Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Tlačové správy

Viac ako 50 detí strávilo jarné prázdniny tvorivo v priestoroch Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici

zverejnené 24. februára 2018 | Kultúra |

Priestory Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja ožili v dňoch 20. a 21. februára 2018 prítomnosťou desiatok detí, ktoré sa rozhodli svoj voľný čas využiť zmysluplne. Tvorivá dielňa bola zameraná na prezentáciu rôznych techník práce s materiálom, originálne výrobky si deti mohli aj sami vyrobiť.

O ďalšej budúcnosti hornej Nitry sa bude hovoriť priamo v Bruseli, vycestuje aj župan

zverejnené 23. februára 2018 | Regionálny rozvoj, Samospráva |

Po rokovaní, ktoré sa uskutočnilo začiatkom februára 2018 v priestoroch Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja, sa bude o problematike transformácie regiónu hornej Nitry v súvislosti s jej prechodom od uhlia hovoriť aj priamo v Bruseli. Na dvojdňové stretnutie pracovných skupín Platformy pre transformáciu uhoľných regiónov EÚ vycestujú aj zástupcovia Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Trenčianska župa chce obstarávať kvalitnejšie a čerstvejšie potraviny, s procesmi jej pomôže samotný Úrad pre verejné obstarávanie

zverejnené 22. februára 2018 | Samospráva |

O tom, ako zjednodušiť administratívne procesy a zefektívniť proces verejného obstarávania v piatok 16. februára 2018 na Trenčianskom samosprávnom kraji diskutoval župan Jaroslav Baška s predsedom Úradu pre verejné obstarávanie Miroslavom Hlivákom.

Župné stredné školy otvárajú dvere dokorán pre svojich budúcich potenciálnych študentov

zverejnené 22. februára 2018 | Školstvo a šport, Samospráva |

Pre rodičov a žiakov deviatych ročníkov základných škôl nastáva obdobie výberu strednej školy a prípadného budúceho povolania. Trenčiansky samosprávny kraj prináša všetky dôležité informácie súvisiace s presunom dieťaťa na stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti župy.

Výjazdové semináre TSK na témy Zelená župa, Zelené oči a prírodné záhrady pokračujú aj v marci

zverejnené 22. februára 2018 | Územné plánovanie |

Zelená župa na ceste bližšie k obyvateľom Trenčianskeho kraja pozná termíny enviroseminárov aj v ďalších piatich okresoch.

Práca s mládežou v Trenčianskom kraji za minulý rok splnila svoje ciele

zverejnené 22. februára 2018 | Školstvo a šport |

Na pôde Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa uskutočnilo prvé stretnutie Medzisektorovej pracovnej skupiny pre mládež TSK v tomto roku. Okrem vyhodnotenia plnenia Akčného plánu za rok 2017 a doterajších aktivít, ktoré súvisia s cieľmi Koncepcie rozvoja práce s mládežou TSK, sa schvaľoval aj návrh Akčného plánu na rok 2018.

Prehľad očakávaných udalostí v 8. týždni

zverejnené 19. februára 2018 | Samospráva

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 8. týždni roku 2018.

Rýchlostné cesty, panelka, križovatka v Trenčianskej Teplej či posilnenie vlakových spojov. To sú dopravné priority pre kraj podľa župana aj ministra

zverejnené 16. februára 2018 | Doprava

Na minulotýždňovom rokovaní sa minister dopravy Árpád Érsek a predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška uzniesli, že prioritou pre región je okrem  vybudovania rýchlostných komunikácií R2, R6 a R8 aj rekonštrukcia tzv. panelky či nová križovatka v Trenčianskej Teplej.

Najväčšia koncentrácia významných osobností pôsobiacich na poli kultúry v regióne hornej Nitry bola v piatok večer v Dome kultúry v Prievidzi

zverejnené 16. februára 2018 | Kultúra |

Jednotlivci, kolektívy a inštitúcie, ktoré každodenne už po niekoľko rokov obohacujú a šíria kultúru vo všetkých jej formách v regióne hornej Nitry, sa stretli v piatok 16. februára 2018 pod jednou strechou. Dom kultúry v Prievidzi hostil tradičný slávnostný večer s názvom Kultúra 2017, ocenenia sa odovzdávali už po 18.-krát.

Medzinárodnou výtvarnou súťažou si žiaci základných a stredných škôl pripomenú spoločné korene slovenskej a českej kultúry

zverejnené 15. februára 2018 |

Vzdať hold svätému Cyrilovi a Metodovi – bratom zo Solúna, a pripomenúť si tak spoločné črty Slovenskej a Českej republiky sa prostredníctvom výtvarnej súťaže rozhodli žiaci na oboch stranách česko-slovenskej hranice.

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK