Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Pilotný projekt digitálnych zručností seniorov na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka ukončený

Jednota dôchodcov na Slovensku a Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR spojili sily a pripravili pre seniorov projekt na zdokonalenie digitálnych zručností.

„V priebehu mája 2022 sme boli pracovníčkou Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jankou Vernou kontaktovaní ohľadom termínu školenia. Bolo to milé, nakoľko sme si mohli vlastnú činnosť prispôsobiť školeniu, či naopak,“ priblížil predseda OO JDS Trenčín Ján Skyba. Univerzita seniorom poskytla ideálne prostredie na zdokonalenie a prácu s počítačom. Jedno školenie seniorov sa uskutočnilo aj v Považskej Bystrici. „Lepší výber ako Trenčiansku univerzitu A. Dubčeka spolu so súhlasom a ústretovosťou jej rektora Jozefa Habánika, prorektorkou Zdenkou Krajčovičovou a už spomínanou Jankou Vernou na našu prípravu snáď ani nemohol byť,“ doplnil Skyba.

Nemôžeme opomenúť ani prípravu základnej literatúry od autorského kolektívu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Po 15 hodinách vysvetľovania a oboznamovania sa s počítačom je teraz na senioroch ako budú nadobudnuté vedomosti rozvíjať a zdokonaľovať.

Vyvrcholením školenia digitálnych zručností bolo odovzdávanie Osvedčení o absolvovaní školenia, ktoré získalo 86 úspešných seniorov. Tejto úlohy mimo školiteľov sa zhostil aj rektor Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne Jozef Habánik.

Seniori sú potešení z úspešného zvládnutia pilotného projektu. Veria, že budúci absolventi školenia digitálnych zručností budú tiež úspešní a ďakujú všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na pilotnom projekte školení digitálnych zručností seniorov.

Zdroj: Ing. Ján Skyba (predseda OO JDS Trenčín)

autor: mp

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK