Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Prievidza je najkrajším mestom na Slovensku

Prievidza je najkrajším mestom na Slovensku

Internetový portál Slovakregion zverejnil výsledky súťaže "Najkrajšie mesto a obec Slovenska 2015". Na popredných priečkach sa umiestnili hneď dve mestá z Trenčianskeho kraja.

V 7. ročníku súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska sa spomedzi všetkých slovenských miest umiestnilo na prvom mieste mesto Prievidza. Za najkrajšie mesto Slovenskej republiky ho vyhlásilo 30 053 hlasujúcich. V prvej desiatke najkrajších miest sa umiestnilo aj ďalšie mesto, ktoré je turistickým lákadlom Trenčianskeho kraja – Bojnice - s počtom hlasov 13 711.

Okres Prievidza, ktorého súčasťou je mesto Prievidza a Bojnice, je najväčším okresom Trenčianskeho samosprávneho kraja. Prievidzský región je známy najmä obľúbenými turistickými atrakciami, akými sú Bojnický zámok, termálne kúpele či najstaršia zoologická záhrada na Slovensku. V samotnom regióne hornej Nitry možno nájsť niekoľko zaujímavých atrakcií, ktoré zabavia nielen deti, ale potešia aj ich rodičov. V nedávnej dobe bola turistická ponuka v meste Bojnice zatraktívnená a rozšírená o Múzeum praveku Slovenska, DINO Adventure Park či prírodný amfiteáter sokoliarov. V meste Prievidza bolo v roku 2015 zrekonštruovaných niekoľko námestí, chodníkov, obľúbený mestský park bol rozšírený o piknik zónu a pre miestnych športovcov bolo vybudované workoutové ihrisko s pocitovým chodníkom, zloženým z piesku, kameňov či kôry.

V prievidzskom okrese sa nachádza aj niekoľko cyklotrásturistických chodníkov, ktoré sú populárne najmä v letnom období. Nechýbajú tu ani jazdecké centrá (Kocurany), golfové areály (Koš), vodný svet s pravými indiánskymi vigvamami (Sebedražie) či lyžiarske strediská (Remata).

vodný svet s pravými indiánskymi vigvamami

Oblasť hornej Nitry je z hľadiska turistickej ponuky jednou z najatraktívnejších oblastí Trenčianskeho samosprávneho kraja. O podporu a rozvoj cestovného ruchu v kraji sa usiluje aj Oblastná organizácia cestovného ruchu Región HORNÁ NITRA – BOJNICE, ktorá je členom krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. „Krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región podporila zo svojho rozpočtu v roku 2015 niekoľko významných podujatí, ako napr. Deň baníkov či multižánrový festival Ešte dúšok leta. Tieto podujatia sa tešia veľkej obľube domáceho obyvateľstva, ale taktiež lákajú do regiónu návštevníkov zo zahraničia,“ uviedla Eva Frývaldská, výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región. „Súťaže ako je táto sú dôkazom toho, že oblasť hornej Nitry je atraktívna nielen pre slovenských či zahraničných turistov, ale je aj dobrým miestom pre život domácich obyvateľov a má dobrý potenciál na rozvoj domáceho cestovného ruchu,“ doplnila výkonná riaditeľka KOCR. Podľa údajov Štatistického úradu SR okres Prievidza v prvom polroku 2015 navštívilo takmer 34 tisíc návštevníkov. Na zvýšený záujem turistov reagujú aj ubytovacie zariadenia. Počet ubytovacích kapacít sa oproti minulému roku zvýšil zo 77 na 91, pričom počet lôžok sa navýšil o 154.

Internetová súťaž o najkrajšie mesto a obec Slovenska pre rok 2015 prebiehala v období od 1.4.2015 do 31.10.2015 na internetovom portáli Slovakregion, ktorého cieľom je poukázať na krásy slovenských regiónov. Ocenenia víťazným mestám a obciam budú odovzdané počas medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour, ktorý sa bude konať v januári 2016 v Bratislave.

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK