konal prvý ročník Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel v Bojnickom zámku, sokoliari spolu so šermiarmi skupiny BOJNÍK založili stálu scénu v Bojniciach. V súčasnosti sa na tejto scéne v letnej turistickej sezóne konajú pravidelne denné a nočné vystúpenia, sú tam účelové budovy pre účinkujúcich, chovateľov a klietky pre približne 35 dravcov. Stala sa stabilnou súčasťou ponuky CR v Bojniciach.

Jozef Tomík sa venuje sokoliarstvu, chovu, ošetrovaniu a liečeniu dravcov približne 14 rokov.  Hlavnou oblasťou jeho činnosti je organizovanie vystúpení pre verejnosť, zostavovanie atraktívnych pásiem a prezentácií a účasť na filmovaní. Okrem klasických prezentácií, evokujúcich dávne časy, zostavuje aj nové typy predstavení, choreografie, akcie na objednávku, napr. Nočná show a moderuje zábavné programy.

Zásluhou vytrvalosti, profesionality, ale aj obrovskej skromnosti a húževnatosti Jozefa Tomíka sa vystúpenia skupiny AQUILA stali súčasťou veľkých letných podujatí, výstav a veľtrhov CR, spoločenských a vzdelávacích akcií v našom regióne a na pozvanie aj inde v SR a v cudzine, najmä v Taliansku. Účinkujúci majú vyhotovené kvalitné kostýmy z klasických materiálov ako koža a ľan, ktoré vhodne dokresľujú celkový charakter vystúpení.

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK