Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Jarné prázdniny v 9 okresoch Trenčianskeho kraja

Jarné prázdniny v 9 okresoch Trenčianskeho kraja

V pondelok 29.2.2016 vystriedajú prázdninujúcich školákov z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja školáci navštevujúci školy v Trenčianskom kraji. Aj pre nich sa začínajú jarné prázdniny.

Za zážitkami na lyžiach

Tie rodiny s deťmi, ktoré uprednostňujú lyžovanie, sa môžu tešiť z predpovedí počasia, ktoré v najbližších dňoch predpokladajú ochladenie. Dobré lyžiarske podmienky sa ukazujú aj v nižšie položených lyžiarskych strediskách, ktoré sa nachádzajú v Trenčianskom kraji. Aktuálne sa lyžuje v SKI TMG Remata pri obci Ráztočno, kde je 30 cm snehu. SKI TMG Remata lyžiarov láka 500 m dlhou zjazdovkou s 90-metrovým prevýšením, ktorá je vhodná pre stredne pokročilých lyžiarov. Aj počas tejto zimnej sezóny môžu lyžiari na Remate využiť denné a večerné lyžovanie či relax po športovom výkone vo wellnes centre v hoteli Remata. Veľmi dobré podmienky na lyžovanie má aj SKI CENTRUM Kohútka pri obci Lazy pod Makytou. V prevádzke je 6 z 10 zjazdoviek vrátane detského skiparku. Okrem dobrej lyžovačky SKI CENTRUM Kohútka láka aj na kvalitné ubytovanie v Horskom hoteli Kohútka či chutnú gastronómiu. Kvalitne upravené zjazdovky s 25 –centimetrovou vrstvou snehu hlási SKILAND Stará Myjava v okrese Myjava. Lyžiarske strediskom v srdci myjavských kopaníc ponúka výborné podmienky najmä pre rodiny s deťmi. Svahy sú umiestnené tak, že rodičia majú na deti neustály dohľad. Je to ideálne miesto pre malých začínajúcich lyžiarov.

zazitky na lyziach

Tvorivé jarné aktivity

V prípade nepriaznivého počasia môžu rodičia počas jarných prázdnin využiť bohatú ponuku Centier voľného času, múzeí či galérií, ktoré pripravili lákavé podujatia pre deti. Krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región zostavila podrobný zoznam podujatí, ktoré sa počas jarných prázdnin budú konať pre školopovinné deti vo všetkých okresoch Trenčianskeho kraja. Zaujímavé podujatie pod názvom „Hviezdna brána“ pripravuje Hvezdáreň v Partizánskom, vďaka ktorému môžu deti vstúpiť do fantazijného vedeckého sveta či pozorovať hviezdnu oblohu.

Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici, v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraj (TSK), pripravilo okrem iného tvorivé dielne, kde sa deti naučia pracovať s drevom, spoznajú čaro ručnej výšivky, vlastnoručne si vyrobia šperky z drôtov alebo si vyskúšajú plstenie z ovčej vlny.

Školáci z okresu Prievidza majú niekoľko možností na trávenie voľných dní. Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, pripravilo podujatie, ktorého cieľom je ukázať regionálne tradície a remeslá. Počas tvorivých dielní si deti vyskúšajú maľovanie kraslíc alebo si vyrobia bábky a z papiera upletú veľkonočné symboly. Veľkonočné tradície ako pletenie korbáčov a košíkov sú pripravené pre deti v Slovenskom banskom múzeum, Expozícia Handlová, kde naviac od začiatku februára prebieha zaujímavá interaktívna výstava „Cesta uhlia“.

V meste Trenčín je pre rodiny s deťmi na výber množstvo lákavých podujatí. Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne pripravila dňa 4. marca 2016 besedu so známym spisovateľom, spevákom a zakladateľom hudobného festivalu Vrbovské vetry, Braňom Jobusom. Na Trenčianskom hrade prebieha zaujímavá výstava fašiangových masiek v priestoroch delovej bašty.

Relax v kúpeľoch

Pre milovníkov relaxu sú k dispozícii vonkajšie a vnútorné bazény kúpeľov, ktoré majú v Trenčianskom kraji dlhoročnú tradíciu. V kúpeľoch Nimnica v okrese Púchov sa rodičia aj deti môžu zrelaxovať v medicínskom wellnes centre. Soľný či bylinkový kúpeľ si vychutnajú rodičia vo wellness centre v kúpeľoch Bojnice, zatiaľ čo ich deti môžu využiť kúpanie v Jánovom bazéne s termálnou vodou. Kúpele Trenčianske Teplice ponechali počas jarných prázdnin špeciálnu mimosezónnu cenu na vstup do vonkajšieho bazéna Grand pre deti aj dospelých. Rodiny so stredoškolákmi môže do Trenčianskych Teplíc prilákať fínska, parná, bylinková či infra sauna v unikátnom saunovom svete v priestoroch kúpaliska Zelená žaba.

V priloženom súbore nájdete zoznam podujatí podľa okresov ako aj lákavé plagátiky k podujatiam.

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK