Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Významný priemyselný závod na Považí privítal študentov

Popularizácia odborného vzdelávania, ale aj ukážka ťažkých mechanizmov či moderných výrobných procesov. To bolo náplňou prvého ročníka Industry day v Dubnici nad Váhom.

Okrem žiakov miestnych základných škôl sa o fungovanie a procesy v strojárskom priemysle zaujímali aj študenti župných stredných škôl. Prehliadku výrobných závodov absolvovali dve „priemyslovky“ z Dubnice nad Váhom a z Považskej Bystrice i dubnická Stredná odborná škola technická. „Spolupráca s podnikateľským prostredím je pre našu školu životne dôležitá. Zo študentov sa najmä vďaka systému duálneho vzdelávania formujú profesionáli, ktorí majú možnosť pracovať s najmodernejšími  technológiami,“ povedal Miroslav Dziak, riaditeľ SOŠ technickej v Dubnici nad Váhom.

Prvého ročníka Industry day sa zúčastnil aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška. „Vo výrobe pracujú už aj štvrtáci dualisti, čo ma veľmi teší. Je to pre nich veľká príležitosť, aby sa uchytili a nabrali potrebné skúsenosti,“ povedal trenčiansky župan.

Organizáciu tohto podujatia finančne podporil Trenčiansky samosprávny kraj.

autor: lb

Súvisiace video

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK