Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Prehľad očakávaných udalostí v 40. týždni

Prehľad kultúrno-spoločenských udalostí očakávaných v 40. týždni roku 2020.

Utorok, 29. september 2020

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja pripravilo na utorok 29. septembra divadelnú prehliadku TVORÍM, TVORÍŠ, TVORÍME. Amatérski divadelníci kraja sa predstavia na doskách Kina Hviezda v Trenčíne o 15.30 h. Viac informácií na www.tnos.sk

Streda, 30. september 2020

Terapeutka a spisovateľka Antónia Krzemieňová bude v stredu 30. septembra v priestoroch Verejnej knižnice M. Rešetku v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK rozprávať o Mikroorganizmoch, baktériách, vírusoch a ich vplyve na zdravie človeka. Prednáška začína o 16.30 h, vstup je voľný, kapacita obmedzená. Viac informácií na www.vkmr.sk.

Štvrtok, 1. október 2020

Literárny klub Omega pri Verejnej knižnici Michala Rešetku v Trenčíne pozýva všetkých priaznivcov literatúry na diskusiu a prezentáciu vlastnej tvorby do Verejnej knižnice M. Rešetku v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK. Uskutoční sa vo štvrtok 1. októbra o 16.00 h. Viac informácií na www.vkmr.sk.

Technike šitej čipky a sieťovaniu sa budú venovať účastníci vzdelávacieho cyklu Posiedky nad remeslom, ktorý pripravilo Hornonitrianske múzeum v Prievidzi v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK. Praktická tvorivá dielňa bude prebiehať aj vo štvrtok 1. októbra od 15.00 h do 18.00 h v tvorivom ateliéri SeniorArt Centra voľného času Spektrum v Prievidzi. Viac informácií na www.muzeumpd.sk.

Sobota, 3. október 2020

Obec Temeš pozýva na 12. ročník Dňa ľudových tradícií. Slávnosti sa začínajú o 14.30 h, vystúpia FS Košarinka a Heligonkóri spod Kľaku, sprievodným podujatím je tiež výstava fotografií či ochutnávka špecialít temešských gazdiniek.

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa v sobotu 3. októbra uskutoční 30. ročník výstupu na 101 slovenských hradov a zámkov. Na hrade Lednica bude v rámci podujatia vystupovať folklórna skupina Lednička a detská folklórna skupina Ledničanka, pripravené sú tiež tvorivé dielne. Viac informácií na www.pospb.sk.

Nedeľa, 4. október 2020

Na 9. ročník benefičného koncertu Dúha v srdci, určený pre mládež so zdravotným postihnutím z Trenčianskeho kraja, pozýva Centrum sociálnych služieb v Novom Meste nad Váhom. Koná sa v nedeľu 4. októbra o 15.00 h v parku J. M. Hurbana pri Spoločenskom doma MsKS v Novom Meste nad Váhom. Vystúpi Gladiátor, Hrdza a Inside, súčasťou sú i tvorivé dielne.

Pondelok, 5 október 2020

Galéria M. A. Bazovského v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK sa v pondelok 5. októbra stane dejiskom slávnostného galavečera odovzdávania ocenení Flores Musarum. Významné osobnosti  a kolektívy Trenčianskeho kraja z oblasti kultúry za rok 2020 budú ocenené v priestoroch galérie v pondelok 5. októbra o 17.00 h.

Pripomíname aj kultúrno-spoločenské podujatia, výstavy a výstavky, ktoré prebiehajú v organizáciách v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Galéria M.A. Bazovského v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK pozýva všetkých priaznivcov umenia na prehliadku troch nových inštalácií. Verejnosť rada privíta na výstave (Vý)Stavoprojekt od autorky Lucie Mlynčekovej, na výstave dokumentárnej fotografie Døkument 20 20 a tiež na výstave maľby a inštalácie Eriky Miklošovej s názvom Abstract landscape. Viac informácií na www.gmab.sk.

V priestoroch Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK si až do 31. marca 2021 môžete prezrieť etnologickú výstavu Od šúpolia k umeniu, pripravenú v spolupráci s výtvarníčkou Mgr. Soňou Belokostolskou. Viac informácií na www.muzeumpb.sk.

V Podjavorinskom múzeu v Novom Meste nad Váhom (pobočka Trenčianskeho múzea v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK) si do 13. novembra 2020  môžete prezrieť výstavu s názvom 70. výročie založenia múzea v Novom Meste nad Váhom. Výstava reflektuje výsledky práce múzea z rokov 1950 – 2020 a tiež výber zbierkových predmetov, ktoré sa tejto inštitúcii podarilo získať. Viac informácií na www.muzeumtn.sk.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi opätovne prináša úspešný projekt Učíme sa umeniu. Kurz výtvarných techník pre dospelých, zameraný najmä na maľbu, bude prebiehať každý posledný utorok v mesiaci v priestoroch RKC Prievidza v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK. Počet účastníkov je limitovaný, viac informácií na 0901 918 822.

 

Na týchto podujatiach môžu byť vyhotovené fotografické záznamy pre účely prezentácie Trenčianskeho samosprávneho kraja. Viac informácií nájdete na: https://www.tsk.sk/trenciansky-samospravny-kraj/urad-tsk/ochrana-osobnych-udajov.html?page_id=545126

 

 

 

autor: sg
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK