Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Ivan Bulík

Ivan Bulík

ivan bulikIvan Bulík je majiteľom Inoveckej chaty, ktorá je magnetom pre turistov z celého Slovenska. Chata bola postavená pod vrcholom Inovca (1042m n.m.) už v roku 1921. V roku 1931 bola prestavaná a neskôr v roku 1944 ju vypálili Nemci. V 50-tych rokoch 20. storočia sa chata opäť postavila a turistom slúži s malými úpravami až dodnes. Vďaka novému majiteľovi Ivanovi Bulíkovi prešla chata v roku 2010 komplexnou rekonštrukciou, ktorá ju zachránila pred zničením. Táto rekonštrukcia prebiehala za finančnej spoluúčasti Fondov EÚ, ktoré pokryli časť nákladov rekonštrukcie. Obyvatelia blízkych obcí, ako aj členovia turistických klubov, ktorí poznali Inoveckú chatu a mali zvyk ju navštevovať pri svojich výstupoch na Inovec milo privítali snahu Ivana Bulíka o znovuoživenie tejto populárnej turistickej destinácie. Rekonštrukciou chaty vytvoril priestor na oddych, relax a posedenie pri dobrej hudbe pre športovcov, turistov, cyklistov, bežkárov a rodiny s deťmi.

Chata v súčasnosti s kapacitou 55 lôžok poskytuje kvalitné ubytovanie, výbornú kuchyňu a prostredníctvom atraktivít ako detské ihrisko, umelá lezecká stena a bowling láka množstvo návštevníkov. V zimných mesiacoch sú v okolí chaty udržiavané turistické chodníky a možnosť sánkovania pre deti. Už niekoľko rokov je Inovec obľúbenou destináciou peších turistov, v organizovaní pravidelných výstupov pokračuje Ivan Bulík aj v súčasnosti, napr. Hviezdicový výstup na Inovec, Stretnutie turistov, Bivak na Inovci a ďalšie.

Ivan Bulík má záľubu v cestovaní a zúčastnil sa mnohých expedícií v nasledovných krajinách: Etiópia, Zambia, Sudán, Uganda, Tanzánia, Keňa, Zanzibar, Maroko, Mali, Mauritánia, Stredoafrická republika, Kongo, Egypt, Tunisko, Kamerun, Peru, Bolívia, Austrália, Nový Zéland, Nepál, India, Thajsko, Guatemala, Mexiko, Argentína, Čile, Paraguaj, Veľkonočný ostrov, Kuba, Čína, Tibet, Turecko, súostrovie Maldivy, Európa okrem Škandinávie...

Svoje cestovateľské skúsenosti a zážitky publikoval v knihách 4 svety, 4 návraty a Afriky.

Ďalšie informácie nájdete na: www.inoveckachata.sk

Fotogaléria

Ivan Bulík
Ivan Bulík pri pečení lariev v Afrike
Inovecká chata - r.2009 pred rekonštrukciou
Inovecká chata - r.2010 po rekonštrukcii
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK