Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Krajské kolo Dejepisnej súťaže gymnázií ČR a SR ovládli študenti z Partizánskeho

V priestoroch župnej Školy umeleckého priemyslu v Trenčíne sa stretli trojčlenné družstvá študentov 11 gymnázií z Trenčianskeho kraja, a to na Dejepisnej súťaži gymnázií Českej a Slovenskej republiky. Nad krajským kolom súťaže prevzal záštitu trenčiansky župan Jaroslav Baška. Témou jubilejného 30. ročníka bola Druhá svetová vojna na európskom bojisku.

Pred samotným testom, ktorý bol pre súťažiacich pripravený, sa študentom prihovorila poslankyňa Zastupiteľstva TSK Rudolfa Novotná a vedúci Oddelenia školstva, kultúry, mládeže a športu TSK Jaroslav Foltín. Obidvaja súťažiacim popriali veľa úspechov. „Študenti mali na vypracovanie testu 60 minút. V prvom kole mali 50 otázok s výberom odpovedí a, b, c, d. V druhom kole bolo 25 otázok s jednoznačnou odpoveďou a tretie kolo malo 32 doplňovacích otázok,“ priblížila Miriam Olešáková z Krajského centra voľného času.  

Testy hodnotili prítomní pedagógovia, po ich kontrole nasledovalo vyhodnotenie krajského kola súťaže. Na prvom mieste sa umiestnilo Gymnázium Partizánske, na druhom mieste Gymnázium Vavrinca Benedikta Nedožerského Prievidza a na treťom mieste skončilo Gymnázium Ľudovíta Štúra Trenčín,“ doplnila Olešáková.

Školy, ktoré sa umiestnili na prvom a druhom mieste postupujú do medzinárodného kola, to sa bude konať v novembri 2022 v českom Chebe.

Víťazom gratulujeme.

Zdroj: Miriam Olešáková (Krajské centrum voľného času Trenčín)

autor: mp
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK