Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Po Trenčianskom kraji premiérovo celé leto jazdí cykloautobus, ktorý odmení každého cyklistu

Po Trenčianskom kraji premiérovo celé leto jazdí cykloautobus, ktorý odmení každého cyklistu

Leto sa začalo a Trenčiansky samosprávny kraj dáva opäť do pozornosti možnosť využívať dva cykloautobusy. Jazdiť budú počas celej letnej sezóny s príjemným bonusom – odmenou pre každého cyklistu, ktorý ho využije.

Prvýkrát mala verejnosť možnosť vyskúšať cyklovozíky už 27. mája 2017. Práve v tento deň absolvovali cyklovozíky svoju premiérovú jazdu na najväčší bicyklový festival s názvom Bikefest 2017, ktorý sa konal v Kálnici. Trenčiansky samosprávny kraj sa rozhodol priniesť túto novú službu kvôli veľkému záujmu obyvateľov o cykloturistiku. Autobusy s cyklovozíkmi jazdia každú sobotu, nedeľu i počas sviatkov počas celých letných prázdnin, a to až do 3. septembra 2017.

 „Trenčiansky samosprávny kraj v rámci svojej snahy podporiť cyklistickú dopravu a cykloturizmus v kraji pristúpil spolu so svojím zmluvným dopravcom k zakúpeniu dvoch cyklovozíkov za autobusy,“ uviedol trenčiansky župan Jaroslav Baška s tým, že nová služba pre cestujúcich má naozaj veľmi jednoduché využitie. Bicykel na cyklovozík  si neumiestňuje cyklista sám, ale pomôže mu tzv. steward. Kapacita celého prívesu na bicykle je 24 miest. Prepraviť bicykel stojí len symbolické 1 Euro. Cyklobusy premávajú na dvoch trasách. Prvá  vedie z Trenčína cez Mníchovu Lehotu, Trenčianske Jastrabie a končí v Dubodieli. Druhá  vyráža tiež z Trenčína pokračuje cez Beckov, Kočovce, Rakoľuby až do Nového Mesta nad Váhom. Autobus s cyklovozíkom zastavuje na každej zastávke svojej trasy tak, ako aj autobus bez neho.

Trenčiansky samosprávny kraj si navyše pripravil automatický bonus pre každého cestujúceho, ktorý sa odvezie cykloautobusom. Podmienky tejto letnej súťaže sú naozaj jednoduché. Stačí, ak každý, kto sa odvezie cyklobusom, sa s ním sám alebo s partiou priateľov a bicyklami odfotí a pošle túto fotografiu do správy na facebook TSK. Každá fotka bude zverejnená na FB profile TSK a automaticky ocenená vecným darčekom od TSK. Darčeky sa rozdávajú až do 3. septembra 2017. Pravidelný rozpis trás cykloautobusov je pripravený v prílohe.

Po letnej sezóne župa vyhodnotí vyťaženosť cyklovozíkov na týchto trasách a na základe získaných údajov pripraví plán na ďalšiu cyklistickú sezónu.

Viac informácií nájdete na www.tsk.sk.

autor: LB

Fotogaléria

plagat_cyklobus
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK