Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kultúrne podujatia

Dva svety (externý odkaz)

Výstava z tvorby matky Heleny a dcéry Dariny Struhárových.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

MADE IN CZECHOSLOVAKIA, retrovýstava (externý odkaz)

Pamätáte si ešte na skleneného kapra, labutienky, prípadne porcelánového jeleňa s parádnymi parohami, ktorí sa vynímali v obývačkách našich rodičov, či prarodičov, na časopisy Roháč, Dikobraz, tranzistor, „kazeťák“, alebo na obrazy z chemlónu?

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Misia v kontextoch a súvislostiach • výstava (externý odkaz)

Dubnický kaštieľ je ďalšou zastávkou v putovaní našej výstavy, ktorá zaujímavým spôsobom predstavuje sakrálne kultúrne pamiatky spojené s cyrilo-metodskou misiou. Vernisáž výstavy sa uskutoční 10. 7. 2017 o 17.00 h.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Tvorivé leto 2017 (Preč s nudou, poď tvoriť) (externý odkaz)

Pozor, pozor! Tvorivé leto sa začalo. Tešíme sa na malých i veľkých na našich dielničkách.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Slnko na palete Júliusa Rempera • výstava (externý odkaz)

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne a Mesto Trenčín Vás pozývajú na výstavu Slnko na palete Júliusa Rempera v Mestskej veži v Trenčíne. Vernisáž výstavy sa uskutoční 3. 7. 2017 o 17.00 h.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Jedy v prírode (externý odkaz)

Spoznajte nebezpečný svet jedovatých rastlín a živočíchov.

Vlastivedné múzeum P. Bystrica

Home with you, fotovýstava (externý odkaz)

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, Mesto Považská Bystrica, PX Centrum a autorka BARBORA DRBLÍKOVÁ Vás pozývajú na výstavu VŠADE DOMA, DOBRE NAJLEPŠIE, ktorá vznikla v rámci fotoprojektu po Európe. Pozrieť si ju môžete v kine Mier do 31. augusta 2017.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

"Erbové beštie" (externý odkaz)

Draci, jednorožce, baziliškovia, ale aj morské panny či mámivé sirény. Tieto i mnohé ďalšie sa ukrývajú v erboch európskych šľachtických rodov. Nadprirodzené bytosti v životnej i nadživotnej veľkosti majú návštevníkom Trenčianskeho hradu odkryť tajomstvo erbov. Nová výstava bude v priestoroch delovej bašty nainštalovaná od 3. júna.

Trenčianske múzeum Trenčín

RE-KREÁCIA V TRENČÍNE - Pedagógovia, absolventi a študenti Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach (externý odkaz)

Pedagógovia, absolventi a študenti Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach, ktorí budú v Trenčíne vystavovať súčasne s dielami rodáka Jána Mathého, sú reprezentantmi najmladšej generácie umelcov, ktorá si svojou ambicióznou a kreatívnou tvorbou získava čoraz vyššie renomé.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Ján Mathé (externý odkaz)

Akademický sochár Ján Mathé (1922 - 2012) bol jedným z najvýznamnejších slovenských sochárov, ktorý celý svoj tvorivý život prežil v Košiciach.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Príbeh z druhej strany (externý odkaz)

Výtvarné práce žiakov inšpirované obrázkami maľovanými na skle.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Kamenný herbár (externý odkaz)

Unikátne skameneliny treťohorných rastlín z hornej Nitry v porovnaní s ich súčasníkmi.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Rozprávkové múzeum (externý odkaz)

Trenčianske múzeum v Trenčíne, oddelenie Podjavorinské múzeum v Novom Meste nad Váhom v spolupráci so SNM - Múzeom bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň srdečne pozýva na prehliadku výstavy Rozprávkové múzeum.

Trenčianske múzeum Trenčín

ČO SME ZAŽILI S GAVLOVIČOM (externý odkaz)

je názov interaktívnej výstavy do ktorej sa môžu zapojiť žiaci ZŠ, SŠ a ZUŠ Trenčianskeho kraja. Výstava bude inštalovaná vo františkánskom kostole sv. Juraja v Pruskom, v rámci jubilejných spomienkových slávností na významného autora didakticko-reflexívnej lyriky slovenskej barokovej literatúry Hugolína Gavloviča. 50. Gavlovičovo Pruské sa uskutoční v dňoch 28.-30.7.2017.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Valaská kolonizácia ...samostatne a pritom spoločne (externý odkaz)

Trenčianske múzeum v Trenčíne, Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja v spolupráci s Ovčiarskym múzeom v Liptovskom Hrádku vás pozývajú na prehliadku výstavy VALASKÁ KOLONIZÁCIA ...samostatne a pritom spoločne

Vlastivedné múzeum P. Bystrica

Výstava - Valaská kolonizácia (externý odkaz)

Trenčianske múzeum v Trenčíne v spolupráci s Vlastivedným múzeom v Považskej Bystrici a s Ovčiarskym múzeom v Liptovskom hrádku pripravilo výstavu „Valaská kolonizácia...samostatne a pritom spoločne.“

Trenčianske múzeum Trenčín
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK