Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kultúrne podujatia

Pepo Jelínek • Spomienka na maliara s perníkovým srdcom (externý odkaz)

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne a Mesto Trenčín Vás pozývajú na výstavu Pepo Jelínek • Spomienka na maliara s perníkovým srdcom.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Ľudová strava (externý odkaz)

Interaktívne podujatie pre deti

Centrum tradičnej kultúry v Myjave

Kamenný herbár (externý odkaz)

Unikátne skameneliny treťohorných rastlín z hornej Nitry v porovnaní s ich súčasníkmi.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Rozprávkové múzeum (externý odkaz)

Trenčianske múzeum v Trenčíne, oddelenie Podjavorinské múzeum v Novom Meste nad Váhom v spolupráci so SNM - Múzeom bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň srdečne pozýva na prehliadku výstavy Rozprávkové múzeum.

Trenčianske múzeum Trenčín

Osmijankova literárna záhrada (externý odkaz)

Milí spolupracovníci, kamaráti, čitatelia skvelých knižiek, pozývame vás do Osmijankovej literárnej záhrady, tentokrát do Považského osvetového strediska v Považskej Bystrici. Ráčte vstúpiť a zasiať semienka svojho vlastného Knihokvetu. Čo vás v nej čaká? Rozprávkovník Osmijankových rozprávok, Šifrovník na odkliatie princeznej, Fantazmagorika veľkoplodá s rozprávkovými postavičkami, Knihokvety vzácne z ľudovej pokladnice i vaše vlastné. Cesta záhradou bude neobyčajná.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

21. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja 2017 (externý odkaz)

Pozývame Vás na otvorenie výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby 21. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja 2017 dňa 5. mája 2017 o 17.00 hod. do priestorov Art centra synagóga Trenčín.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Misia v kontextoch a súvislostiach (externý odkaz)

Velehrad – významné duchovné centrum a slávne pútnické miesto je hostiteľom našej putovnej výstavy, ktorá prispieva k poznaniu dávnej minulosti a stále aktuálneho odkazu oboch solúnskych bratov.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

ČO SME ZAŽILI S GAVLOVIČOM (externý odkaz)

je názov interaktívnej výstavy do ktorej sa môžu zapojiť žiaci ZŠ, SŠ a ZUŠ Trenčianskeho kraja. Výstava bude inštalovaná vo františkánskom kostole sv. Juraja v Pruskom, v rámci jubilejných spomienkových slávností na významného autora didakticko-reflexívnej lyriky slovenskej barokovej literatúry Hugolína Gavloviča. 50. Gavlovičovo Pruské sa uskutoční v dňoch 28.-30.7.2017.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Kam na školský výlet? (externý odkaz)

Plánujete so svojou triedou školský výlet a rozmýšľate kam? Poznáme odpoveď. Prídite do Hvezdárne v Partizánskom a zakúste na vlastnej koži, živé stretnutie s vesmírom

Hvezdáreň v Partizánskom

Dobšinského rozprávkovo 2017 (externý odkaz)

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici a spoluorganizátori SRRZ- RZ pri Základnej škole v Dolnej Marikovej, Obec Dolná Mariková a Považská knižnica v Považskej Bystrici vyhlasujú ďalší ročník výtvarnej a literárnej súťaže pre deti materských, základných a základných umeleckých škôl - DOBŠINSKÉHO ROZPRÁVKOVO 2017. Podrobnejšie informácie o súťaži sú uvedené v propozíciách.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Máj želaní a snov (externý odkaz)

Na mesiac máj pripravilo Trenčianske múzeum v Trenčíne, expozícia kúria Ambrovec podujatie s poetickým názvom "Máj želaní a snov".

Trenčianske múzeum Trenčín

Čiernobiele návraty • z archívu fotoskupiny MÉTA (externý odkaz)

Pozývame Vás na vernisáž výstavy fotografií z archívu fotoskupiny MÉTA dňa 26. apríla 2017 o 17.00 h v kaviarni SAVANNA CAFÉ v Trenčíne.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

DIVADLO SVETA v obrazoch Júliusa Činčára • výstava (externý odkaz)

Výstava DIVADLO SVETA v obrazoch Júliusa Činčára v príjemnej umeleckej atmosfére kaviarne ART SHOP CAFÉ v Trenčianskych Tepliciach.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Moja vegetácia (externý odkaz)

Autorská výstava Jozefa Janiša po prvýkrát prináša do galérie Regionart záhradnú architektúru.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Valaská kolonizácia ...samostatne a pritom spoločne (externý odkaz)

Trenčianske múzeum v Trenčíne, Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja v spolupráci s Ovčiarskym múzeom v Liptovskom Hrádku vás pozývajú na prehliadku výstavy VALASKÁ KOLONIZÁCIA ...samostatne a pritom spoločne

Vlastivedné múzeum P. Bystrica

Výstava - Valaská kolonizácia (externý odkaz)

Trenčianske múzeum v Trenčíne v spolupráci s Vlastivedným múzeom v Považskej Bystrici a s Ovčiarskym múzeom v Liptovskom hrádku pripravilo výstavu „Valaská kolonizácia...samostatne a pritom spoločne.“

Trenčianske múzeum Trenčín

O cenu Dominika Tatarku, 15. ročník (externý odkaz)

Základná škola Dominika Tatarku, obec Plevník-Drienové a Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici vyhlasujú XV. ročník celoslovenskej literárnej súťaže O CENU DOMINIKA TATARKU. Cieľom súťaže je motivovať deti, mládež a dospelých vo vzťahu k literatúre, umožniť verejnú prezentáciu a tvorivú konfrontáciu ich tvorby.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Výstava: "Hračky v minulosti" (externý odkaz)

Výstava prezentuje viaceré druhy hračiek – od tradičných ľudových po tzv. socialistické.

Vlastivedné múzeum P. Bystrica
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK