Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Dve obce z nášho regiónu získali ocenenia v súťaži Dedina roka

Na konferencii Cesta slovenskej dediny do Európy v marci tohto roku bol vyhlásený už 4. ročník súťaže Dedina roka. Jej cieľom je prezentovať úspechy, krásu a jedinečnosť slovenského vidieka a prispieť k zvyšovaniu konkurencieschopnosti a prestíže slovenského vidieka, k zvyšovaniu povedomia občianskej spoločnosti o hodnote krajiny na trhu jedinečnosti, originality a národnej hrdosti. Vyhlasovateľmi súťaže sú Slovenská agentúra životného prostredia pod záštitou  Ministerstva životného prostredia SR  v spolupráci so  Združením miest a obcí Slovenska a Spolkom pre obnovu dediny.

Skvelú príležitosť prezentovať svoje úspechy, krásy a výnimočností slovenskej dediny využili medzi dvadsiatimi účastníkmi aj dve obce  z Trenčianskeho kraja – Pruské (okres Ilava) a Uhrovec (okres Bánovce nad Bebravou). Obidve reprezentovali náš región veľmi úspešne, pričom komisia, ktorá výsledky vyhlásila v minulých dňoch, skonštatovala mimoriadne vysokú úroveň všetkých prihlásených obcí.

Ceny súťaže "Dedina roka 2007" sú čestné, udelí ich minister životného prostredia vo víťaznej obci Liptovská Teplička v novembri. Ocenené obce získajú zároveň nárok na dotáciu v nasledujúcom roku pri podaní úspešného projektu do Programu obnovy dediny.

Víťazná obec získava titul "Dedina roka 2007" a s ňou právo reprezentovať Slovenskú republiku v európskej súťaži o "Európsku cenu obnovy dediny", ktorú od roku 1990 vyhlasuje Európske pracovné spoločenstvo pre rozvoj vidieka a obnovu dediny so sídlom vo Viedni (ARGE).

Víťazom súťaže "Dedina roka 2007" sa stáva obec Liptovská Teplička, okres Poprad. Na 2. mieste sa umiestnila obec Očová (okres Zvolen) a 3. miesto udelila komisia našej obci Pruské.

Druhý náš reprezentant – obec Uhrovec získal ocenenie "Za zachovávanie kultúrno-historického bohatstva a duchovného dedičstva národných dejateľov" v kategórii Dedina ako klenotnica a ocenenie "Za bohatú medzinárodnú spoluprácu zameranú na zviditeľnenie národnej histórie a osobností Slovenska" v kategórii Dedina ako partner. Obom srdečne blahoželáme!

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK