Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Urgentný príjem v bojnickej nemocnici naberá reálne kontúry

Trenčianska župa buduje vo svojej najväčšej nemocnici nový urgentný príjem. Reaguje tak na neustále zvyšovanie kvalitatívnych požiadaviek na oddelenia urgentných príjmov v nemocniciach.

Do jeho výstavby Trenčiansky samosprávny kraj investuje zo svojho rozpočtu viac ako 3,6 mil. eur s DPH. Otvoriť ho plánuje na jar budúceho roku. „Stavebné práce zatiaľ pokračujú podľa harmonogramu. Vybudované sú zvislé a vodorovné konštrukcie, vnútorné rozvody zdravotechniky, vzduchotechniky a elektroinštalácie. Urgentný príjem bude mať dva vstupy, jeden pre samostatne prichádzajúcich ľudí a druhý pre pacientov posádok RLP a RZP,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. V priestoroch nového urgentného príjmu bude 5 ambulancií (chirurgická, traumatologická, psychiatrická, interná a neurologická), sádrovňa, zákroková miestnosťexpektačné lôžka. Strecha budovy bude zelená pochôdzna.

Do vybavenia nemocnice pribudol aj nový mamograf s priamou digitalizáciou. „Zo župného rozpočtu sme zakúpili dva digitálne mamografy, jeden pre bojnickú a druhý pre považskobystrickú nemocnicu. Každý v hodnote viac ako 116 tisíc eur,“ doplnil župan.

autor: mp

Súvisiace video

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK