Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

November v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch

  1. Ustanovujúce zasadnutie zastupiteľstva TSK. Predseda a poslanci zložili sľuby. Zasadnutie taktiež zvolilo podpredsedov kraja, poslanci schválili aj vytvorenie 8 komisií.
  2. V nedeľu 27. novembra 2022 sme si pripomenuli 101 rokov od narodenia rodáka z Uhrovca Alexandra Dubčeka. S menom tohto politika a reformátora sa spája najmä reformné pôsobenie v roku 1968, tzv. Pražská jar. O pár rokov neskôr, v novembri 1989, sa jeho osoba objavila aj pri transformačnej zmene Slovenska. Pre Alexandra Dubčeka bola politika najmä službou občanovi, preslávil sa úsilím a snahou o sociálnu spravodlivosť, demokraciu a humanitu.
  3. Na Trenčianskom robotickom dni sa predstavilo viac ako sto dvadsať robotov. Podujatie, ktorého cieľom je popularizovať vedu a techniku medzi mladými ľuďmi na Slovensku, má za sebou ďalší úspešný ročník, tentokrát sa ho zúčastnilo 97 tímov zo 40 základných a stredných škôl z krajín Vyšehradskej štvorky.
  4. Na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Trenčíne to v posledný novembrový piatok krásne rozvoniavalo. Dva dni pred prvou adventnou nedeľou si ľudia viacerých vekových kategórií vyskúšali prípravu domácej Marlenky, vianočnú atmosféru dotvorili koledy aj príprava vianočných oblátok, o ktoré sa postarala inštruktorka a klienti Domova sociálnych služieb Púchov – Nosice.
  5. Novomestské gymnázium má nový vstup do areálu školy. Študenti Gymnázia M. R. Štefánika môžu po novom využívať na vstup do školy dva vchody, hlavný zo Športovej ulice a nový z Jánošíkovej ulice. Novovybudovaný vstup umožní prístup k jedálni cez areál školy a pri rannej špičke odľahčí hlavný vchod od náporu študentov. Vybudovanie nového vstupu do areálu školy trvalo 3 mesiace a spolu s projektovou dokumentáciou sa náklady vyšplhali na takmer 30 tis. eur.
  6. V poradí druhého tohtoročného výjazdového odberu krvi v priestoroch Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja sa zúčastnili známe tváre, ale aj traja prvodarcovia. Trinástu župnú kvapku krvi zorganizoval Trenčiansky samosprávny kraj tradične v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou Trenčín a tromi župnými nemocnicami. V rámci 13-tich spoločných odberov sa zamestnancom Úradu TSK a verejnosti podarilo darovať viac ako 250 litrov vzácnej červenej tekutiny.
  7. Energeticky úspornejšou sa stala ďalšia župná škola Budova Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici sa po rozsiahlych úpravách preradí z energetickej triedy D do B, na vykurovaní by mohla ušetriť viac ako 60 %. Do zníženia energetickej náročnosti školy župa investovala viac ako 792 tisíc eur, pričom polovicu prostriedkov získala z Environmentálneho fondu.
autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK