Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Emília Šteiningerová

Emília Šteiningerová

Emília ŠteiningerováPani Emília Šteiningerová sa venuje folklórnemu tancu od mladosti. Tancovala v súbore Mladosť a v roku 1974 založila v Trenčíne spolu so Štefanom Sadovským detský folklórny súbor RADOSŤ.

Začínali s 20 deťmi a bez muziky, ale už o rok sa k nim pridal pán Vojtech Vašš a vznikla detská cimbalová muzika.

Hlavným poslaním súboru a životným cieľom Emílie Šteiningerovej je viesť deti k spoznávaniu krás slovenského folklóru a priblížiť tieto slovenské tradície ľuďom na celom Slovensku i v zahraničí. Vďaka snahe, húževnatosti i prirodzenému talentu detí a zodpovednému prístupu pedagógov sa toto poslanie detského folklórneho súboru RADOSŤ darí napĺňať.

Osobité scénické spracovanie, jasná dramaturgická a systematická práca s deťmi priviedla detský folklórny súbor RADOSŤ na javiská popredných celoslovenských a európskych festivalov, z ktorých si deti priniesli nejedno ocenenie. Jedným z vyvrcholení pôsobenia súboru bolo vydanie CD „RADOSŤ pre RADOSŤ“ a CD „My sme súbor Radosť, rozdávame radosť!“

Počas svojho 36 ročného pôsobenia sa súbor pod vedením pani Šteiningerovej prepracoval medzi popredné detské folklórne kolektívy, vychoval viac ako 500 tanečníkov a spevákov a dnes v súbore pôsobí už 10. generácia hudobníkov, ktorí spoločne reprezentujú nielen mesto Trenčín, ale i Slovensko doma a v zahraničí. Súbor ročne uskutočňuje 70 - 80 vystúpení, pričom deti zo súboru doteraz účinkovali v 15 štátoch Európy, ale i v USA, Kanade, či na Taiwane.

Emília Šteiningerová je prirodzeným vodcom, má veľké umelecké cítenie, temperament a neustále zapálenie pre túto krásnu činnosť.

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK