Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

V trenčianskom okrese zabojuje o priazeň verejnosti 15 projektov

Posledné verejné zvažovanie v rámci Participatívneho-komunitného rozpočtu (PaKR) TSK v tomto roku sa uskutočnilo v okrese Trenčín. Z podaných 19-tich projektov sa do verejného zvažovania dostalo 15, rovnaký počet projektov bude súperiť aj o hlasy verejnosti.

V aktuálnom ročníku  podali navrhovatelia v okrese Trenčín najväčší počet projektov od roku 2017, kedy mal Participatívny-komunitný rozpočet TSK svoju premiéru. Štyri projekty z devätnástich museli byť podľa pravidiel vyradené. Navrhované projekty sú z tradičných oblastí, najviac zastúpené sú voľnočasové aktivity, kultúra a šport, ale nájdeme medzi nimi aj oblasť životného prostredia či sociálnej pomoci. Nárokovaná výška podpory v okrese Trenčín je viac ako 30 tis. eur.

Pre každý okres Trenčianskeho kraja je v rámci PaKR TSK určených viac ako 22 tisíc eur, čo pri maximálnej možnej podpore 2 200 eur na jeden projekt umožňuje finančne podporiť a zrealizovať 10 originálnych komunitných nápadov. Na to však potrebuje projekt získať minimálne 150 SMS hlasov. V prípade získania požadovaných hlasov viacerými projektmi bude rozhodujúce poradie od najvyššieho po najnižší.

Hlasovanie sa spúšťa 15. a potrvá do 30. mája. Za textové správy obyvatelia neplatia, náklady znáša Trenčiansky samosprávny kraj. Informácie k spôsobu hlasovania nájdete na webovej stránke www.tsk.sk, v sekcii Financie, v rubrike Participatívny-komunitný rozpočet 2022. 

Základný prehľad predložených tohtoročných projektov navrhovateľov za okres Trenčín nájdete v priloženom dokumente.

autor: mp

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK