Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Pracovná návšteva poslancov samosprávnych krajov a primátorov miest

Delegácia poslancov Banskobystrického, Bratislavského, Košického, Prešovského, Nitrianskeho, Trenčianskeho, Trnavského a Žilinského samosprávneho kraja a primátorov miest navštívi v dňoch 12.-14. júna Brusel a európske inštitúcie. Medzi nimi nechýbajú poslanci Trenčianskeho samosprávneho kraja Mária Hazuchová, Viera Vienerová a Vladimír Bačík.         

Program návštevy krajských predstaviteľov začne návštevou Domu slovenských regiónov, kde sa stretnú so zástupcami samosprávnych krajov v Bruseli. Spoločne budú hovoriť o pôsobení slovenských regiónov v centre európskeho diania a o jeho význame pre rozvoj krajov a miest. Následne bude delegácia prijatá na Stálom zastúpení Slovenskej republiky pri EÚ. Okrem európskych inštitúcií navštívia zástupcovia miestnej a regionálnej samosprávy zastúpenie regiónu Valencia, kde si so španielskymi partnermi vymenia skúsenosti s grantovými programami Európskej komisie.

Program bude pokračovať stretnutiami na generálnych riaditeľstvách Európskej komisie pre regionálnu politiku a pre vzdelávanie a kultúru, kde sa delegácia stretne s predstaviteľmi EÚ inštitúcii. Diskutovať budú na tému využitia štrukturálnych fondov a grantov v období 2007-2013. S riaditeľom generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre vzdelávanie a kultúru Vladimírom Šuchom budú hovoriť na tému Európske hlavné mesto kultúry, titul, o ktorý sa uchádza viacero slovenských miest. Na programe bruselskej návštevy je aj pracovný obed s komisárom pre vzdelávanie, odbornú prípravu a kultúru Jánom Figeľom. V sídle európskych komisárov si skupina pozrie výstavu slovenského súčasného umenia, ktorú slovenské regióny pripravili pri príležitosti druhého výročia vzniku Domu slovenských regiónov v Bruseli.

Regionálni poslanci a primátori navštívia tiež Európsky parlament, kde sa stretnú so slovenskými poslancami. Skupina ukončí svoju cestu návštevou Výboru regiónov, poradného orgánu EÚ, ktorého členmi je deväť zástupcov slovenských krajov, miest a obci.   

Pracovnú cestu pripravil Dom slovenských regiónov – spoločné zastúpenie ôsmich slovenských regiónov v Bruseli a finančne ju podporila Európska komisia v rámci svojho programu prioritných návštev.

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK