Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kultúrne podujatia

Eva Mišáková Abelová / Eva jablkom uhryznutá (externý odkaz)

Maliarska tvorba a kresby Evy Mišákovej Abelovej oscilujú medzi dielami siahajúcimi do sveta detstva, krehkej, pôvabnej a zraniteľnej mladosti, aby v ďalších obrazoch rozvinula závažnejšie filozofické otázky o podobách nášho života, o nevyspytateľnosti medziľudských vzťahov, o osamelosti, hľadaní, ilúziách, ale aj láske a harmónii.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Vesmír plný vedomostí 2016 - vyhodnotenie (externý odkaz)

Kvízové popoludnie pre žiakov základných škôl 5. ročníka mesta Partizánske. Súťaž bola obsahovo zameraná na poznatky o prírode a vesmíre.

Hvezdáreň v Partizánskom

Vianoce na hrade (externý odkaz)

Príďte si vychutnať atmosféru Vianoc na Trenčianskom hrade.

Trenčianske múzeum Trenčín

Ponuka pre školy: Snow film fest 2016 (externý odkaz)

Skrátená verzia filmového festivalu Snow Film Fest v Prievidzi pre študentov stredných škôl a žiakov základných škôl (2. stupeň).

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

JOZEF VYDRNÁK / LOGOS (MAĽBA, KRESBA, GRAFIKA) (externý odkaz)

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja a autor vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy JOZEF VYDRNÁK / LOGOS (MAĽBA, KRESBA, GRAFIKA).

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Misia v kontextoch a súvislostiach (externý odkaz)

Kino Panorex v Novej Dubnici bude miestom konania jedinečnej výstavnej prezentácie osemnástich sakrálnych kultúrnych pamiatok 9. – 12. storočia v Trenčianskom, Trnavskom, Zlínskom a Juhomoravskom kraji. Putovná výstava prispieva k poznaniu a propagácii vzácnych a zaujímavých lokalít, ktoré sú pre záujemcov výzvou na ich objavovanie. Budeme sa tešiť, ak prijmete pozvanie na túto objaviteľskú cestu aj vy.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Autorská výstava fotografií Ľuboša Ďuricu - Svadobné emócie (externý odkaz)

Považské osvetové stredisko, fotoklub Fénix v spolupráci s PX Centrom pripravili ďalšiu fotovýstavu v kine Mier. Od 2. decembra si môžete pozrieť autorskú výstavu člena fotoklubu Fénix – Ľuboša Ďuricu pod názvom SVADOBNÉ EMÓCIE. Autor sa svadobnej fotografii venuje už niekoľko rokov, na výstave máte možnosť vidieť výber z jeho najnovšej tvorby. Výstava potrvá do 20. januára 2017.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

UTKANÉ..., výstava ručne tkaných textílií (externý odkaz)

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici a autorka Zuzana Pekarová Vás srdečne pozývajú na výstavu ručne tkaných textílií pod názvom UTKANÉ... Pre verejnosť bude sprístupnená od 1. do 16. decembra 2016 v klubovni Považského osvetového strediska v Považskej Bystrici /budova SPŠ/. Pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8,00 do 16,30 hod.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Zatratená elegancia/Buržoázny prepych (externý odkaz)

Z ateliérov renomovaných i menej známych dizajnérov obdobia art deco.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Príroda, životné prostredie a deti (externý odkaz)

Výstava výtvarných prác detí a žiakov zapojených do 28. ročníka regionálnej výtvarnej súťaže PRÍRODA, ŽIVOTNÉ PROSTREDIE A DETI.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Ora et ars Viator (externý odkaz)

Výtvarné diela s duchovnou tematikou, ktoré vznikli počas viacerých ročníkov medzinárodného výtvarno-literárneho sympózia ORA ET ARS SKALKA pri Trenčíne poputovali do Mikulčíc.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

"Farebný svet v kocke" (externý odkaz)

Pripravili sme pre Vás jedinečnú výstavu najobľúbenejšej stavebnice sveta, ktorá po celom svete zabáva nielen deti ale aj dospelých.

Trenčianske múzeum Trenčín

Výstava fotografií z Trenč.Teplíc Max Stern (1836-1901) (externý odkaz)

Trenčianske múzeum v Trenčíne Vás pozýva na výstavu „Max Stern (1836 -1901) Hviezda , ktorá nezapadla“. Nosnou témou výstavy sú Trenčianske Teplice z konca 19. storočia, kde sú formou digitálne spracovaných originálnych sklenených fotoplatní opäť "vzkriesené" Trenčianske Teplice práve tak ako ich videl fotograf Max Stern.

Trenčianske múzeum Trenčín

Zázračné skrinky (externý odkaz)

Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici Vás pozýva na výstavu historických rozhlasových a TV prijímačov "Zázračné skrinky", ktorá je sprístupnená pre verejnosť vo výstavnej miestnosti (budova Strednej priemyselnej školy, Ulica slovenských partizánov 1132/52, Považská Bystrica). (Výstava predĺžená do 16.12.2016)

Vlastivedné múzeum P. Bystrica

Výstava historických motocyklov "Od počiatkov po zlatú éru" - inovácia výstavy (externý odkaz)

V Múzeu regiónu Bielych Karpát, ktoré sídli v kaštieli v obci Bohunice (okr. Ilava) bolo vystavených 23 kusov historických motocyklov zo zbierok Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici. Výstavu sme inovovali a chceme predstaviť ďalšie motocykle zo zbierkového fondu. Aktuálne sa na výstave nachádza 25 kusov motocyklov.

Vlastivedné múzeum P. Bystrica
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK