Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Marta Trebatická

Marta Trebatická

trebatickáMarta Trebatická ocenená za prínos v oblasti pešej turistiky a starostlivosť o deti a mladých turistov v Trenčianskom samosprávnom kraji.

Narodila sa 10.8.1925 v Čachticiach Je organizovaná v Klube slovenských turistov od jeho vzniku v r.1990. Predtým aktívne pracovala vo Zväze turistiky v odbore TJTTS, kde bola členkou výboru aj členkou okresnej rady ZT. Od roku 1965 je aktívnou cvičiteľkou turistiky a pracovala najmä s mládežou ako vedúca Turistického oddielu mladých na ZŠ na Hodžovej ul. v Trenčíne Organizovala pre deti putovné letné tábory, zúčastňovala sa s nimi na celoslovenských pretekoch turistickej zdatnosti počas celoslovenských zrazov Vedúcou TOM bola 15 rokov, odchovala veľa zdatných turistov a tým aj ľudí, ktorí majú kvalitný životný štýl s pozitívny vzťah k prírode. V r.1974 a 1984 organizačne zabezpečovala turistický trojtýždňový pochod Devín-Dukla, čo bola záležitosť veľmi náročná.

Po vzniku Klubu slovenských turistov aktívne začala pracovať až v r.l995 nakoľko mala 9 rokov manžela pripútaného na lôžko. Ale i tak sa snažila organizovať akcie i keď sa ich nemohla osobne zúčastňovať. Od r.1996 týždeň čo týždeň má naplánovanú turistickú trasu pre verejnosť a nedeľné vychádzky v okolí Trenčína majú dobrú účasť, vždy sú dobre premyslené a pripravené. Už zo svojich radov vybrala ďalšie nasledovníčky, ktoré odporučila na kurz cvičiteľov sama sa tiež zúčastnila na doškolení cvičiteľov.

Marta Trebatická je aktívna, samostatná, obetavá cvičiteľka turistiky, ktorá rada odovzdáva svoje poznatky s organizovaním turistických akcií a plne si takéto ocenenie zaslúži.

Na ocenenie ju navrhol Klub slovenských turistov, Regionálna rada Trenčín.

Fotogaléria

Marta Trebatická
na turistike 2012
na turistike 2012
na turistike 2012
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK