Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj
Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu

Letný workshop absolvovali aj klientky z DSS – Adamovské Kochanovce

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR usporiadalo „Letný workshop sebaobhajcov ZPMP v SR 2022“, ktorý sa konal začiatkom augusta v bratislavskej Rači. Téma workshopu bola v zmysle  čl. 19 dohovoru o právach osôb so zdravotným postihnutím: Nezávislý život – odborné činnosti na podporu samostatnosti, nezávislosti a sebestačnosti.

Z  Adamovských Kochanoviec sa workshopu zúčastnili dve mladé ženy Réka a Majka. S pomedzi 20 účastníkov boli ako jediné z pobytovej sociálnej služby.

Účastníkov sprevádzala a viedla počas celého podujatia Ľubica Vyberalová, podpredsedníčka ZPMP v SR. „Navštívili rehabilitačné stredisko Impulz ZPMP v Petržalke. Zaujala nás prezentácia RS Impulz a aktívne sme sa zapojili v rámci workshopu. V dielňach sme si vyrobili sviečky, záložky, odznaky. Navštívili sme aj RS Inklúzia. Popoludní sme si posedeli pri kávičke v kaviarni Radnička. Po príchode do BIVIA a po večeri nám hral na gitare na dobrú náladu Vlado Novák. Pridala sa k nemu aj naša speváčka Réka. Neostalo to len pri hraní a speve, ale v dobrej nálade sme si aj zatancovali. Veľmi sa nám páčil výlet loďou na Devín a späť. Obed bol v prírode a po príchode do prístavu sme sa prešli mestom,“ priblížila Mária Vondráčková, sociálna pracovníčka DSS – Adamovské Kochanovce.

V závere na zúčastnených čakalo stretnutie redakčnej rady To sme my, rozhovory a diskusia so Zuzkou Majerčíkovou. „Získali sme nové skúsenosti, našli si nových priateľov. Poďakovanie patrí aj organizátorom letného workshopu za zaujímavý program a  týždeň strávený v peknom prostredí Centra BIVIO a Bratislavy,“ doplnila Vondráčková.

Zdroj: DSS – Adamovské Kochanovce (Mária Vondráčková, sociálna pracovníčka).

 

autor: mp
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK