Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Župná kvapka krvi prilákala aj prvodarcov

Po takmer 2 rokoch sa v priestoroch Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) uskutočnilo spoločné darovanie krvi župných zamestnancov, zamestnancov organizácií v pôsobnosti TSK a širokej verejnosti.

Okrem tradičných tvárí prilákala župná kvapka krvi aj zopár nových. Do evidencie Národnej transfúznej služby v Trenčíne pribudli 4 prvodarcovia. „Darovať krv som sa rozhodol z nezištných dôvodov, jednoducho chcem pomôcť niekomu, kto to možno v budúcnosti bude potrebovať,“ povedal prvodarca a župný zamestnanec Gabriel Vlk. „Ďakujem Národnej transfúznej službe v Trenčíne za spoluprácu, spoločne sme na župe zorganizovali už v poradí dvanástu Kvapku krvi TSK. Za ten čas sa nám podarilo darovať takmer 250 litrov krvi. Poďakovanie patrí aj zamestnancom Trenčianskeho samosprávneho kraja a verejnosti za to, že prišli a darovali krv. Verím, že sa nám takýmto spôsobom podarí zachrániť niekomu život, prípadne inšpirovať k darcovstvu ľudí, ktorí nad tým váhajú,“ povedal po odbere trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Ak stále rozmýšľate nad darovaním krvi, prípadne ste sa nemohli dostaviť priamo na župu, tento týždeň máte možnosť navštíviť aj jednu z troch krajských nemocníc, kde sa odbery krvi uskutočnia nasledovne:

  • Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach: v utorok 31. mája 2022 od 6.00 – 9.00 hod,
  • Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica: v utorok 31. mája 2022 od 6.00 hod,
  • Nemocnica s poliklinikou Myjava: vo štvrtok 2. júna 2022 od 6.00 hod.

Všetkým darcom srdečne ďakujeme.

autor: mp
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK