Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Seniori z ZO JDS Dohňany obohacujú kultúrny život v obci

Seniori z ZO JDS Dohňany obohacujú kultúrny život v obci

Členovia miestnej Základnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku sa stretli aj v obci Dohňany, aby zhodnotili svoje aktivity v minulom roku a predstavili aj plány na rok 2020.

Jednota dôchodcov na Slovensku (JDS) má v obci Dohňany početnú 72-člennú základňu. Seniori si užívajú aktívny život počas celého roka, o čom svedčí aj množstvo aktivít, ktoré za rok 2019 spoločne absolvovali, napr. výlet na Hrebienok vo Vysokých Tatrách, plavba po Baťovom kanáli, predstavenia v Divadle Púchov, organizovanie výstav, pôsobenie vo folklórnej skupine Konopa či dobrovoľnícka práca v prospech vecí verejných.

Pozvanie na výročnú schôdzu prijal aj rodák obce – predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, ktorý vyzdvihol činnosť dôchodcov aj v súvislosti s fungovaním samosprávy. „Veľmi si vážim, že ako predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja môžem taktiež podporovať aktivity seniorov, pretože sú to ľudia, ktorí niečo dokázali pre túto krajinu, pre svoje rodiny, deti a vnúčatá, o ktoré sa teraz možno aj s hrdosťou opierajú. Nielen hasiči, športovci a futbalisti, ale aj jednota dôchodcov je v každej obci veľmi silnou organizáciou . Seniori vedia samospráve vo veľkej miere pomôcť napríklad pri organizovaní rôznych podujatí, samospráva by si mala ich činnosť vážiť a náležite ju oceniť.  Spolupráca by mala ísť, ako sa hovorí, ruka v ruke a myslím, že v Dohňanoch to naozaj takto funguje.“

autor: sg

Fotogaléria

JDS Dohňany 2019 (1)
JDS Dohňany 2019 (2)
JDS Dohňany 2019 (5)
JDS Dohňany 2019 (3)
JDS Dohňany 2019 (4)
JDS Dohňany 2019 (6)
JDS Dohňany 2019 (7)
JDS Dohňany 2019 (8)
JDS Dohňany 2019 (12)
JDS Dohňany 2019 (10)
JDS Dohňany 2019 (11)
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK