Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj
Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu

S chuťou do záhrady s klientmi CSS – KOLONKA

Združenie na pomoc osobám s mentálnym a telesným postihnutím v Púchove a župné Centrum sociálnych služieb – KOLONKA v Púchove sa spoločne zapojili do grantového environmentálneho programu Zelené oči z dielne Trenčianskeho samosprávneho kraja. „Cieľom projektu bolo vybudovanie záhradky vo forme vyvýšených záhonov a správne kompostovanie komunálneho odpadu,“ priblížila Mária Ragulová z CSS – KOLONKA.

V prvej fáze projektu sa pripravil terén na osadenie vyvýšených záhonov. „Na začiatku realizácie projektu sme upravili vonkajší areál určený na osadenie vyvýšených záhonov. Následne sme samotné vyvýšené záhony nakúpili a vysadili. Medzi nimi napríklad maliny, ríbezle či egreše,“ doplnila Ragulová.

Druhá fáza projektu odštartovala osvetovou prednáškou o kompostovaní. Prednášala ju biologička Daniela Dúbravková. Na rad prišlo samotné kompostovanie - spracovanie orezaných konárov prostredníctvom zakúpeného drviča vetiev a vysávača lístia. Záverečnou aktivitou bola výsadba kríkov a rastlín po ceste vedúcej k vyvýšeným záhonom. „Výsledným cieľom projektu je šírenie pozitívneho vzťahu klientov k záhrade a životnému prostrediu. Vytvoriť z nevyužívanej plochy záhradu, ktorú budú obhospodarovať a budú sa z nej sami tešiť.  Projektových aktivít sa zúčastnili zamestnanci zariadenia, členovia združenia a najmä prijímatelia sociálnych služieb CSS – KOLONKA, ktorý sa aktívne zapájali do všetkých prebiehajúcich prác,“ uviedla Ragulová.

Zdroj: kolektív CSS – KOLONKA a členovia OZ Združenie na pomoc osobám s mentálnym a telesným postihnutím v Púchove

autor: mp
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK