Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Do „krabice od topánok“ sa vojde viac lásky ako by ste čakali

Štvrtý ročník celoslovenskej zbierky vianočných darčekov do krabíc od topánok, ktoré potešia najmä osamelých seniorov, bude pomáhať aj v župných zariadeniach sociálnych služieb.

Podľa zakladateliek projektu spája táto zbierka tisíce ľudí, vďaka ktorým sú seniori v domovoch dôchodcov v čase Vianoc obdarovaní krabicou od topánok plnou milých darčekov. Minulý rok sa na Slovensku vyzbieralo viac ako 75 tisíc krabíc s darčekmi a obdarovaní boli seniori vo všetkých zariadeniach na Slovensku. „Tento cieľ, a zároveň prianie, máme aj tento rok a veríme, že sa nám ho aj v spolupráci s občanmi nášho kraja podarí splniť. Pre ľudí, ktorí sa chcú zapojiť do zbierky, budú od 15.11.2021 všetky potrebné informácie dostupné na stránke www.kolkolasky.sk. Vrátane tých, čo všetko môže a nemôže obsahovať krabička, akým spôsobom, kde, kedy a komu môže byť odovzdaná,“ doplnila Gabriela Miklošová, jedna z koordinátoriek projektu.

Do tejto aktivity sa v minulom roku zapojilo aj viacero škôl v pôsobnosti župy. Strednej zdravotníckej škole v Prividzi sa napríklad podarilo vyzbierať až 900 balíčkov.

autor: lb

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK