Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Vakcinácia v Trenčianskom kraji

Očkovanie je najúčinnejšia ochrana pred infekčnými chorobami, na ktoré sa v minulosti často zomieralo. Chráni očkované osoby pred prenosom ochorenia a následnými komplikáciami. Znižuje riziko šírenia infekcie a je prínosom pre celú populáciu. Ak je dostatočný podiel zaočkovaných osôb, dochádza k nepriamej ochrane tých, ktorí sa očkovať nemôžu. Na Slovensku aktuálne prebieha očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Predstavuje osobnú ochranu jednotlivca, ktorý je očkovaný, a tiež kolektívnu ochranu komunity. K tomu je však potrebné preočkovať viac ako 60 - 70% populácie.

 

Prečo sa dať zaočkovať?

Výrazne sa zvýši pravdepodobnosť, že na COVID-19 neochoriete, a tým pádom ho neprenesiete ani na svojich blízkych. Klinické skúšanie preukázalo vysokú účinnosť vakcín aj v prípade osôb, ktorým hrozí ťažký priebeh ochorenia COVID-19, ako sú astmatici, ľudia s chronickým ochorením pľúc, cukrovkou, vysokým krvným tlakom alebo obezitou. Čím menej bude chorých na COVID-19 s ťažkým priebehom, tým skôr sa život na Slovensku vráti do normálu.

Na Slovensku sú zaregistrované vakcíny od spoločností Pfizer / BioNTech (Comirnaty), Moderna a AstraZeneca. Tieto vakcíny zaregistrovala Európska lieková agentúra (EMA) a Štátny ústav na kontrolu liečiv (ŠUKL). Podávajú sa v zdravotníckom zariadení pod lekárskym dohľadom.

 

Hľadáme dobrovoľníkov, pomôcť môžete nemocniciam i vakcinačným centrám.

Mám záujem chcem prejsť na formulár

 

Veľkokapacitné krajské očkovacie centrum Trenčín (VKOC Trenčín)

Trenčiansky samosprávny kraj zriadil Veľkokapacitné krajské očkovacie centrum Trenčín v priestoroch EXPO CENTER a.s., K výstavisku 447/14, 911 40 Trenčín. Občania sa v ňom môžu dať zaočkovať už od druhej polovice marca, zatiaľ len počas víkendových dní. Maximálna kapacita VKOC Trenčín je 15 kójí. Denná kapacita zaočkovaných ľudí sa odvíja od počtu dodávky vakcín AstraZeneca pre kraj a za jeden očkovací deň by mala dosiahnuť najmenej 2000 ľudí.

Veľkokapacitné krajské očkovacie centrum Prievidza (VKOC Prievidza)

Od 17. apríla sa môžu obyvatelia Trenčianskeho samosprávneho kraja proti ochoreniu COVID-19 očkovať už aj v druhom VKOC v priestoroch zimného štadiónu v Prievidzi (na adrese Zimný štadión, Bojnická cesta 32, 971 01 Prievidza). Maximálna kapacita VKOC Prievidza je 10 kójí, počas prvého víkendu bude spustených 5. Denná kapacita zaočkovaných ľudí sa odvíja od počtu dodávky vakcín AstraZeneca pre kraj a za jeden očkovací deň by mala dosiahnuť najmenej 1000 ľudí.

 

Prihlasovanie sa na očkovanie

Prihlasovanie v objednávacom systéme NCZI cez čakáreň bolo spustené!

Záujemcovia o očkovanie sa môžu prihlasovať prostredníctvom www.korona.gov.sk. Vakcinačné centrá zriadené TSK sú:

  • VKOC EXPO CENTER Trenčín
  • VKOC Prievidza

Termín čakateľ dostane hneď, ako budú uvoľnené kapacity na očkovanie.

 

Na očkovanie sa budete môcť prihlásiť prostredníctvom korona.gov.sk.

Odporúčame Vám stiahnúť si, vyplniť a priniesť so sebou na očkovanie tieto dokumenty:

  • Poučenie a písomný informovaný súhlas pacienta o očkovaní
  • Dotazník – Anamnestické otázky pre pacienta
  • kartičku s prehľadom o užívaných liekoch

Vyplnením týchto tlačív bude očkovanie plynulejšie a napomôže k dodržiavaniu objednaného termínu Vám aj ostatným. Na našej stránke okrem toho nájdete aj všetky dôležité informácie o jednotlivých vakcínach.

Pred očkovaním Vám odporúčame pozorne si prečítať príbalový leták, ktorý nájdete v priložených dokumentoch, no predovšetkým poradiť sa so svojim všeobecným lekárom.

 

Kontaktné informácie

PO - PIA: 8.00 - 15.00 hod.

Telefón: 032 / 6555 150

E-mail: zdravotnictvo@tsk.sk

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK