Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kultúru v prievidzskom regióne opäť oživia Hornonitrianske folklórne slávnosti

Kultúru v prievidzskom regióne opäť oživia Hornonitrianske folklórne slávnosti

Najväčší folklórny festival na hornej Nitre (nielen) obyvateľom prievidzského regiónu prináša Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja už od roku 1984. Ročník s poradovým číslom 32 sa bude konať 23. a 24. júna v prievidzskom lesoparku.

Aj tento rok si organizačný tím pre návštevníkov pripravil bohatý program. Na slávnostiach sa predstaví viac ako 500 účinkujúcich. Medzi nimi aj domáce folklórne súbory a skupiny, detské folklórne súbory, ľudové hudby, sóloví speváci a inštrumentalisti, ľudoví umelci a mnoho ďalších. Okrem programov na hlavnom pódiu dopĺňajú atmosféru slávností aj rôzne sprievodné podujatia; ochutnávka tradičných jedál z obcí hornej Nitry či jarmok ľudových remesiel. Pre deti je nachystaná Školička tanca či možnosť vytvoriť si vlastné dielo v niektorej z tradičných dielní. Tohtoročný Medailón bude venovaný folkloristovi a hudobníkovi Jozefovi Strečanskému, ktorý by sa v tomto roku dožil 60 rokov.

Každý folklórny festival je síce prchavým, ale krásnym pokusom o popretie času, globalizácie a uniformnosti. Je neopakovateľným odtlačkom ducha ľudu tohto regiónu. Príďte na festival, ktorý je obrazovou, zvukovou a chuťovou vizitkou tohto kraja a ľudí v ňom.

Hornonitrianske folklórne slávnosti sa konajú pod záštitou predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku.

autor: LB
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK