Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

TV relácia TSK 3

Dobrý deň milí diváci, vitajte pri sledovaní 3. časti relácie Trenčiansky samosprávny kraj v tomto roku. Aj toto vydanie  je venované prehľadu aktuálneho diania v našom regióne. Prajem vám príjemné sledovanie.

Vesmír fascinuje ľudstvo od nepamäti a po vynájdení ďalekohľadov je pre ľudské oko jeho pozorovanie jedným z najsilnejších zážitkov vôbec. Čo všetko budeme môcť na hviezdnej oblohe vidieť počas nastávajúceho roku 2014? Na to sme sa boli opýtať priamo vo Hvezdárni v Partizánskom. O najzaujímavejších astronomických úkazoch a kozmonautických udalostiach tohto roka nám porozprával jej riaditeľ Vladimír Mešter.

Samosprávy, či už miestne alebo regionálne čaká v novom programovom období EÚ, ktoré začalo 1. januára viacero výziev. A to predovšetkým v oblasti energetickej efektívnosti a úspor. Pomôcť im s tým môže iniciatíva s názvom Dohovor primátorov a starostov. Podporu národnej platforme tohto európskeho hnutia koncom roka 2012 vyjadril aj TSK.

11. januára sme sa zúčastnili koncertu The Gospel family a Božieho šramotu. Prostredníctvom nasledujúcej reportáže Vám priblížime úžasnú atmosféru, ktorá počas tohto podujatia panovala v Kine Panorex v Novej Dubnici.

Vianočná pohladnica - taký je názov medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže, ktorú po desiaty krát vyhlásilo Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Do jubilejného ročníka sa prihlásilo 5472 detí z 385 škol Slovenska, Českej republiky, Poľska a Ukrajiny. Množstvo zaujímavých diel umožnilo organizátorom usporiadať súbežne viacero výstav a jedna z nich sa koná v priestoroch úradu TSK.

Od 13. januára si môžu návštevníci Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi pozrieť výstavu fotografií Beduíni v Sýrskej púšti. Snímky pochádzajú z terénnych výskumov pedagógov Katedry manažmentu kultúry a turizmu Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Súčasťou otvorenia výstavy bola aj beseda s priamymi účastníkmi výskumu a etnológmi venujúcimi sa práve štúdiu pôvodných obyvateľov púšte - arabským Beduínom.

Na záver sme mali možnosť spoznať kúsok inej kultúry, ktorá sa na chvíľu stala prostredníctvom tejto výstavy súčasťou nášho kraja. Ďalšie zaujímavé príspevky na vás čakajú aj v ostatných reláciách programu Televízie Trenčín. Ďakujeme za vašu priazeň a želáme aj naďalej príjemné sledovanie. Dovidenia.

Zdroj: TV Trenčín

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK