Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

TV relácia Kaleidoskop TSK 26

Pekný deň pri televíznych obrazovkách, milí diváci!
Hoci sa pôvodný význam Vianoc v predvianočnom zhone postupne stráca my si ho v sviatočnom vydaní Kaleidoskopu pripomenieme niekoľkými charitatívnymi podujatiami. Úvod relácie venujeme benefičnej aukcii Trenčianskej nadácie. Pozrieme sa tiež na športové rekordy, ktoré padali v Trenčíne na tohtoročnom ŠportFestivale. Jeho vyvrcholením bol už 11ty ročník dobročinného Večera hviezd. A na záver samozrejme nezabudneme pripraviť niečo dobré na vianočný stôl. Tento krát si navaríme špecialitu priamo z cisárskeho dvora.
Príjemné sledovanie!

Tohtoročné Míľniky Trenčianskej nadácie boli inšpirované smutnými a pravdivými príbehmi ľudí zo stránok listov adresovaných nadácii. Túžba pomôcť tak stála za zrodom benefičnej aukcie vzácnych vín. Výťažok z nej bol venovaný na skvalitnenie života telesne a mentálne postihnutých mladých ľudí z nášho regiónu.

Naozaj výnimočné športové aj kultúrne osobnosti sa prezentovali v areáli trenčianskeho výstaviska v prvú decembrovú sobotu. Na toto mimoriadne bohaté podujatie sme poslali hneď dva novinárske tímy, aby zaznamenali to najlepšie z predvianočnej nádielky exhibícií, športových zážitkov a kultúrnych vystúpení, ktorých výťažok organizátori tento rok venovali domovu sociálnych služieb Čistá duša.

Zatiaľ čo v slovenských domcoch sadali ľudia za vianočný stôl ku kapustnici či pupákom, na cisárskom dvore v Rakúsku si šľachtici pochutnávali na rôznych špecialitách. Recept, ktorý vám v nasledujúcej chvíli predstavíme by však pokojne mohol pochádzať aj z tradičnej ľudovej kuchyne.

Vianočné sviatky nie sú len o rozjímaní, pokoji, pomoci blížnym či stretávaní sa s rodinou a priateľmi. Sú tiež sviatkami dobrého jedla a pitia a ja dúfam, že sme vás novým zaujímavým receptom inšpirovali a obohatili váš sviatočný stôl.

Milí diváci, k želaniu príjemného prežitia vianočných dní sa pripája aj celý kolektív Televízie Trenčín. Veselé Vianoce a šťastný nový rok!

Zdroj: TV Trenčín

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK