Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Na odbornej konferencii uviedli do života učebnicu učiteľky z trenčianskej „zdravotky“

Odborná konferencia, ktorá sa uskutočnila v priestoroch Strednej zdravotníckej školy Celestíny Šimurkovej v Trenčíne, bola určená študijnému odboru zubný asistent. Svojou účasťou ju podporili aj zástupcovia Ministerstva zdravotníctva SR či vedúci Odboru školstva a kultúry Úradu TSK.

Pozvaní hostia i samotní študenti odboru zubný asistent si vypočuli prednášku Martina Maneka  na tému mechanické čistenie ako základ prevencie u pacienta, na ktorú nadviazala Marta Brachová s témou použitie sonickej kefky u detského pacienta v praxi. Marta Križanová, odborný garant MZ SR pre dentálnu hygienu a zároveň vyučujúca na SZŠ C. Šimurkovej v Trenčíne, prítomných zasvätila do prevencie periimplantitíd v praxi dentálnej hygieničky. Júlia Hanesová vo svojej prednáške poukázala na to, že zubná pasta nie je len kozmetický doplnok a Tünde Antoničová sa vo svojom príspevku zamerala na problematiku pripravenosti budúcich zubných asistentov na prácu počas pandémie Covid-19.

Konferencia vyvrcholila uvedením odbornej publikácie Základy asistencie v zubnej ambulancii – pracovný zošit zubného asistenta do života. Jej ktorej autorkou je pedagogička SZŠ C. Šimurkovej v Trenčíne Stanislava Laschová. „Veríme, že učebnica splní cieľ, pre ktorý vznikla. Uľahčí štúdium nielen žiakom odboru zubný asistent, ale bude aj efektívnou učebnou pomôckou pri príprave na ich budúce povolanie,“ uviedla riaditeľka školy Eva Červeňanová.

Zdroj: SZŠ C. Šimurkovej v Trenčíne

autor: lb

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK