Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Ing. architekt Július Bruna

Július Bruna - ocenenie cr 2010

pôsobí v oblasti architektúry, výstavníctva, voľnej výtvarnej tvorby, kde okrem špecifických návrhov vypracoval aj návrhy na mnohé diela známe širokej verejnosti, ako sú napríklad printové propagačné materiály, návrh pozoruhodnej makety Trenčianskeho hradu, ktorá sa využívala na veľtrhoch na popularizáciu nášho kraja a jedným z jeho diel je aj obrovský obraz na vnútornej stene ZOC Max v Trenčíne.

Je zakladateľom Múzea antiky, ktoré býva označované aj ako múzeum Zamarovského. Na základe svojho hlbokého obdivu k umeniu antiky nadviazal priateľstvo s Vojtechom Zamarovským, ktoré prerástlo v úzke a časté kontakty. Zamarovský začal častejšie navštevovať svoje rodné mesto a Július Bruna v roku 1997 založil v Trenčíne Klub Vojtecha Zamarovského z úcty k tomuto významnému rodákovi. Duchovný most medzi ním a spisovateľom zapálil a pritiahol ďalších nadšencov a spolupracovníkov. Koncom 90-tych rokov sa mu podarilo z Grécka získať kvalitné repliky antických sôch.

Architekt Július Bruna neúnavne propaguje významné pamiatky a svojou odbornou činnosťou prispieva k riešeniam ich ochrany. Okolo seba má okruh ľudí ktorí, zdieľajú jeho nadšenie a prispievajú k propagácii Trenčianskeho regiónu.

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK