Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Súťaž o najkrajší list z Kúpeľov Trenčianske Teplice

Súťaž o najkrajší list z Kúpeľov Trenčianske Teplice

Podľa slov historika Pavla Dvořáka, „história písomnej korešpondencie siaha až do roku 500 pred našim letopočtom, kedy perzská kráľovná Atossa vytvorila prvý list písaný rukou. Až v roku 1840, za vlády kráľovnej Viktórie, sa konečne objavil list so známkou. “ Listy, ktoré boli ešte donedávna súčasťou bežnej komunikácie sa dnes už vyskytujú len sporadicky. Nenávratne ich nahradila virtuálna pošta. Súčasné emaily už nikto neodkladá do krabice a nevracia sa k nim neskôr s pocitom nostalgie, tak ako to bolo pri písanej korešpondencii.

Zabudnuté listy od kúpeľných hostí, niektoré až z prvej polovice dvadsiateho storočia, sa nedávno našli pri rekonštrukcii hotela v Trenčianskych Tepliciach. Preto vznikol nápad, pripomenúť si pocit, aké to je znovu napísať list plný zážitkov, zalepiť obálku a poslať ho poštou. Kúpele Trenčianske Teplice vyhlásili súťaž, ktorej hlavnou myšlienkou je vlastnoručne napísať list s príbehom, ktorý sa spája s pobytom v tomto kúpeľnom meste a poslať ho poštou.

„Podstatou súťaže je podeliť sa o svoj nezabudnuteľný kúpeľný zážitok a precvičiť si tak prsty, rozmaznané ťukaním do klávesnice, pri písaní perom na papier. V hre je atraktívna cena, pobytový poukaz v hodnote 296 €,“ priblížil generálny riaditeľ kúpeľov Michal Vojtáš.

Podmienkou zapojenia sa do súťaže je zaslať príbeh spájajúci sa s kúpeľmi Trenčianske Teplice, v obálke označenej heslom Pravé príbehy, najneskôr do 30. apríla 2016 poštou na adresu: Kúpele Trenčianske Teplice, a.s., T. G. Masaryka 21, 914 51 Trenčianske Teplice.

Možnosť zapojiť sa do súťaže je aj pre nenapraviteľných priaznivcov digitálnej pošty a to prostredníctvom e-mailu zaslaného na pribehy@slktn.sk s uvedeným predmetom Pravé príbehy. Dôležité je uviesť kontaktné údaje (meno a priezvisko, adresa a telefónne číslo).

Viac informácií o súťaži na www.kupele-teplice.sk

Fotogaléria

1. list Tr. Teplice
2. Hammam
3. bazén Tr. Teplice
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK