Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Hostia zo Sankt Peterburgu u župana v Trenčíne

Delegáciu mesta Sankt Peterburg počas týždňovej návštevy na Slovensku prijal v utorok 25. 9 .2007 predseda TSK MUDr. Pavol Sedláček, MPH.

"Záleží nám na tom, aby sme mali dobré vzťahy a aby sme našli čo najširší priestor na spoluprácu," zdôraznil pri prijatí trenčiansky župan. Pripomenul, že kraj už má zmluvne dohodnutú spoluprácu s Čečenskou autonómnou republikou a Volgogradskou oblasťou Ruskej federácie. Ruskí hostia na čele s prvým námestníkom Výboru zahraničných vzťahov a turistiky mesta Sankt Petergburg  Andrejom  Michajlovičom  Petrukom sa zaujímali o hospodársky potenciál kraja, o turistické možnosti regiónu, ako aj o najznámejšie festivaly. Veľký záujem prejavili o spoluprácu s Trenčianskou univerzitou A. Dubčeka, napríklad pri  budovaní  Centra  využívania elektrónového lúča pre jej technické fakulty, ale možnosti spolupráce vidia aj s Fakultou sociálnych a ekonomických vied. Na univerzitnej pôde v Trenčíne absolvovali ruskí hostia aj osobitné rokovania. Širšie možnosti podnikania v samosprávnom kraji im prezentovali v Úrade TSK predstavitelia Trenčianskej SOPK na čele s predsedom jej predstavenstva Františkom Dobrodenkom.

Pobyt v Trenčianskom kraji ukončili hostia zo Sankt Peterburgu návštevou púchovského Matadoru, firmy, ktorá má bohaté skúsenosti s podnikaním na ruskom trhu.

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK