Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Rekordný stotisíci návštevník Trenčianskeho hradu

Rekordný stotisíci návštevník Trenčianskeho hradu

V utorok 6. októbra bol prekonaný ďalší rekord v návštevnosti Trenčianskeho hradu, keď jeho bránou prešiel stotisíci návštevník v tomto kalendárnom roku. Oproti minulému roku bola hranica prelomená o mesiac skôr, podľa čoho môžeme usudzovať, že záujem návštevníkov o danú kultúrno-historickú pamiatku stále rastie. Táto skutočnosť je významná aj z toho dôvodu, že sa tak stalo len po štvrtýkrát v histórii.

„Som nadšený výsledkami návštevnosti Trenčianskeho hradu a musím prejaviť uznanie vedeniu Trenčianskeho múzea. Za krajskú organizáciu cestovného ruchu Trenčín región môžem sľúbiť maximálnu možnú spoluprácu a podporu pripravovaných a realizovaných aktivít“, zhodnotil predseda krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región Juraj Gerlici.

Stotisícou návštevníčkou bola pani Naďa Mikanová z Prahy, ktorá hrad po dlhšom období navštívila druhýkrát a bola potešená drobnou pozornosťou v podobe publikácií Trenčianskeho múzea a vstupom na hrad zdarma.

„Verím, že nášmu stotisícemu návštevníkovi sa cena páčila a odniesol si z Trenčianskeho hradu len pozitívne spomienky. Za celý kolektív zamestnancov Trenčianskeho múzea ešte raz gratulujem pani Mikanovej“, uviedol Peter Pastier z Trenčianskeho múzea zodpovedný za marketing.

V roku 2015 bol program a expozície na Trenčianskom hrade výrazne obohatené o množstvo noviniek a zaujímavých podujatí, ako napríklad Reminiscencie v priestore horného poschodia Ľudovítovho paláca, otvorenie stálej expozície Nedobytý v objekte Kasárne, alebo tematická výstava Draci a drakobijci, ktorá sa nachádzala v podzemných priestoroch Delovej bašty. Výraznej návštevnosti sa tešili sokoliarske vystúpeniadobový tábor orientovaný najmä na rodiny s deťmi a samozrejme už tradičné podujatia Trenčianskych hradných slávností, Meč Matúša Čáka Trenčianskeho a mnoho iných.

Dokumenty

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK