Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčianske hradné a historické slávnosti

Podujatie Trenčianske hradné slávnosti, ktoré sa budú v tomto roku konať po 16. krát a od roku 2006 aj Trenčianske historické slávnosti je zamerané na prilákanie návštevníkov do Trenčína a poskytnúť im na hrade a v centrálnej mestskej zóne, ktoré si zachovali stredoveký ráz silné zážitky. Slávnosti svojou neopakovateľnou atmosférou prilákali do nášho kraja množstvo návštevníkov. Vďaka organizačným schopnostiam a profesionálnemu prístupu členov skupiny Wagus súčasťou slávností je historický šerm, dobové sprievody, vystúpenia komediantov, rôzne druhy tanca, delostrelectvo a ďalšie ukážky použitia zbraní, mučenie, popravy, vystúpenia sokoliarov, možnosti ochutnať dobové  jedlá a nápoje, historický jarmok umeleckých remeselníkov, ktorí predvádzajú  šikovnosť svojich rúk a ponúkajú svoje výrobky ako vhodné darčeky a spomienkové predmety. Do programu býva zaradená aj možnosť jazdenia na koňoch.
Organizátorom a realizátorom slávností je skupina  Wagus. Jej vedúcim je Ladislav Sekerka. V oblasti kultúry a cestovného ruchu  začal pôsobiť v roku 1991. Stal sa členom skupiny historického šermu Leukaristos. Od  roku 1994  začal pôsobiť v skupine Wagus. Podielal  sa na príprave nočných prehliadok hradu a iných projektoch. Od roku 2002 ako vedúci skupiny prepracoval a zdokonalil niektoré projekty, ako sú práve Trenčianske hradné slávnosti. Spolu so skupinou vypracoval nové programy pre verejnosť ako je Strelnica na hrade spojená s dobovým táborom a programami pre uzavreté skupiny návštevníkov mesta v spojení s interaktívnou zábavou: Matúšov večer, Zápoľského večera.
Ladislav Sekerka pripravuje ďalšie atraktívne obohatenie ponuky v Trenčíne, a to  organizovanie rytierskeho turnaja na koňoch, tvorí aj scenáre na rôzne príležitostné témy ako sú Mikuláš a Živý Betlehem. Od roku 2006 pôsobí v divadle NORMÁLKA a hudobnom zoskupení MIMO.

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK