Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Rozžiariť svetlo v srdci tým, ktorí to najviac potrebujú, pomáha už druhým rokom aj Trenčiansky samosprávny kraj

Rozžiariť svetlo v srdci tým, ktorí to najviac potrebujú, pomáha už druhým rokom aj Trenčiansky samosprávny kraj

Benefičné podujatie s názvom Svetlo v srdci 2, ktorého cieľom je podporiť ľudí so zdravotným znevýhodnením, sa uskutočnilo 11. januára 2019 v priestoroch hotela Elizabeth v Trenčíne. Hudobné umenie prediedli Cigánski diabli, organizátorka neskrývala slzy dojatia.

Nezisková organizácia StarDOS už druhým rokom oganizuje charitatívne podujatie s názvom Svetlo v srdci, ktorého hlavným cieľom je podpora nevládnych seniorov či iných prijímateľov sociálnych služieb. Hneď na začiatku roka pomohli svetlo v srdci zažať aj Cigánski diabli, ktorí vystúpili na podujatí ako hlavný hosť večera. Pozvanie zúčastniť sa a podporiť myšlienku neziskovej organizácie prijal aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška. "Veľmi si vážim, že sú medzi nami organizácie, ako je práve StarDOS, ktorých zámerom je pomoc ľuďom. Ide o pacientov, ktorí si nedokážu pomôcť sami a veľakrát im nezvláda pomôcť ani rodina. O to viac si cením prácu všetkých, ktorí sa spolupodieľajú na príprave týchto charitatívnych večerov i tých, ktorí dokážu nezištne pomáhať tam, kde je to najvac treba," povedal Jaroslav Baška.

Zakladateľka StarDOS, n. o., Viera Skopalová poďakovala všetkým zúčastneným za dlhodobú podporu organizácie a svojim kolegom za obetavú prácu. "Ďakujem aj Trenčianskemu samosprávnemu kraju za to, čo pre nás robí. Aj vďaka nemu sa nám ako prvým na Slovensku podarilo zakúpiť posteľ so systémom Turn aid, ktorá automaticky polohuje nepohyblivých pacientov. Je to neskutočná pomoc najmä pre rodinu, ktorá sa o takéhoto pacienta stará," povedala Viera Skopalová s tým, že momentálne sa táto posteľ nachádza u mladého otecka, ktorý vo svojom nízkom veku upadol do kómy.
"Myslím, že byť medzi svojimi najbližšími aj v ťažkých časoch je to najdôstojnejšie, čo si môže rodina priať. Som rád, že táto posteľ môže pomáhať dobrej veci," dodal predseda TSK.

Súčasťou večera bola i bohatá tombola. Výťažok z benefičného koncertu i z tomboly putoval do neziskovej organizácie StarDOS, ktorá vďaka týmto prostriedkom môže zabezpečiť opäť vyššiu úroveň poskytovanej starostlivosti. Podujatia sa zúčastnil aj poslanec krajského parlamentu a rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozef Habánik.

autor: lb

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK