Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj
Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu

August v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch

  1. Zrekonštruované CSS - AVE disponuje krásnymi priestormi. Trenčianska župa neustále zvyšuje komfort klientov v zariadeniach v pôsobnosti kraja.
  2. Každým rokom nám 10. august ako Deň obetí banských nešťastí pripomína nielen zosnulých baníkov a banských záchranárov, ale i nebezpečnú a život ohrozujúcu stránku povolaní pod zemským povrchom. V tento deň pred 12 rokmi prišlo v handlovskej bani o život 9 baníkov a 11 banských záchranárov. Pripomienka tragického výbuchu v bani na hornej Nitre je každoročne spomienkou nielen na dvadsiatku ľudí, ktorí v osudný deň zahynuli hlboko pod zemou, ale všetkých obetí banských nešťastí na slovenskom území.
  3. Riaditelia dvanástich župných zariadení sociálnych služieb si tiež prevzali život zachraňujúce prístroje AED, dar v podobe tabletu od Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru putoval do všetkých 24 zariadení.
  4. Klienti a zamestnanci župného zariadenia sociálnych služieb CSS – AVE sa z dočasného domova, ktorým sa im na rok stali priestory považskobystrickej nemocnice, vrátili do vynovenej a zmodernizovanej budovy. Celá investícia vo výške takmer 2,6 mil. eur, bola hradená zo župného rozpočtu.
  5. Po spustení prác na II. etape rekonštrukcie cesty II/581 medzi Novým Mestom nad Váhom a Myjavou a vybraných úsekov v rámci Plánu súvislých opráv ciest II. a III. triedy TSK župa začala aj s rekonštrukciou ďalšej cesty v myjavskom regióne. Tá je súčasťou projektu Zlepšenie dopravnej dostupnosti Myjavska a Horňácka.
  6. Bratia v dobrom i zlom! V tomto duchu sa niesli tohtoročné Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Veľkej Javorine. Počas dvoch dní si súdržnosť, ale aj solidaritu oboch národov pripomenul predseda i podpredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja.
  7. Champion race 2021 sa už tradične uskutočnil v krásnom prostredí Gazdovstva Uhliská v Trenčianskej Závade. Súťažiaci si mohli vybrať z dvoch kategórii – Cukrík (cca 6 km okruh, 30+ prekážok) a Rotvajler (cca 12km okruh, 60+ prekážok). Najťažší pretek na Považí opäť absolvoval aj trenčiansky župan.
  8. Rebríčku obľúbenosti kraľuje cyklotrasa popod Skalku. Denne sa po nej prevezie v priemere 777 ľudí, len počas júla ju využilo takmer 41 tis. cyklistov. Reč je o unikátnej cyklotrase vedúcej z Trenčína do Nemšovej, ktorá vznikla v rámci cezhraničného projektu Na bicykli po stopách histórie.
  9. Krajskí poslanci sa stretli v Uhrovci pri príležitosti 100. výročia narodenia A. Dubčeka. Tento rok si pripomíname sté výročie narodenia jedného z najvýznamnejších slovenských politikov, vrcholného predstaviteľa obrodného procesu v ČSSR a zároveň čestného člena Matice slovenskej, ktorá rok 2021 vyhlásila za Rok Alexandra Dubčeka. Pamiatku tohto veľkého človeka a rodáka z Trenčianskeho kraja si poslanci Zastupiteľstva TSK uctili slávnostným zhromaždením v jeho rodisku.
autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK