Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Tlačové správy

Spojená škola v Novákoch získala na 10. ročníku Strojárskej olympiády bronz, odmenou Marekovi Boškovi je vstupenka na Strojnícku fakultu STU

zverejnené 20. februára 2017 |

Začiatkom februára vyvrcholilo celoslovenské kolo 10. ročníka Strojárenskej olympiády, ktorá sa každoročne koná pod hlavičkou Strojníckej fakulty STU v Bratislave. Jubilejného ročníka sa zúčastnili aj študenti zo Spojenej školy v Novákoch v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Prehľad očakávaných udalostí v 8. týždni

zverejnené 20. februára 2017

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 8. týždni

V roku 2017 má Ministerstvo vnútra SR pripravených 5 miliónov pre dobrovoľné hasičské zbory. Aj tie v Trenčianskom kraji môžu po novom financie využiť na rekonštrukciu požiarnych zbrojníc.

zverejnené 20. februára 2017 |

Dobrovoľná požiarna ochrana Slovenskej republiky (DPO SR) organizuje vo všetkých krajoch Slovenska stretnutie dobrovoľných hasičov s podpredsedom vlády a ministrom vnútra SR Robertom Kaliňákom, predstaviteľmi Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) a Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR.

Trenčiansky župan odovzdal dobrovoľným hasičským zborom cez víkend takmer 350 kníh o DHZ v Trenčianskom kraji

zverejnené 19. februára 2017 |

Posledný februárový víkend sa niesol v znamení dobrovoľných hasičských zborov (DHZ). V okresoch Bánovce nad Bebravou, Trenčín a Púchov si na Valnom zhromaždení Územných organizácií Dobrovoľnej hasičskej ochrany Slovenskej republiky (DPO SR) volili nové orgány.

Okresný úrad čaká sťahovanie pod jednu strechu, budúci rok by mal priniesť dlho očakávanú rekonštrukciu štátnej cesty I/9 medzi Bánovcami nad Bebravou a Drietomou

zverejnené 17. februára 2017 |

O týchto témach, ale napríklad aj o tom, že Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) dosahuje najlepšie štatistiky pokiaľ ide o znižovanie počtu dopravných nehôd, sa dnes hovorilo v Trenčianskom samosprávnom kraji za účasti predsedu vlády SR Roberta Fica.

V poradí 12. ročník Trenčianskych robotických dní ovládol rekordný počet robotov

zverejnené 17. februára 2017 |

Stredná odborná škola (SOŠ) Pod Sokolicami 14 v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa na dva dni stala miestom, kde ste mohli vidieť robotov rôznych veľkostí a rôznych schopností.

Projekty TSK naplánované na rok 2017 ušetria prácu viac ako 92 tisícom stromov

zverejnené 16. februára 2017 |

Vďaka piatim projektom Trenčianskeho samosprávneho kraja poklesne produkcia CO2 v roku 2017 o 832 t.

Ako rodák z Beckova J. M. Hurban dvoril Novomešťanke Jurkovičovej? Aj to a mnoho ďalšieho prezradí prednáška Pravde a národu

zverejnené 16. februára 2017 |

Neviete o živote J. M. Hurbana veľa? Prednáška Pravde a národu to zmení! Dozviete sa mnoho zaujímavostí z osobného života J. M. Hurbana, medzi iným aj to, aký bol jeho vzťah k Trenčínu, ako dvoril Aničke Jurkovičovej, aký vzťah mal so svojimi deťmi, najmä s najstarším Svetozárom, ale aj to, aké osobné tragédie postihli jeho samotného i jeho rodinu.  

Púchovský región navštívil predseda vlády, neobišiel ani župné gymnázium

zverejnené 14. februára 2017 |

Púchovský región je na tom z hľadiska nezamestnanosti veľmi dobre, jej miera nepresahuje 5%.Okres, podobne ako iné, trpí nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily. Riešením môže byť práve duálne vzdelávanie, v ktorom je Trenčiansky kraj priekopníkom.  

Po dvoch rokoch duálu sú výsledky pozitívne. Žiaci majú lepší prospech aj dochádzku.

zverejnené 13. februára 2017 |

V pondelok 13. februára 2017 sa v priestoroch Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) uskutočnilo pracovné stretnutie zástupcov Štátneho inštitútu odborného vzdelávania, Odboru školstva a kultúry Úradu TSK a zástupcov riaditeľov škôl v pôsobnosti kraja.

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK