Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kultúrne podujatia

ŠKOLSKÉ BRÁNY BEZ ŠIKANY, výstava (externý odkaz)

Pozývame Vás na výstavu prác z regionálnej výtvarnej súťaže pre okresy Púchov a Považská Bystrica, ktorú pripravilo Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne, Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici a Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Považská Bystrica.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

ORA ET ARS – SKALKA 2018 (externý odkaz)

11. ročník medzinárodného výtvarno-literárneho sympózia Ora et Ars – Skalka 2018 v areáli najstaršieho pútnického miesta na Slovensku – Skalka pri Trenčíne.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

OBJAVUJ ČERNOBYĽ (externý odkaz)

Považská knižnica v Považskej Bystrici

Dvanásť v kruhu (externý odkaz)

Sprievodné podujatie s tvorivou dielňou k rovnomennej výstave.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Na prelome vekov (externý odkaz)

Sprievodné podujatie k výstave Z víru vojny zrodená. Aktívne poznávanie prelomových udalostí našej spoločnosti.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Dvanásť v kruhu (externý odkaz)

Kresba, maľba i grafika inšpirovaná rímskou striebornou misou - lanxom zo zbierok múzea (tvorba žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy v Koši).

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Portrétna výstava Ľudia z Manhattanu (externý odkaz)

Trenčianske múzeum v Trenčíne, oddelenie Podjavorinské múzeum v Novom Meste nad Váhom dňa 8. júna o 18:00 hod pozýva všetkých priaznivcov fotografie na otvorenie výstavy kolekcie portrétov od autora Vladislava Mádra s názvom Ľudia z Manhattanu.

Trenčianske múzeum Trenčín

DOBŠINSKÉHO ROZPRÁVKOVO, výstava (externý odkaz)

Srdečne Vás pozývame na výstavu detských výtvarných prác z XIII. ročníka súťaže DOBŠINSKÉHO ROZPRÁVKOVO, ktorú každoročne vyhlasujú Považské osvetové stredisko, SRRZ- RZ pri ZŠ Dolná Mariková, Obec Dolná Mariková a Považská knižnica. Výstavu si môžete pozrieť v Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici do 30. júna 2018 v pracovných dňoch od 8,00 do 15,30 h.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Výstava Aký kroj, tak sa stroj (externý odkaz)

Srdečne Vás pozývame na výstavu plnú farieb zo zbierok Trenčianskeho múzea v Trenčíne a Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne "Aký kroj, tak sa stroj..."

Trenčianske múzeum Trenčín

Keramika Haronika (externý odkaz)

Výstava majstra keramikára Rastislava Haronika.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Výstava absolventských prác Základnej umeleckej školy Karola Pádivého (externý odkaz)

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Da Vinciho lietajúce stroje - interaktívna výstava Aeronautica (externý odkaz)

Pozývame vás na interaktívnu výstavu Da Vinciho lietajúcich strojov Aeronautica trvajúcu od 1. júna do 30. augusta 2018 v priestoroch kasárne Trenčianskeho hradu. Nahliadnite do tajov Da Vinciho vynálezov spolu s nami.

Trenčianske múzeum Trenčín

AMFO Trenčianskeho kraja 2018 (externý odkaz)

Pozývame vás na výstavu z 22. ročníka krajskej postupovej súťaže amatérskej fotografie. Vernisáž výstavy sa uskutoční 31. 5. 2018 vo výstavných priestoroch Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Spoza katedry - pedagógovia SUŠ Trenčín (externý odkaz)

Kolektívna výstava pedagógov Strednej umeleckej školy v Trenčíne predstaví vlastnú tvorbu jednotlivých garantov a učiteľov odborov školy. Stredná umelecká škola existuje ako priame pokračovanie Strednej priemyselnej školy odevnej od 1. 1. 2006. Nadviazala tak na takmer 50 ročnú históriu odevnej tvorby na škole. autorská koncepcia: Mgr. Radka Nedomová

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Z MOJEJ TVORBY; výstava obrazov Karola Matejku (externý odkaz)

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, PX Centrum a autor KAROL MATEJKA Vás srdečne pozývajú na výstavu obrazov pod názvom Z MOJEJ TVORBY. Pre verejnosť je sprístupnená od 21.mája do 21. júna 2018 vo výstavnej miestnosti v kine Mier. Pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8,00 do 16,00 h; v stredu do 18,00 h a počas podujatí PX Centra.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Z víru vojny zrodená (externý odkaz)

K storočnici vzniku Československej republiky.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

JÁN H. BLICHA 1939 – 1999 (externý odkaz)

Výstava rozpráva životný príbeh architekta a všestranne tvorivého človeka prostredníctvom jeho vlastného diela. Divák tu prechádza prierezom najcharakteristickejších prác z jeho tvorby od urbanizmu cez architektúru, interiér a sochu až po grafický dizajn, od raných diel v období euforických 60-tych rokov až po tie neskoršie, vytvorené tesne po Nežnej revolúcii.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Stretnutie s vesmírom (externý odkaz)

Organizované, celonočné podujatie pre žiakov základných škôl, spojené s praktickým pozorovaním Slnka, Mesiaca, planét, orientáciou na oblohe, poznávaním súhvezdí a ďalších objektov vzdialeného vesmíru.

Hvezdáreň v Partizánskom

Dobový tábor na Trenčianskom hrade (externý odkaz)

Tradičný dobový tábor na hrade sa blíži! Od 1. mája do 31. augusta 2018 sa môžete tešiť na rozmanitú ponuku zážitkov a aktivít, ktoré vám spestria návštevu hradu v letných mesiacoch.

Trenčianske múzeum Trenčín

MISIA V KONTEXTOCH A SÚVISLOSTIACH (externý odkaz)

Naša výstava, ktorá je výsledkom cezhraničného projektu, putuje ďalej. Slávnostné otvorenie výstavy spojené s besedou sa uskutoční v piatok 18. mája o 16.30 h v Múzeu Podhradí Buchlovice.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne
<< < 1 2 > >>
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK