Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Galéria M. A. Bazovského medzi finalistami súťaže Galéria roka

Galéria M. A. Bazovského medzi finalistami súťaže Galéria roka

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky každoročne vyhlasuje súťaž Galéria roka a oceňuje tak kultúrne inštitúcie za výnimočné výsledky a odbornú činnosť za prechádzajúci rok. V 16. ročníku súťaže Galéria roka sa medzi finalistami objavila aj Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Pre Galériu M. A. Bazovského je to veľká česť dostať sa do užšieho výberu súťaže Galérie roka. Už samotná nominácia znamená úspech. Každoročne narastá úroveň pripravovaných galerijných podujatí pre laickú i odbornú verejnosť. Župná galéria bola do tejto súťaže prihlásená len po druhýkrát, o to viac si jej vedenie váži hodnotenie odbornej komisie, ktorá užšou nomináciou ocenila jej aktívnu a kvalitnú činnosť.

Galéria M.A. Bazovského sa prihlásila do súťažnej kategórie sprístupnenia zbierkových predmetov s úspešnou výstavou Žena, ulica, dlaň, kosť - ženy v zbierkach gmab. Výstava  prezentovala  ženské autorky zastúpené  v zbierkovom fonde galérie. Vystavené diela mapovali generačne širokú ženskú tvorbu z obdobia 2. polovice 20. storočia až po súčasnosť. Vyzdvihovala jednotlivé autorky, ktoré si vďaka uvedomeniu vlastnej jedinečnosti vydobyli miesto v moderných dejinách umenia v rôznych výtvarných médiách, upriamovala pozornosť na okruhy tém, ktoré boli často mužmi pokladané za diletantské a nehodné verejnej prezentácie a zároveň boli mnohé z nich invenčné a zásadné.

Do kategórie novej formy práce s verejnosťou galéria prihlásila vydarenú zmenu vizuálnej identity, ktorou sa pýši viac ako rok. Viditeľná zmena prezentácie galérie smerom k návštevníkom si získala pozitívne ohlasy aj u širokej verejnosti.

V kategórii nadobúdania zbierkových predmetov prihlásila 13 diel, ktoré sa stali súčasťou zbierkového fondu galérie v roku 2018.

Galérii prajeme veľa úspechov aj ďalších rokoch.

Zdroj: GMAB

autor: lb

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK