Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Od mája nový dvojmesačník o cestovnom ruchu

Od mája nový dvojmesačník o cestovnom ruchu

Trenčín región - je názov nového dvojmesačníka na podporu domáceho cestovného ruchu, ktorý od mája 2016 vychádza v Trenčianskom kraji. Vydavateľom je krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. Práve v týchto dňoch je prvé číslo novín distribuované do miest, obcí i organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Trenčín región vychádza plnofarebne na 20 stranách, bezplatne a v tlačenom náklade 100 000 ks. „Podstatná časť z neho putuje do schránok, do všetkých obcí kraja do 3000 obyvateľov. Vo väčších obciach a mestách si ľudia nájdu noviny na verejne dostupných miestach priamo na obecných, mestských úradoch. To isté platí aj o stredných školách, kultúrnych zariadeniach a ďalších organizáciách TSK,“ pripomenula výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Podľa jej slov je vydávanie novín súčasťou schválenej koncepcie rozvoja a podpory cestovného ruchu TSK. „Dvojmesačník Trenčín región prezentuje históriu i súčasnosť, ľudové tradície, zvyky a predstaví významné osobnosti i nevšedných ľudí z Trenčianskeho kraja. Jeho súčasťou sú tiež pozvánky na spoločenské, kultúrne podujatia, užitočné informácie o živote v našom kraji, objavovanie zabudnutých miest regiónu. Máme skúsený redakčný tím, ktorý vedie šéfredaktor Radovan Stoklasa, do obsahu novín však môžu svojim nápadmi prispievať aj obyvatelia kraja,“ doplnila Frývaldská.

Vydávanie novín víta aj trenčiansky župan Jaroslav Baška. „Ide o historicky prvé noviny s celoplošnou pôsobnosťou v našom kraji, bez politiky a s dôrazom na podporu cestovného ruchu. Želám redakcii veľa inšpirácie a nápadov, čitateľom zasa množstvo užitočných informácií a zaujímavých tém. O tie v našom kraji hradov, zámkov, legiend, kúpeľníctva, ale aj kvalitnej gastronómie i destilátov, určite nebude núdza. Ruku na srdce, častokrát ani nevieme, čo všetko doma máme.“

Dvojmesačník Trenčín región oficiálne uzrel svetlo sveta v pondelok 2. mája 2016 pred Zasadnutím Zastupiteľstva TSK. Zeminou z čachtického podzemia, jedného z nových  turistických lákadiel Trenčianskeho kraja, noviny symbolicky uviedli do života predseda KOCR Juraj Gerlici, riaditeľka KOCR Eva Frývaldská, predseda TSK Jaroslav Baška, predseda Komisie regionálneho rozvoja a cestovného ruchu pri Zastupiteľstve TSK Ján Cipov a dokonca aj „Báthoryčka“ - ústredná postava histórie i titulnej strany prvého čísla dvojmesačníka Trenčín región.

Elektronická verzia dvojmesačníka je verejne dostupná na web sídle KOCR www.trencinregion.sk a web stránke TSK www.tsk.sk, o jej zverejnenie na webstránkach už požiadali viaceré obce, mestá a záujmové organizácie v Trenčianskom kraji. 

autor: ef

Fotogaléria

Zľava doprava - Cipov, Gerlici, Baška, Šimová, Frývaldská
Župan uviedol noviny do života zeminou z čachtického podzemia
Báthoryčka - Helena Šimová z Čachtíc
Dvojmesačník Trenčín región, zemina a kachlica z čachtického podzemia
Dvojmesačník Trenčín región
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK