Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Leto na Trenčianskom hrade preverí smelosť aj prenesie do rozprávky

Leto na Trenčianskom hrade preverí smelosť aj prenesie do rozprávky

Aj toto leto si Trenčianske múzeum, ktoré spravuje jednu z najznámejších krajských dominánt, Trenčiansky hrad, prichystalo pre návštevníkov sériu zábavno-náučných podujatí. Svoju náruč otvorí počas víkendov najmä pre rodiny s deťmi.

Už v prvý júlový a augustový víkend prejdú deti aj dospelí skúškou odvahy na podujatí Duch Matúša Čáka ožíva. Povráva sa, že duch pána Váhu a Tatier hrad nikdy neopustil a stráži v ňom ukrytý poklad. Kým hradné klenoty sa budú hľadať v priebehu dňa, večer tu ožijú duchovia a strašidlá, ktoré budú pokúšať nebojácnych návštevníkov počas nočných prehliadok. Dobrodružné deti určite poteší aj „prespávačka“ v Beckove. Počas Noci v kúrii Ambrovec sa na večernej prehliadke s baterkami v ruke zoznámia s históriou niekdajšieho sídla šľachty, zasúťažia si o zaujímavé ceny a zažijú aj napínavú prechádzku na Hrad Beckov.

Pre milovníkov rozprávok a divadla si v tretiu júlovú sobotu múzeum pripravilo v spolupráci s divadelnou spoločnosťou z Prievidze veselé interaktívne predstavenie Luciin svet, inšpirované Dobšinského rozprávkami. Do sveta kúziel a fantázie sa návštevníci Trenčianskeho hradu budú môcť pomyselne preniesť aj vďaka Rozprávkovej ceste Matúša Čáka či počas Dňa princezien.

Na nádvorí bude celé leto sídliť sokoliarska skupina Aquilla z Bojníc, milovníci histórie si až do polovice septembra môžu pozrieť výstavu o bábkovom divadle Z rozprávky do rozprávky, výstavu o tajomných bytostiach z mýtov a legiend  či prehliadku akvizičnej činnosti Trenčianskeho múzea.

Viac informácií o jednotlivých podujatiach nájdete na webovom sídle Trenčianskeho múzea.

autor: sg

Fotogaléria

Zdroj: Trenčianske múzeum
Zdroj: Trenčianske múzeum
Zdroj: Trenčianske múzeum
kuria ambrovec
kuria ambrovec
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK