Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kultúrne podujatia

Čriepky minulosti (externý odkaz)

Prehliadky Trenčianskeho hradu počas jesenných víkendov budú obohatené o hrané scénky. Ako ozveny dávnych vekov Vám budú priblížené najvýznamnejšie dejinné okamihy, ktorých svedkom sa stal Trenčiansky hrad. Príbehy o láske, zrade a osudoch mocných... Matúš Čák Trenčiansky, Barbora Celjská a mnohé iné osobnosti vám vo svojich vystúpeniach predstaví Divadlo z malého Ríma.

Trenčianske múzeum Trenčín

Zamykanie nočnej oblohy • pozorovanie (externý odkaz)

Pozývame Vás na „Zamykanie nočnej oblohy“, ktoré sa uskutoční v sedle Kykula v katastri obce Chocholná-Velčice. Programom je spoznávanie nočnej oblohy, pozorovanie atronomickým ďalekohľadom a možnosť sledovať meteorické roje. Každý kto chce stráviť noc v lone prírody a zúčastniť sa úchvatného prírodného divadla je vítaný.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Výstava - Lacadonci, poslední Mayovia (externý odkaz)

Trenčianske múzeum Trenčín

Tanečný seminár – metodika výučby ľudového tanca 2 (externý odkaz)

Metodický seminár je zameraný na najnovšie poznatky z metodiky výučby ľudových tancov čerpajúce z metodiky Pétra Lévaia

Centrum tradičnej kultúry v Myjave

Tváre sveta (externý odkaz)

Výstava z tvorby fotografa Dušana Valoviča.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM • Slamienkarska dielnička (externý odkaz)

Deti budú pracovať so slamou na dvoch tvorivých stretnutiach pod vedením lektorky Ľudmily Katonovej v rámci projektu Tvorivé dotyky s remeslom. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Budúcnosť textilu - Future of Textile (externý odkaz)

Po vyše dvadsaťročnej existencii Katedry Textilnej tvorby na VŠVU v Bratislave pripravujeme prezentáciu všetkých troch ateliérov – TEXTILNÝ DIZAJN, ODEVNÝ DIZAJN a TEXTILNÁ TVORBA V PRIESTORE.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

ORA ET ASR VIATOR Skalka putujúca • výstava (externý odkaz)

Pozývame Vás na výstavu ORA ET ASR VIATOR Skalka putujúca. Vernisáž výstavy sa uskutoční 12. 10. 2017 o 6.00 h v galérii NBS - Múzea mincí a medailí v Kremnici.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

PREČO NEBRAŤ DROGY • výstava (externý odkaz)

Pozývame vás na spoločnú výstavu amatérskeho výtvarníka Martin Šika (23) z Trenčína a klientov resocializačného zariadenia PROVITAL.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Made in CZECHOSLOVAKIA, výstava (externý odkaz)

Pamätáte si ešte na skleneného kapra, labutienky, prípadne porcelánového jeleňa s parádnymi parohami, ktorí sa vynímali v obývačkách našich rodičov, či prarodičov, na časopisy Roháč, Dikobraz, tranzistor, „kazeťák“, alebo na obrazy z chemlónu ? Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici pripravilo na október RETROVÝSTAVU zaujímavostí, ktorá nás na chvíľu vráti do “starých čias”, pripomenie rôzne výdobytky techniky, či umelecké skvosty doby nedávno minulej.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Tech lab 2017 (externý odkaz)

interaktívne zážitkové podujatie určené mládeži so záujmom o programovanie a robotické vedy.

Hvezdáreň v Partizánskom

MOMENTY KRAJINY, výstava krajinárskych a horských fotografií Jozefa Sádeckého (externý odkaz)

Pre všetkých priaznivcov fotografie pripravili Považské osvetové stredisko, Mesto Považská Bystrica, PX Centrum a autor Jozef Sádecký výstavu krajinárskych a horských fotografií MOMENTY KRAJINY. Na výstave autor prezentuje fotografie predovšetkým zo slovenských hôr, ale i zábery zo svojich zahraničných ciest. Výstava je súčasťou festivalu hôr a cestovania HOROMIL FEST, ktorý sa každoročne koná v Považskej Bystrici, pozrieť si ju môžete v kine Mier v Považskej Bystrici do 31. októbra 2017.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Výstava obrazov Miroslava Gregora (externý odkaz)

Pozývame Vás na vernisáž výstavy obrazov Miroslava Gregora 27. septembra 2017 o 17.00 hod. v priestoroch Savanna Café na Rastislavovej ulici v Trenčíne. Výstava potrvá do konca októbra.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Ilona Németh / Gabriela Zigová (externý odkaz)

Spoločná výstava známej slovenskej umelkyne Ilony Németh a absolventky jej ateliéru na VŠVU Gabriely Zigovej v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne predstaví vo výstavnej koncepcii galérie inovatívny a originálny pohľad na výstavnú činnosť i prácu s verejnosťou.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM • Košikárska dielnička (externý odkaz)

Košikárska dielnička je prvým stretnutím z cyklu remeselných tvorivých dielničiek pre deti s cieľom rozvíjať ich pozitívny vzťah k tradíciám a ľudovému umeniu nášho regiónu prostredníctvom ľudových remesiel. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Misia v kontextoch a súvislostiach • výstava (externý odkaz)

Dubnický kaštieľ je ďalšou zastávkou v putovaní našej výstavy, ktorá zaujímavým spôsobom predstavuje sakrálne kultúrne pamiatky spojené s cyrilo-metodskou misiou. Vernisáž výstavy sa uskutoční 10. 7. 2017 o 17.00 h.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Jedy v prírode (externý odkaz)

Spoznajte nebezpečný svet jedovatých rastlín a živočíchov.

Vlastivedné múzeum P. Bystrica
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK