Desiaty ročník Vrchárskej koruny Trenčianskej priniesol rekordnú účasť aj množstvo zážitkov pre cyklistov, turistov i rodiny s deťmi. Podujatie, ktoré dlhodobo podporuje aj Trenčiansky samosprávny kraj, predstavilo účastníkom 20 zaujímavých vrcholov a motivovalo ich tak nielen k pohybu, ale i spoznávaniu nášho kraja.
Trenčianska župa pomáha nielen rozvíjať cyklistickú infraštruktúru formou budovania cyklotrás, ale tiež podporovať aktívny životný štýl jej obyvateľov a pri tom aktívne spoznávať zaujímavosti nášho kraja. Aj preto priestory Úradu TSK hostili vyhodnotenie 10. ročníka obľúbeného cyklisticko-turistického projektu - Vrchárskej koruny Trenčianskej. V rámci nej mali účastníci na bicykli, e-biku alebo pešo zdolať 20 vybraných vrcholov, medzi nimi napríklad Baske, Veľkú Javorinu, Vršatec či Inovec. Trasa mala minimálne 92,5 kilometrov a prekonávala viac ako päťtisíc výškových metrov. Jedným z účastníkov bol aj trenčiansky župan, ktorý všetkých 20 vrcholov prešiel v rámci siedmich cyklovýjazdov. „Som veľmi rád, že sa tento projekt ujal, pretože ľudia robia nielen niečo pre svoje zdravie, ale tiež si pozrú Trenčiansky kraj z rôznych perspektív. Z každého kopca je náš kraj iný. Pre mňa najťažší cyklovýjazd zahŕňal štyri kopce, a to vysielač nad Trenčianskou Závadou, Vršatec, lavičku nad obcou Lednica a rozhľadňu na Tlstej hore nad obcou Dohňany, kde som nakoniec ukončil tento ročník Vrchárskej koruny Trenčianskej,” povedal župan Jaroslav Baška.
V jubilejnom ročníku úspešne zdolalo všetky vrcholy až 170 účastníkov, medzi nimi i šesť turistov v sprievode psa. „Každý rok sa tohto podujatia zúčastňuje veľa účastníkov, tento rok bol však rekordný, čo nás o to viac teší. Najmladší účastník mal len tri roky a ten najstarší 86 rokov. Zastúpenie tu mali nielen obyvatelia zo Slovenska, ale i Česka, dokonca Švédska,” zhodnotil spoluorganizátor Radoslav Tilandy, ktorý zároveň myšlienku usporiadania vrchárskej koruny v Trenčianskom kraji aj priniesol. Organizátori tiež predstavili 20 vrcholov ďalšieho ročníka. Milovníci cyklistických či turistických výziev sa tak môžu tešiť na také zaujímavé lokality, akými sú Čertova skala, Dastínska kyselka, Hojdačka Radobica, Jazero lásky pri Mojtíne, Kostol sv. Jána Krstiteľa v Pominovci, Kríž pod Markovicou, Rozhľadňa nad Rybníkom, Sibír alebo Vŕvrava.