Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Nové OAIM by mohlo byť hotové už nasledujúci rok

V župnej Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach začala prestavba prízemia bloku E na nové oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. Po jej dokončení bude môcť personál nemocnice riešiť všetky urgentné stavy v rámci jedného podlažia.

 „Oddelenie ARO OAIM bojnickej nemocnice sa nachádzalo v nevyhovujúcich priestoroch. Momentálne je dočasne umiestnené v nových priestoroch centrálnych jednotiek intenzívnej starostlivosti pre operačné odbory, čo nie je vyhovujúce, nakoľko tento priestor potrebujeme využívať na jeho pôvodný účel,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice Peter Glatz. „Záleží nám na tom, aby sa zdravotná starostlivosť poskytovala v moderných priestoroch. Lehota výstavy nového oddelenia je približne 12 mesiacov. Investíciu do stavebných úprav v hodnote viac ako 3,5 milióna eur a ďalších minimálne 1,5 milióna eur do vnútorného vybavenia bude Trenčianska župa financovať z vlastného rozpočtu,“ povedal župan Jaroslav Baška. Vysvetlil tiež, že župa tak reaguje na situáciu na hornej Nitre, kde sa tieto potrebné oddelenia v nemocniciach rušia najmä kvôli ich finančnej náročnosti.

Kým vonkajší vzhľad budovy zostane takmer bez zmeny, vnútro na prízemí sa premení na moderné oddelenie s 9 lôžkami, zákrokovou, dezinfekčnou a čistiacou miestnosťou aj zázemím pre personál.

Podrobnejšie informácie sa dozviete v priloženom videu.

autor: sg
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK