Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj
Otočte mobil pre plnohodnotnú verziu webu

Obchodná spoločnosť

logo obchodnej spoločnosti

  

Názov obchodnej spoločnosti: Integrovaná doprava Žilinského a Trenčianskeho kraja, s. r. o.

Obchodný podiel: Integrovaná doprava Žilinského a Trenčianskeho kraja, s. r. o. vo výške 35 % zo základného imania spoločnosti.

Riaditeľ obchodnej spoločnosti: Ing. Marek Briestenský (riaditeľ úradu TSK)

Členovia predstavenstva TSK: žiadny

Dozorná rada: poslanec Ing. František Matušík

Konateľ: Ing. Marek Briestenský

Sídlo: IDS PLUS (v budove TSK, 6. poschodie), K dolnej stanici 7282/20A

Trenčiansky samosprávny kraj do obchodnej spoločnosti len vstúpil nie je zakladateľom.

 

Uznesením č. 402/2024 zo dňa 25.11.2024 Zastupiteľstvo TSK schválilo vstup Trenčianskeho samosprávneho kraja do obchodnej spoločnosti Integrovaná doprava Žilinského kraja. Za účelom prevádzkovania integrovaného dopravného systému vo verejnom záujme na území Trenčianskeho kraja a na území priľahlých regiónov v nadväznosti na Žilinský kraj vznikla od 01.01.2025 Integrovaná doprava Žilinského a Trenčianska kraja, s. r. o. (ďalej len "IDS PLUS“).

Spoločníkmi IDS PLUS sú:

  • Trenčiansky samosprávny kraj s obchodným podielom 35 %,
  • Žilinský samosprávny kraj s obchodným podielom 35 %,
  • Mesto Žilina s obchodným podielom 15%,
  • Mesto Trenčín s obchodným podielom 15 %.

Základné imanie IDS PLUS je vo výške 100 000,00 eur, pričom peňažný vklad Trenčianskeho samosprávneho kraja je vo výške 35 000,00 eur. 

Cieľom IDS PLUS je zabezpečenie kvalitnej verejnej osobnej dopravy v regióne, a to prepojením oboch  krajov do jedného funkčného celku, pričom v rámci  regiónov ide o systémové prepojenie medzi autobusovými  linkami a autobusovými spojmi jednotlivých dopravcov s aktívnou pozíciou železníc a systémov mestskej hromadnej dopravy štatutárneho mesta a ostatných miest, a to postupným uplatnením cestovných poriadkov na báze pravidelnej taktovej dopravy. Len tak je možné vybudovať dynamický systém v cieľovom stave s vyššími cestovnými rýchlosťami, ktorý bude zároveň aj efektívny z hľadiska nákladov. Uspokojí tak cestujúceho z hľadiska ponúkaných služieb, ako aj štátnu a verejnú správu, ktorá celý systém financuje. Vybudovanie efektívneho integrovaného dopravného systému je dlhodobý proces. 

 

Viac informácií na webe idsplus.

banner IDSplus

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK