Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kultúrne podujatia

VESMÍR OČAMI DETÍ 2017 (externý odkaz)

VESMÍR OČAMI DETÍ, výtvarná súťaž, ktorú každoročne vyhlasujú Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami, okresnými astronomickými kabinetmi, centrami voľného času a regionálnymi osvetovými strediskami. Je určená deťom a žiakom materských, základných a základných umeleckých škôl z celého Slovenska. Tento rok sa uskutoční už jej XXXII. ročník.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Výtvarné spektrum 2017 - regionálne kolo (externý odkaz)

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici vyhlasuje ďalší ročník postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2017. Prihlásiť sa môžete do 24. februára 2017. Viac informácií v propozíciách súťaže.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Symboly smrti v zábavnom priemysle; prednášky z vizuálnej antropológie (externý odkaz)

Obdobie zmeny v hodnotách prinieslo aj nové nazeranie na vnímanie smrti. Smrť sa stala súčasťou relaxu, každodennej vizuality, bežným motívom na potravinách aj oblečení. Nová vlna tak formuje úplne iný pohľad na smrť najmä u dospievajúcich, ktorí si práve formujú svoje ideologické zázemie.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Poľovnícke motívy v dielach Ladislava Sulíka (externý odkaz)

Poľovnícke motívy v dielach Ladislava Sulíka

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Výstava fotografií Michal Zahornacký Poems (externý odkaz)

"Spájam umenie s umením. Každá fotografia nesie svoj malý príbeh, ktorý je zobrazený metaforou".

Považská knižnica v Považskej Bystrici

Objektív plný hviezd (externý odkaz)

Výstava fotografií Zdeňka BARDONA OBJEKTÍV PLNÝ HVIEZD

Hvezdáreň v Partizánskom

Ferdinand Bolebruch: Drevo moja vášeň (externý odkaz)

Trenčianske múzeum v Trenčíne, oddelenie Podjavorinské múzeum v Novom Meste nad Váhom pripravuje v tomto adventnom čase výstavu rezbárskeho majstra Ferdinanda Bolebrucha. Rodák z mestečka Gbely sa v priestoroch novomestského múzea predstaví svojimi drevenými plastikami a reliéfnou tvorbou.

Trenčianske múzeum Trenčín

AMA 2016 (externý odkaz)

Prezentácia tvorby neprofesionálnych výtvarníkov okresu Prievidza.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Eva Mišáková Abelová / Eva jablkom uhryznutá (externý odkaz)

Maliarska tvorba a kresby Evy Mišákovej Abelovej oscilujú medzi dielami siahajúcimi do sveta detstva, krehkej, pôvabnej a zraniteľnej mladosti, aby v ďalších obrazoch rozvinula závažnejšie filozofické otázky o podobách nášho života, o nevyspytateľnosti medziľudských vzťahov, o osamelosti, hľadaní, ilúziách, ale aj láske a harmónii.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Misia v kontextoch a súvislostiach (externý odkaz)

Kino Panorex v Novej Dubnici bude miestom konania jedinečnej výstavnej prezentácie osemnástich sakrálnych kultúrnych pamiatok 9. – 12. storočia v Trenčianskom, Trnavskom, Zlínskom a Juhomoravskom kraji. Putovná výstava prispieva k poznaniu a propagácii vzácnych a zaujímavých lokalít, ktoré sú pre záujemcov výzvou na ich objavovanie. Budeme sa tešiť, ak prijmete pozvanie na túto objaviteľskú cestu aj vy.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Autorská výstava fotografií Ľuboša Ďuricu - Svadobné emócie (externý odkaz)

Považské osvetové stredisko, fotoklub Fénix v spolupráci s PX Centrom pripravili ďalšiu fotovýstavu v kine Mier. Od 2. decembra si môžete pozrieť autorskú výstavu člena fotoklubu Fénix – Ľuboša Ďuricu pod názvom SVADOBNÉ EMÓCIE. Autor sa svadobnej fotografii venuje už niekoľko rokov, na výstave máte možnosť vidieť výber z jeho najnovšej tvorby. Výstava potrvá do 20. januára 2017.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Zatratená elegancia/Buržoázny prepych (externý odkaz)

Z ateliérov renomovaných i menej známych dizajnérov obdobia art deco.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

"Farebný svet v kocke" (externý odkaz)

Pripravili sme pre Vás jedinečnú výstavu najobľúbenejšej stavebnice sveta, ktorá po celom svete zabáva nielen deti ale aj dospelých.

Trenčianske múzeum Trenčín

Zázračné skrinky (externý odkaz)

Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici Vás pozýva na výstavu historických rozhlasových a TV prijímačov "Zázračné skrinky", ktorá je sprístupnená pre verejnosť vo výstavnej miestnosti (budova Strednej priemyselnej školy, Ulica slovenských partizánov 1132/52, Považská Bystrica).

Vlastivedné múzeum P. Bystrica
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK