Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Aktuality KOCR

Blíži sa premiérový ročník Medzinárodného filmového festivalu v Trenčianskych Tepliciach

Do trenčianskoteplickej doliny sa opäť po roku vracia filmové umenie. V dňoch 23. – 26. júna sa už po 24. krát v Trenčianskych Tepliciach stretne široká odborná i laická verejnosť so záľubou v kinematografii.

Francúzsky veľvyslanec na návšteve Trenčína

Odovzdávanie maturitných vysvedčení absolventom bilingválneho štúdia na Gymnáziu Ľudovíta Štúra v Trenčíne bolo príležitosťou pre francúzskeho veľvyslanca na Slovensku na návštevu Trenčína.

Hladomorňa na Trenčianskom hrade

Trenčianske múzeum v Trenčíne, v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, otvorilo na Trenčianskom hrade novú stálu expozíciu.

Trenčín región predstavil skryté poklady

Veľtrh cestovného ruchu Region Tour Expo už po 5.-krát ponúkol návštevníkom inšpiráciu na trávenie voľného času a dovolenky v prihraničných českých a slovenských regiónoch.

Príďte navštíviť už 5. ročník výstavy Region Tour Expo v Trenčíne

V piatok 13. mája 2016 slávnostne otvorili už 5. ročník výstavy Region Tour Expo v Trenčíne. Dvojdňová výstava odštartovala v piatok 13. mája a navštíviť ju môžete aj v sobotu 14. mája 2016 v priestoroch výstaviska Expo Center, a. s., Trenčín.

Slovinsko sa prezentuje v Trenčíne

S turistickými zaujímavosťami, históriou, kultúrou či gastronómiou Slovinska sa v týchto dňoch môžu zoznámiť obyvatelia mesta Trenčín. Podujatie, ktoré si kladie za cieľ predstaviť slovinské zaujímavosti a tradície pod názvom „Slovinské dni v Trenčíne, “ organizuje Veľvyslanectvo Slovinska v Slovenskej republike od 12. do 13. mája 2016.

Pozvánka na veľtrh Region Tour Expo 2016

Krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región bude prezentovať turistické zaujímavosti Trenčianskeho kraja na 5. ročníku veľtrhu cestovného ruchu Region Tour Expo v Trenčíne.

Od mája nový dvojmesačník o cestovnom ruchu

Trenčín región - je názov nového dvojmesačníka na podporu domáceho cestovného ruchu, ktorý od mája 2016 vychádza v Trenčianskom kraji.

Beckovský hrad vstúpil do svojej jubilejnej 20. sezóny

V sobotu 30. apríla na hrade Beckov príhovorom otvoril jubilejnú 20. sezónu niekdajší vlastník hradu Matúš Čák Trenčiansky. Následne odovzdal kľúče od hradu kastelánovi, aby ich nasledujúcu sezónu strážil a sprístupňoval hrad turistom.

Za takmer 30 tisíc hlasov si bošácka hruška zaslúžila bronz v medzinárodnej súťaži o najzaujímavejší strom

S celkovým počtom 29 114 hlasov v medzinárodnej súťaži bošácky endemit obsadil 3. miesto.

Slávnostné otvorenie turistickej sezóny 2016 v Čachtickom podzemí

Občianske združenie Na hrade spolu s občianskym združením Slovenské podzemie pozývajú na slávnostné otvorenie turistickej sezóny 2016 v Čachtickom podzemí.

Súťaž o najkrajší list z Kúpeľov Trenčianske Teplice

Spomínate si na ten príjemný pocit pri čakaní odpovede na list a netrpezlivosť pri jeho otváraní? Moderná komunikácia a okamžite prijaté správy na sociálnych sieťach tento pocit úplne odstránili. Rukou napísaný list má svoje špecifické čaro a dlhé čakanie na odpoveď túto atmosféru len umocňuje.

Projekt Vrchárska koruna Trenčianska prevedie 20 horami aj dolinami, ktoré stojí za to vidieť

Projekt naklonený cyklistom, turistom i rodinám s deťmi podľa českého vzoru na Slovensko doniesla trojica milovníkov hôr a profesionálnej cyklistiky. Vrchárska koruna Trenčianska dnes  odhalila krásy kraja prvej päťdesiatke cyklistov. 

Salaš v centre Považskej Bystrice

V piatok 8. apríla sa centrum Považskej Bystrice zmenilo na Salaš. Od 10.00 h bolo pri Mestskom úrade počuť ovce, strihala sa vlna a ľudia mohli ochutnať pravé salašnícke výrobky a vidieť rôzne ukážky ovčiarskeho remesla.

Študenti vyniesli z čachtického podzemia viac ako 500 vedier zeminy

Študenti Strednej priemyselnej školy (SPŠ) so sídlom na Bzinskej ulici v Novom Meste nad Váhom prispeli k dobrovoľníckej činnosti občianskeho združenia (OZ) Slovenské podzemie a spolku milovníkov histórie Concordia pri čistení chodieb čachtického podzemia.

Železná panna v čachtickom podzemí

Úsilie dobrovoľníkov, ktorí sa podieľajú na zveľaďovaní čachtického podzemia, prinieslo nečakaný výsledok. V tajomných chodbách objavili legendárny mučiaci nástroj – železnú pannu. O unikátny nález sa postarali miestni nadšenci histórie - členovia spolku Concordia z Čachtíc a odborníci z občianskeho združenia (OZ) Slovenské podzemie.

Prvé pracovné stretnutie k Vrchárskej korune Trenčianskej

S prebúdzajúcou sa jarou sa rozširujú aj možnosti športu na území Trenčianskeho kraja. Jedným zo spôsobov, ako aktívne tráviť svoj voľný čas, je i cyklistika.

Akcia Kúpele v regióne - zvýšila atraktivitu kúpeľov Tr. Teplice

V Kúpeľoch Trenčianske Teplice sa skončil už štvrtý ročník akcie „Kúpele v regióne“, organizovanej s podporou mesta Trenčianske Teplice, ako i obcí a miest tunajšieho regiónu do nej zapojených.

Jarné prázdniny v 9 okresoch Trenčianskeho kraja

V pondelok 29.2.2016 vystriedajú prázdninujúcich školákov z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja školáci navštevujúci školy v Trenčianskom kraji. Aj pre nich sa začínajú jarné prázdniny.

HORNÁ NITRA na veľtrhu ITF Slovakiatour Bratislava 2016

Prievidza/Bojnice 1.2.2016. Výstavný areál Incheba v Bratislave patril v dňoch 28. až 31. januára cestovaniu a gastronómii. Konal sa tam 22. ročník veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour a 23. ročník veľtrhu gastronómie Danubius Gastro. Veľtrhy sprevádzali špecializované výstavy Poľovníctvo a Oddych, Wellness a Fitness, výstava obalových materiálov a baliacej techniky Gastropack a výstava strojov a technológií pre obchody Exposhop.

Turistické atraktivity Trenčianskeho kraja zaujali na veľtrhu REGIONTOUR 2016 v Brne

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) sa v dňoch 14. – 17. januára 2016 prezentoval na veľtrhoch cestovného ruchu REGIONTOUR a GO 2016 v Brne s účasťou viac ako 32 tisíc návštevníkov.

V Trenčíne predstavili projekt „Cyrilo-metodská cesta“

V piatok 4. decembra 2015 sa v priestoroch Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) uskutočnil seminár s názvom „Cyrilo-metodská cesta“. Cieľom podujatia bolo prezentovať možnosť zapojenia Trenčianskeho samosprávneho kraja, organizácií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti ako aj miest a obcí trenčianskeho regiónu do medzinárodného projektu pútnického turizmu.

Projekt Kúpele v regióne už po štvrtý krát

Kúpele Trenčianske Teplice v spolupráci s mestom Trenčianske Teplice prostredníctvom štvrtého ročníka projektu „Kúpele v regióne“ opäť priblížia svoje služby požiadavkám širokej verejnosti. Občania miest a obcí Trenčianskeho kraja, ktoré kooperujú s Kúpeľmi Trenčianske Teplice, budú v nadchádzajúcich mesiacoch môcť využiť mimoriadne zvýhodnené vstupné na všetky termálne bazény.

Krajskí poslanci spoznávali Juhomoravský kraj

Zástupcovia Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) pod vedením podpredsedu TSK Richarda Takáča navštívili v dňoch 25. a 26. novembra 2015 Juhomoravský kraj (JMK), kde sa stretli s viacerými predstaviteľmi regionálnej samosprávy.

Prievidza je najkrajším mestom na Slovensku

Internetový portál Slovakregion zverejnil výsledky súťaže "Najkrajšie mesto a obec Slovenska 2015". Na popredných priečkach sa umiestnili hneď dve mestá z Trenčianskeho kraja.

Rekordný stotisíci návštevník Trenčianskeho hradu

V utorok 6. októbra bol prekonaný ďalší rekord v návštevnosti Trenčianskeho hradu, keď jeho bránou prešiel stotisíci návštevník v tomto kalendárnom roku. Oproti minulému roku bola hranica prelomená o mesiac skôr, podľa čoho môžeme usudzovať, že záujem návštevníkov o danú kultúrno-historickú pamiatku stále rastie.

Obce z Trenčianskeho kraja bodovali v súťaži Dedina roka 2015

Aj tento rok Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) vyhlásila národnú súťaž Dedina roka 2015. Do akcie konanej v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky (MŽP SR), Spolkom pre obnovu dediny (SPOD) a Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS)

Delegácia z Hong Kongu zažila stredovekú večeru na hrade

V dňoch 2.-6. októbra 2015 sa uskutočnila obchodná misia zástupcov 20 firiem z Hong Kongu, pôsobiacich v rôznych segmentoch trhu, vo vybraných štátoch strednej Európy. Po návšteve Poľska delegácia zavítala aj na Slovensko, konkrétne do Bratislavy a Trenčína.

Kultúrne dedičstvo Trenčianskeho kraja spoznávali zástupcovia z takmer 20 krajín celého sveta

Krásu a pestrosť ľudových remesiel, piesní, tancov a nenapodobiteľných spoločenských zvyklostí trenčianskeho regiónu uplynulý víkend objavovala delegácia zo 16 krajín sveta. Štyridsať zástupcov krajín ako India, Kórea, Palestína, Alžírsko, Kuvajt, Filipíny, Srí Lanka alebo Čína vymenili učebnice a internet za priamu skúsenosť a celé tri dni strávili v Trenčianskom kraji.

KOCR Trenčín región sa predstavila verejnosti

Pri príležitosti konania dňa otvorených dverí (DOD) na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), prezentovala svoju činnosť aj krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región (KOCR).

Oslavy Svetového dňa cestovného ruchu v Prievidzi

27. september bol v roku 1970 vyhlásený Svetovou organizáciou cestovného ruchu (WTO) Svetovým dňom cestovného ruchu (SDCR). V tento deň boli oficiálne schválené stanovy WTO a taktiež sa týmto dátumom symbolicky končí letná turistická sezóna na severnej pologuli. Pre každý rok sa vyberá nová ústredná téma SDCR, ktorá vystihuje spojenie cestovného ruchu s najdôležitejšími a najaktuálnejšími celosvetovými fenoménmi.

Moldavci hľadajú inšpiráciu na Slovensku

Skupina 20-člennej delegácie z moldavského regiónu Gagauzia, ktorý predstavuje autonómnu oblasť nachádzajúcu sa na juhu Moldavska, navštívila Slovensko za účelom získavania poznatkov a informácií o spôsobe a priebehu decentralizácie štátnej správy.

Medzinárodných odborníkov zaujali inovácie a turistické atrakcie Trenčianskeho kraja

Počas tohto týždňa sa na Slovensku, konkrétne v Bratislave, Trenčíne, Žiline a Nitre, v dňoch 21. – 23. septembra 2015 konalo 2. sympózium o inováciách, technologickej spolupráci a medzinárodného transferu technológií.

Delegácia z Juhomoravského kraja objavovala Trenčiansky kraj

V dňoch 21.-22. septembra 2015 navštívili Trenčiansky kraj členovia Výboru pre medziregionálne vzťahy Zastupiteľstva Juhomoravského kraja (JMK), ktorý je od januára 2014 partnerským regiónom Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Delegácia pod vedením predsedu výboru Václava Nováka sa stretla s podpredsedom TSK Richardom Takáčom a s viacerými predstaviteľmi samosprávy.

Kraj hradov, zámkov a legiend očaril zahraničných diplomatov

Skupina takmer 60-tich diplomatov, vedúcich diplomatických misií akreditovaných v Slovenskej republike spolu s partnerkami, navštívila v dňoch 18. a 19. septembra 2015 Trenčiansky kraj. Návštevu zahraničných diplomatov organizovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZV a EZ SR) v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) a krajskou organizáciou cestovného ruchu Trenčín región.

S čínskym veľvyslancom o investíciách a cestovnom ruchu

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky na Slovensku J.E. Pan Weifang navštívil Trenčiansky samosprávny kraj (TSK). S trenčiansky županom Jaroslavom Baškom sa v Úrade TSK rozprával o možnostiach investovania v kraji a podpore cestovného ruchu.

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK