Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Náš kraj

Trenčiansky samosprávny kraj sa rozprestiera v severozápadnej oblasti Slovenska, z geografického hľadiska patrí do oblasti západných Karpát. V západnej časti hraničí s Českou republikou a susedí so Žilinským, Banskobystrickým, Nitrianskym a Trnavským samosprávnym krajom. Rieka Váh, najdlhšia slovenská rieka, je prirodzenou vodnou tepnou Považia. Dominantou kraja sú strážne hrady popri rieke Váh, ktoré chránili západnú hranicu Uhorska. Medzi ne patrí Trenčiansky hrad, ktorý bol sídlom Matúša Čáka Trenčianskeho nazývaného aj „Pán Váhu a Tatier“, ďalej hrad Beckov, hrad Tematín a Čachtický hrad, ktorý sa do povedomia verejnosti dostal aj vďaka niekdajšej majiteľke - grófke Alžbete Báthory.

Okrem hradov a zámkov návštevníkov do kraja priťahuje jedinečné kultúrne dedičstvo v podobe kaštieľov, sakrálnych pamiatok a zachovaných celkov meštianskej a ľudovej architektúry. Kraj ponúka ideálne možnosti na aktívne trávenie voľného času a vykonávanie rôznych druhov športov, či už outdoorových alebo indoorových. Nachádza sa tu množstvo cyklistických a turistických trás, lyžiarskych stredísk, vodných nádrží na vykonávanie vodných športov, jazdeckých centier a golfových ihrísk.

mapa tn kraja

K bohatstvu kraja patria aj pramene minerálnych a termálnych vôd. Domáci aj zahraniční návštevníci sa môžu zrelaxovať v liečebných kúpeľoch v Bojniciach, Nimnici alebo v Trenčianskych Tepliciach. Kraj je miestom konania rôznych kultúrnych, spoločenských a športových podujatí počas celého roka, ako napr. Medzinárodný folklórny festival v Myjave, multižánrový festival Bažant Pohoda v Trenčíne, Open Jazz Fest v Novom Meste and Váhom či filmový festival Art Film Fest v Trenčianskych Tepliciach.

Objavte Trenčiansky samosprávny kraj a „ochutnajte“ všetko, čo región ponúka!

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK