Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Myjavská priemyslovka má nové učebne aj zateplenú telocvičňu

Kvalita výučby na Strednej priemyselnej škole v Myjave opäť vzrástla. Študenti vďaka investíciám Trenčianskej župy športujú v príjemnom prostredí a zlepšujú svoje vedomosti a zručnosti prácou na moderných strojoch.

Už v minulosti Trenčiansky samosprávny kraj investoval do rozvoja myjavskej priemyslovky nemalé finančné prostriedky zo svojho rozpočtu. Jednou z investícii bola aj úprava palubovky telocvične, ku ktorej sa teraz pridala celková obnova obvodového plášťa športoviska. „Za viac ako 270 tis. eur s DPH sa zateplili steny budovy telocvične a strecha,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. „Rekonštrukcia telocvične prispela výraznou mierou k tepelnému komfortu. Zásluhou elektrických žalúzií nebudú v lete priestory prehriate, naopak, v zime tu už bolo veľmi príjemne,“ doplnil riaditeľ školy Andrej Duga. Zrekonštruovaná bola aj spojovacia chodba medzi telocvičnou a budovou školy, vymenené boli dvere a okná.

V rámci projektu Vzdelávanie pre prax praxou vo vzdelávaní, ktorý bol financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu, boli zmodernizované učebne školy. „Nachádzajú sa tu moderné robotické ruky, linky, ktoré simulujú reálne prostredie vo firmách. Z ďalšieho prístrojového vybavenia boli zakúpené CNC stroje či univerzálne sústruhy a frézy. Škola je v súčasnosti veľmi dobre technologicky vybavená. Verím, že nové moderné technológie sem prilákajú viac žiakov,“ povedal predseda TSK. „Nové moderne vybavené učebne sú pre študentov školy veľkým prínosom. Aj takýmto spôsobom sa ich snažíme motivovať, aby vstúpili do systému duálneho vzdelávania. Sú tu napríklad aj priemyselné robotické ramená, ich obsluha je veľmi žiadaná práve u zamestnávateľov,“ priblížil riaditeľ školy. Celkové výdavky na stavebné práce, vybavenie učební a dodanie obrábacích strojov presiahli 912 tis. eur, pričom nenávratný finančný príspevok bol viac ako 834 tis. eur.

 

autor: mp
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK