Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kultúrne podujatia

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM • Slamienkarska dielnička (externý odkaz)

Deti budú pracovať so slamou na dvoch tvorivých stretnutiach pod vedením lektorky Ľudmily Katonovej v rámci projektu Tvorivé dotyky s remeslom. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Jesenné variácie: Na poli a na paši (externý odkaz)

Tradičné hospodárenie na poliach, lúkach a pasienkoch a všetko, čo s nimi na jeseň súvisí, priblížené vo forme lektorovaných aktivít.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Pripravujeme: Budúcnosť textilu - Future of Textile (externý odkaz)

Po vyše dvadsaťročnej existencii Katedry Textilnej tvorby na VŠVU v Bratislave pripravujeme prezentáciu všetkých troch ateliérov – TEXTILNÝ DIZAJN, ODEVNÝ DIZAJN a TEXTILNÁ TVORBA V PRIESTORE.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

ORA ET ASR VIATOR Skalka putujúca • výstava (externý odkaz)

Pozývame Vás na výstavu ORA ET ASR VIATOR Skalka putujúca. Vernisáž výstavy sa uskutoční 12. 10. 2017 o 6.00 h v galérii NBS - Múzea mincí a medailí v Kremnici.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

PREČO NEBRAŤ DROGY • výstava (externý odkaz)

Pozývame vás na spoločnú výstavu amatérskeho výtvarníka Martin Šika (23) z Trenčína a klientov resocializačného zariadenia PROVITAL.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Výstava - Max Stern (1836-1901) - Hviezda, ktorá nezapadla II (externý odkaz)

Trenčianske múzeum Trenčín

Made in CZECHOSLOVAKIA, výstava (externý odkaz)

Pamätáte si ešte na skleneného kapra, labutienky, prípadne porcelánového jeleňa s parádnymi parohami, ktorí sa vynímali v obývačkách našich rodičov, či prarodičov, na časopisy Roháč, Dikobraz, tranzistor, „kazeťák“, alebo na obrazy z chemlónu ? Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici pripravilo na október RETROVÝSTAVU zaujímavostí, ktorá nás na chvíľu vráti do “starých čias”, pripomenie rôzne výdobytky techniky, či umelecké skvosty doby nedávno minulej.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Tech lab 2017 (externý odkaz)

interaktívne zážitkové podujatie určené mládeži so záujmom o programovanie a robotické vedy.

Hvezdáreň v Partizánskom

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM • Čipkárska dielnička (externý odkaz)

Malé čipkárky budú paličkovať z nití pod vedením Bc. Kataríny Vozárikovej, ktorá ich zasvätí do tajov paličkovanej čipky počas troch stretnutí v rámci projektu Tvorivé dotyky s remeslom. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

MOMENTY KRAJINY, výstava krajinárskych a horských fotografií Jozefa Sádeckého (externý odkaz)

Pre všetkých priaznivcov fotografie pripravili Považské osvetové stredisko, Mesto Považská Bystrica, PX Centrum a autor Jozef Sádecký výstavu krajinárskych a horských fotografií MOMENTY KRAJINY. Na výstave autor prezentuje fotografie predovšetkým zo slovenských hôr, ale i zábery zo svojich zahraničných ciest. Výstava je súčasťou festivalu hôr a cestovania HOROMIL FEST, ktorý sa každoročne koná v Považskej Bystrici, pozrieť si ju môžete v kine Mier v Považskej Bystrici do 31. októbra 2017.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Výstava obrazov Miroslava Gregora (externý odkaz)

Pozývame Vás na vernisáž výstavy obrazov Miroslava Gregora 27. septembra 2017 o 17.00 hod. v priestoroch Savanna Café na Rastislavovej ulici v Trenčíne. Výstava potrvá do konca októbra.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Ilona Németh / Gabriela Zigová (externý odkaz)

Spoločná výstava známej slovenskej umelkyne Ilony Németh a absolventky jej ateliéru na VŠVU Gabriely Zigovej v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne predstaví vo výstavnej koncepcii galérie inovatívny a originálny pohľad na výstavnú činnosť i prácu s verejnosťou.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM • Košikárska dielnička (externý odkaz)

Košikárska dielnička je prvým stretnutím z cyklu remeselných tvorivých dielničiek pre deti s cieľom rozvíjať ich pozitívny vzťah k tradíciám a ľudovému umeniu nášho regiónu prostredníctvom ľudových remesiel. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Život zo striebra a ocele (externý odkaz)

Výber z tvorby manželov Henriety a Róberta Môcovcov: chladné zbrane a šperky inšpirované múzejnými dokladmi.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Misia v kontextoch a súvislostiach • výstava (externý odkaz)

Dubnický kaštieľ je ďalšou zastávkou v putovaní našej výstavy, ktorá zaujímavým spôsobom predstavuje sakrálne kultúrne pamiatky spojené s cyrilo-metodskou misiou. Vernisáž výstavy sa uskutoční 10. 7. 2017 o 17.00 h.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Jedy v prírode (externý odkaz)

Spoznajte nebezpečný svet jedovatých rastlín a živočíchov.

Vlastivedné múzeum P. Bystrica
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK