Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

NM06. Spoločné vianočné zdobenie námestia v Starej Turej - časť 2

Popis projektu

Mesto Stará Turá sa V roku 2022 rozhodlo ozvláštniť výzdobu na námestí pred vianocami tým, že usporiadalo so svojimi organizáciami spoločné zdobenie stromčekov. Akcie mala veľmi pozitívny ohlas hlavne u občanov a turistov, ktorých prekvapilo hravé vianočné námestie. A preto ju chceme posunúť ju na vyššiu úroveň a zapojiť i verejnosť.

V roku 2023 chceme takéto podujatie opätovne zorganizovať, chceme aby sa stalo našou novou tradíciou. Na námestí by sa v deň konania akcie stretli učitelia i deti z materskej a základnej školy, pracovníci a žiaci základnej umeleckej školy, centra voľného času, pracovníci mestského úradu, spoločností Lesotur, Technotur, technických služieb, Domu kultúry Javorina, členovia Denného centra seniorov Stará Turá iZariadenia opatrovateľskej služby Stará Turá. Každá z organizácií by mala pripravený svoj ihličnatý
stromček V kvetináči, ktorý by si originálne ozdobila. Kvetináče by sme zakúpili z grantu, stromčeky máme svoje. Trvalé stromčeky na námestí by boli vyhradené pre verejnosť, ktorá by sa pripojila. Okolo fontány by sa uplietol tradičný adventný veniec, ktorý by bol oživený novými vianočnými guľami a inými ozdobami. Takto vyzdobené námestie by skrášľovalo mesto do konca decembra. Príjemnú atmosféru by dopĺňala vianočná hudba, Vianočné občerstvenie a vôňa koláčíkov.

Stromčeky by boli ozdobené solárnymi LED reťazami, aby sme ukázali obyvateľom energeticky úspornej ší spôsob vianočnej svetelnej výzdoby. Na malé námestie by sme umiestnili set svetelných reťazí, aby vytvorili nebo, pod ktorým sa budú obyvatelia radi prechádzať.

Inteligentná domáca asistentka
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK